logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 30. 6 2020

„Kdo ví, nemluví. Kdo mluví, neví." – Lao-c´. Kdo ví, nemluví. Kdo mluví, neví. Jak tato všeříkající slova převést do světa běhu? Napadá vás něco? Mě ano, třeba takto: „Kdo ještě neumí sám určit, jakou rychlostí běžet, aby to jeho tělo vnímalo jako příjemnou činnost (kdo neví), mluví, neboť takto je schopen běžené tempo ještě udýchat, a je to jak má být. No a kdo ví, už mluvit nemusí, neboť je schopen vnímat řeč svého těla i bez toho, aby otevřel ústa.

„Kdo ví, nemluví. Kdo mluví, neví." – Lao-c´.

Kdo ví, nemluví. Kdo mluví, neví. Jak tato všeříkající slova převést do světa běhu? Napadá vás něco? Mě ano, třeba takto: „Kdo ještě neumí sám určit, jakou rychlostí běžet, aby to jeho tělo vnímalo jako příjemnou činnost (kdo neví), mluví, neboť takto je schopen běžené tempo ještě udýchat, a je to jak má být. No a kdo ví, už mluvit nemusí, neboť je schopen vnímat řeč svého těla i bez toho, aby otevřel ústa.

motto dne 29. 6 2020

„Uč se stejným okem pohlížet na všechny bytosti a zříš jediné Já ve všem." – Šrímad Bhagavatam Mnohým z nás dělá problém skutečnost, že je součástí druhého, že je součástí stromu, do jehož koruny vzhlíží v němém úžasu, že je součástí vody, omývající mu jeho unavené nohy, že je součástí slunečního paprsku, který jej šimrá pod nosem, že je součástí noční oblohy, zalité měsíčním světlem nebo jiskřící miliardou hvězd. A přesto to tak je! Mír a láska na zemi zavládnou ve chvíli, kdy si to připustíme, protože pak nezbude na Zemi jediný nepřítel, neboť jediný nepřítel by značil, že každý z nás je součástí i tohoto nepřítele, tím pádem bychom se stali nepřítelem všech. Není tedy lepší usilovat o vzájemnou lásku?

„Uč se stejným okem pohlížet na všechny bytosti a zříš jediné Já ve všem." – Šrímad Bhagavatam Mnohým z nás dělá problém skutečnost, že je…

motto dne 1. 7 2020

„Člověk může tvrdit, že se nemůže postit. Může však tvrdit, že nemůže milovat Boha? Jiný může ujišťovat, že nemůže panensky žít a že nemůže prodat všechno své jmění, aby výtěžek rozdal chudým. Může však říct, že nemůže milovat své nepřátele? Musíme pohledět do vlastního srdce. Co Bůh od nás chce, nelze nalézt někde daleko." – Svatý Jeroným. Nehledej v srdci, co tam není, nahlédni do své duše, a rázem uzříš celý SVĚT! V hlubinách lidské duše je ukrytá celá historie života na Zemi, co na Zemi – celého Vesmíru. Jen proto můžeme tu a tam zažít okamžik, kdy „víme“, že tento obraz, tuto scenérii, jsme už někde viděli, že tuto situaci už jsme řešili a přitom jasně víme, že to v současném životě nebylo. Z tohoto důvodu je zcela lhostejné, zda věříme na nová zrození či ne, zda věříme na karmu, či ne, protože jsme tak pevně spojení se vším, že dokud SVĚT neprozře jako celek, tak se tu budeme plácat všichni donekonečna. Pokud se Ježíš obětoval pro Člověka, aby smyl jeho hříchy, tak to byla zbytečná oběť!, namítne mnohý. Ale opravdu byla zbytečná? Když jeho duch v nás žije dál?

„Člověk může tvrdit, že se nemůže postit. Může však tvrdit, že nemůže milovat Boha? Jiný může ujišťovat, že nemůže panensky žít a že nemůže prodat…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků