logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 16. 9 2020

Miluji život, miluji zemi, miluji lidi, miluji zvířata, miluji květiny. Miluji východy i západy slunce, miluji jaro, léto, podzim i zimu. Miluji slunce, déšť, sníh, ranní chlad, odpolední žár, večerní klid. Miluji zvířata, i ptáky, i lidi. Miluji běh, miluji… Miluji toto všechno láskou otevřenou a čistou a s tím mám někdy problém, tedy jiní :)

Miluji život, miluji zemi, miluji lidi, miluji zvířata, miluji květiny. Miluji východy i západy slunce, miluji jaro, léto, podzim i zimu. Miluji slunce, déšť, sníh, ranní chlad, odpolední žár, večerní klid. Miluji zvířata, i ptáky, i lidi. Miluji běh, miluji… Miluji toto všechno láskou otevřenou a čistou a s tím mám někdy problém, tedy jiní :)

motto dne 15. 9 2020

Když člověk propadne běhání, stane se s ním takový malý zázrak – začne létat. A to ne jen pomyslně. Mně se občas zdá, že letím nízko nad zemí, asi tak 5 centimetrů, a všechno si to prohlížím z té nepatrné ptačí perspektivy. Nevěřili byste, jak i těch 5 centimetrů dokáže změnit pohled na svět. Dan Millman v prologu své knížky Návrat pokojného bojovníka cituje Školu zázraků: „Svobodná vůle neznamená, že si sám stanovíš běh svého života; znamená pouze to, že se můžeš rozhodnout, co v dané chvíli uděláš“. Co uděláš? Tak o tom může rozhodnout i nadhled, který získáte tím, že se naučíte létat 5 centimetrů nad zemí, a k získání tohoto nepatrného nadhledu stačí jen málo. Stačí začít běhat.

Když člověk propadne běhání, stane se s ním takový malý zázrak – začne létat. A to ne jen pomyslně. Mně se občas zdá, že letím nízko nad zemí,…

motto dne 17. 9 2020

Když jsem absolvoval svůj první maraton, něco se stalo. Jako bych přelezl zeď a dostal se do neznámé zahrady. Cítím se jinak, běhám jinak, žiju jiný život. Tohle se stává skoro každému, kdo jednou zvládl absolvovat maratonskou trať. Je s podivem, co s člověkem udělá pět čísel 42195, srovnaných přesně takto za sebou. Možná, až někdo udělá jejich numerologický rozbor, zjistíme, že absolvováním přesně téhle vzdálenosti člověk vstupuje do jiné dimenze. Dimenze, kde je vše v pohybu. Dimenze, kde vše žije a – byť pomalými krůčky – postupuje vpřed. Dimenze, kde převládá radost a smích, dobrá nálada a přátelství. Do DIMENZE POZITIVNÍCH ZMĚN.

Když jsem absolvoval svůj první maraton, něco se stalo. Jako bych přelezl zeď a dostal se do neznámé zahrady. Cítím se jinak, běhám jinak, žiju jiný…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků