logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 25. 4 2018

Duben – výzvy jsou k ničemu, když zůstanou neuskutečněným snem Pokaždé, když vyjdete/vyběhnete ven, snažte se, aby kontakt vaší nohy s podkladem, po němž kráčí/běží, vypadal takto: noha dosedá lehce na střed chodidla, poté na patu, z té se začne převalovat směrem ke špičce, poslední kontakt nohy a podkladu je v oblasti palce a druhého prstu (prsteníku). Zkuste si to nejdříve při velmi pomalé chůzi, snažte se cítit, jak se vám chodidlo propne a cítíte, jak se po podkladu překlápí, přičemž je s ním ve stálém kontaktu a ve chvíli, kdy dojde k palci, na palec vyviňte lehkou sílu, jen takovou, abyste cítili, že váš palec směřuje rovně dopředu (nevybočuje ani ven, ani dovnitř). Když poběžíte, měli byste při odrazu cítit, jak se vám propne noha od holeně až po horní stehenní sval. Při chůzi naopak byste měli cítit, jak se vám propínají lýtka a zadní  stehenní svaly. Když budete střídat běh s chůzí v pravidelných intervalech, dosáhnete toho, že zaměstnáte a budete posilovat všechny svaly nohy. A budete-li se při chůzi a běhu na svých chodidlech houpat, rozproudíte i tok své lymfy a velmi záhy, po pár dnech, pocítíte příliv nové energie, stejné, jako byste proběhli sluneční lázní.

Duben – výzvy jsou k ničemu, když zůstanou neuskutečněným snem

Pokaždé, když vyjdete/vyběhnete ven, snažte se, aby kontakt vaší nohy s podkladem, po němž kráčí/běží, vypadal takto: noha dosedá lehce na střed chodidla, poté na patu, z té se začne převalovat směrem ke špičce, poslední kontakt nohy a podkladu je v oblasti palce a druhého prstu (prsteníku). Zkuste si to nejdříve při velmi pomalé chůzi, snažte se cítit, jak se vám chodidlo propne a cítíte, jak se po podkladu překlápí, přičemž je s ním ve stálém kontaktu a ve chvíli, kdy dojde k palci, na palec vyviňte lehkou sílu, jen takovou, abyste cítili, že váš palec směřuje rovně dopředu (nevybočuje ani ven, ani dovnitř). Když poběžíte, měli byste při odrazu cítit, jak se vám propne noha od holeně až po horní stehenní sval. Při chůzi naopak byste měli cítit, jak se vám propínají lýtka a zadní stehenní svaly. Když budete střídat běh s chůzí v pravidelných intervalech, dosáhnete toho, že zaměstnáte a budete posilovat všechny svaly nohy. A budete-li se při chůzi a běhu na svých chodidlech houpat, rozproudíte i tok své lymfy a velmi záhy, po pár dnech, pocítíte příliv nové energie, stejné, jako byste proběhli sluneční lázní.

motto dne 24. 4 2018

Duben – výzvy jsou k ničemu, když zůstanou neuskutečněným snem Je zcela jedno, zda je podzim, jaro, léto či zima. Vy si běžíte, sajete tu vůni vůkol, posloucháte pleskot svých kroků a cítíte, že žijete. V tu chvíli zapomínáte na vše, co vás až dosud drtilo – šéfa, manžela či manželku, děti, nesplacené závazky …  … doběhnete, a v tu chvíli potkáte někoho, který na vás civí, jako byste právě spadli z višně. Kouká a nevěří svým očím – vidí před sebou člověka, který doslova sálá štěstím. „Jak k tomu přišel, co pro to udělal, aby se takto cítil?" Napadne ho. „Jak k tomu přijdu já, že se tak necítím a přitom v životě po ničem jiném netoužím?" Pokračuje ve svém vnitřním rozhovoru. Ta slova, která vnitřně pronáší, se projeví v odlesku jeho očí, povytaženém obočí, či úšklebku a tak si řeknete: „Jak by tenhle člověk mohl pochopit, co cítím a jak jsem k těmto pocitům snadno přišel. Že mi stačilo se jen chvilku proběhnout a byl jsem v rauši." V tu chvíli vystřízlivíte – kouzlo zmizí a ten proti vám bude mít pocit, že se mu jen něco zdálo, že se mu zdálo, jako by koutkem oka zahlédl štěstí.  Ale my víme, že se mu to nezdálo, my, co běháme, víme, že stačí jen nazout běžecké boty, natáhnout na sebe běžecké oblečení a vyběhnout … A jak mu pomůžeme, aby i on pochopil to, co na chvíli zahlédl v našich očích? Stačí k tomu velmi málo, úplně postačí, když si i přes to, co uvidíte v jeho očích, podržíte v sobě své štěstí, jiskru ve svém oku, aby viděl, že to nebyl sen a začal pátrat usilovněji po zdroji vašeho štěstí a pátral tak dlouho, až i on pro sebe objeví běh.

Duben – výzvy jsou k ničemu, když zůstanou neuskutečněným snem Je zcela jedno, zda je podzim, jaro, léto či zima. Vy si běžíte, sajete tu vůni…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků