logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 14. 3 2019

Když umíte plavat, není důležité, jak je voda hluboká. K Pavlovu bonmotu by se hodilo běžecké přirovnání, jež by mohlo znít: Umíš-li běhat, nezáleží na tom, jak je tvoje cesta dlouhá. Problémem u obého je ta podmínka: umíš-li. Protože když neumíš, tak se můžeš utopit i ve vodě zcela mělké a neumíš-li běhat, tak ti nepomůže ani to, že tvá pouť neměří bůhví kolik kilometrů, ale třeba jen jediný krok. A jsme zase u dvou základních a řekněme zásadních úkolů, které v životě máme: najít smysl svého života – najít svou cestu a najít odvahu jej splnit, najít odvahu po své cestě vykročit.

Když umíte plavat, není důležité, jak je voda hluboká.

K Pavlovu bonmotu by se hodilo běžecké přirovnání, jež by mohlo znít: Umíš-li běhat, nezáleží na tom, jak je tvoje cesta dlouhá. Problémem u obého je ta podmínka: umíš-li. Protože když neumíš, tak se můžeš utopit i ve vodě zcela mělké a neumíš-li běhat, tak ti nepomůže ani to, že tvá pouť neměří bůhví kolik kilometrů, ale třeba jen jediný krok. A jsme zase u dvou základních a řekněme zásadních úkolů, které v životě máme: najít smysl svého života – najít svou cestu a najít odvahu jej splnit, najít odvahu po své cestě vykročit.

motto dne 13. 3 2019

Nepodařilo se vám přeskočit pět metrů? Nechte si laťku zvýšit na pět dvacet. A připravte se důkladněji. Tak tudy tedy, Pavle, cesta nevede. Je pravda, že si člověk má klást vysoké cíle, ale zas tak vysoké? Je mi jasné, že to Pavel myslí obrazně, problém je v tom, když už jsme u té výšky, se odrazit, tedy vůbec začít, protože většina lidí má největší bobky právě z toho, aby se náhodou neshodila, protože skočila do něčeho po hlavě, aniž měla důkladně rozváženo, jakým stylem bude nejlepší skočit. Když jsem byl ještě „mladý" hošík, tak jsem do výšky skákal čtyřmi styly: nůžkami, flopem, stredlem a horinem, všemi jsem skočil 155 cm. Možná i z toho důvodu, když mě něco napadne, neřeším, jak se čeho na začátku chopit, aby to dopadlo, ale prostě skočím – pamatuji se totiž, že nejdůležitější ze všeho je právě ten moment odrazu a že nad tou laťkou už se nějak převalím, abych ji dokázal zdolat. A když spadne, tak mě to zas tolik nebere, mám přeci ještě dva pokusy!

Nepodařilo se vám přeskočit pět metrů? Nechte si laťku zvýšit na pět dvacet. A připravte se důkladněji. Tak tudy tedy, Pavle, cesta nevede. Je…

motto dne 15. 3 2019

Hledáte-li med, buďte připraveni na setkání s medvědem. Tak to já mám dobrý – med nehledám, takže medvěda se bát nemusím. Ovšem pokud nebude méďa na houbičky jako ten malej ve filmu „Medvěd“, to by nebylo dobrý, protože houbičky ty já rád a pokud bychom se hnali po té samé, tak by to nemuselo dobře dopadnout, protože jak já vidím houbu, tak medvěd nemedvěd musí být má. Ovšem netuším, jaké z toho plyne poučení, možná to, že se člověk nemá hnát za ničím bezhlavě, že když běží kros, a to by teda rozhodně byl, protože houby na silnici nerostou, a taky co by medvěd dělal u nás na silnici, tak se má člověk pořádně dívat kam běží a taky se má dívat, zda mu cestu nekříží nějaké zvíře.

Hledáte-li med, buďte připraveni na setkání s medvědem. Tak to já mám dobrý – med nehledám, takže medvěda se bát nemusím. Ovšem pokud nebude…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků