logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 8. 11 2019

Různé studie odhadující počet obézních se rozcházejí v tom, zda obézních lidí je v současné době ve světě 30 či až 80 procent. Já, když se dívám kolem sebe, bych se klonil k průměru, tedy 50 procentům, i to je však děsné číslo. Jediná cesta z tohoto ohrožení spočívá v tom, se hýbat – pravidelně hýbat. Člověku, nechce-li spadnout do těch 30 – 80 procent obézních, nezbývá nic jiného než se hýbat, běh a chůze jsou přitom těmi nejpřirozenějšími prostředky a zároveň také nejméně náročnými na čas a také na vaše peněženky, což jsou určitě dva hodně vážné argumenty v cestě za vlastním zdravím. Nečekejte na to, až vám pohyb začne předepisovat váš lékař místo medikamentů na hubnutí, a začněte sami každý den 2x 10 minut chodit nebo běhat. Je docela možné, že nakonec budete moci se svým lékařem i vyběhnout :), tak neváhejte, teď je ten správný čas.

Různé studie odhadující počet obézních se rozcházejí v tom, zda obézních lidí je v současné době ve světě 30 či až 80 procent. Já, když se dívám kolem sebe, bych se klonil k průměru, tedy 50 procentům, i to je však děsné číslo. Jediná cesta z tohoto ohrožení spočívá v tom, se hýbat – pravidelně hýbat. Člověku, nechce-li spadnout do těch 30 – 80 procent obézních, nezbývá nic jiného než se hýbat, běh a chůze jsou přitom těmi nejpřirozenějšími prostředky a zároveň také nejméně náročnými na čas a také na vaše peněženky, což jsou určitě dva hodně vážné argumenty v cestě za vlastním zdravím. Nečekejte na to, až vám pohyb začne předepisovat váš lékař místo medikamentů na hubnutí, a začněte sami každý den 2x 10 minut chodit nebo běhat. Je docela možné, že nakonec budete moci se svým lékařem i vyběhnout :), tak neváhejte, teď je ten správný čas.

motto dne 7. 11 2019

Je lepší vyběhnout už nyní v listopadu, než si start schovávat na leden, kdy v rámci novoročního předsevzetí si zase naordinujete něco učinit pro své zdraví. Vyběhnout nyní v listopadu oproti tomu lednovému vyběhnutí má ty výhody, že nyní to venku ještě tolik neklouže, přeci jenom ještě není taková zima a také je více denního světla, takže ten začátek, kdy si připadáte jak neohrabaní chrobáci, si můžete vychutnat někde o samotě – venku. V lednu byste museli třeba jít někam do fitka na pás, kde by na vás všichni čučeli, jak se to na vás třese, a to pak nejednoho odradí, že ten první krok neučiní. I když mezi námi, ti co na vás čučí si většinou neříkají: „Jak sem může takováhle koule vůbec vlézt“, ale naopak si říkají „Ten je dobrej/ta je dobrá, že má odvahu sem vlézt, to já bych nedokázal“.

Je lepší vyběhnout už nyní v listopadu, než si start schovávat na leden, kdy v rámci novoročního předsevzetí si zase naordinujete něco učinit pro své…

motto dne 9. 11 2019

Někdo může namítnout, že listopad je nejlepším časem k zalehnutí, vždyť  jsme přeci součástí přírody a v přírodě uléhá v tomto čase vše ku spánku. Něco na tom bude, ale to bychom se museli vrátit o několik tisíc let zpátky, kdy člověk žil v těsném spojení s přírodou, jeho den trval od slunka východu, do slunka západu, v zimě zalezl do jeskyně, žvýkal sušené maso, kořínky, semínka … V tom čase člověk jen udržoval oheň, vykonával potřebu a hibernoval  jak medvěd, prostě maximálně šetřil energii, aby přežil do jara, kdy se život v přírodě zase naplno rozběhne. Pochybuji,  že by ještě někdo dnes byl ochoten jej následovat, když má plnou lednici, stačí otočit ovladačem ústředního topení či stisknout ovladač televize a v poklidu a teploučku chroupat a chroupat a chroupat, až se dochroupe k zevnějšku, který mu nedovolí opustit lenošku. Pak nezbývá než sebrat zbytek sil a jít to vychodit a vyběhat … Je proto lepší začít už teď v listopadu než se ta lenoška pod vámi zboří nebo se propadnete do přízemku :)

Někdo může namítnout, že listopad je nejlepším časem k zalehnutí, vždyť jsme přeci součástí přírody a v přírodě uléhá v tomto čase vše ku spánku.…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků