logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 5. 6 2020

Únavový syndrom – práce, stres, sedění na zadku, místo kvalitního jídla náhražky Příčiny, proč na vás lehne únavový syndrom, jsou docela zajímavé, zejména ta třetí, tedy sedění na zadku. Jeden by řekl, že když člověk sedí celé dny na zadku, nemá být z čeho unavený. Je to jeden z paradoxů života, který má zcela prozaické důvody – tělu schází kyslík a pak ještě tělo nemá jak rozvést po těle energii a stavební látky neboť se zužuje jeho krevní řečiště. Jako poslední důvod jsem uvedl nekvalitní jídlo, to, že člověk ve snaze omezit přísun energie na minimum do sebe tlačí něco, co se jídlem vůbec nedá nazvat. Mnohem spíše by se to mohlo nazývat vycpávka, neboť ty různě upravované potraviny, zbavené všeho, co má pro tělo nějakou hodnotu, člověk jí jen proto, aby měl pocit, že je nasycen, aby ukecal žaludek, aby moc neprotestoval, že není využíván ke svému účelu – trávení. Tak jej prostě trávíme!, a s ním ještě zejména játra a ledviny, které v sobě nemají mechanismy, které by to svinstvo dokázaly eliminovat a učinit s tím konečný (konečníkový) proces :).

Únavový syndrom – práce, stres, sedění na zadku, místo kvalitního jídla náhražky

Příčiny, proč na vás lehne únavový syndrom, jsou docela zajímavé, zejména ta třetí, tedy sedění na zadku. Jeden by řekl, že když člověk sedí celé dny na zadku, nemá být z čeho unavený. Je to jeden z paradoxů života, který má zcela prozaické důvody – tělu schází kyslík a pak ještě tělo nemá jak rozvést po těle energii a stavební látky neboť se zužuje jeho krevní řečiště.

Jako poslední důvod jsem uvedl nekvalitní jídlo, to, že člověk ve snaze omezit přísun energie na minimum do sebe tlačí něco, co se jídlem vůbec nedá nazvat. Mnohem spíše by se to mohlo nazývat vycpávka, neboť ty různě upravované potraviny, zbavené všeho, co má pro tělo nějakou hodnotu, člověk jí jen proto, aby měl pocit, že je nasycen, aby ukecal žaludek, aby moc neprotestoval, že není využíván ke svému účelu – trávení. Tak jej prostě trávíme!, a s ním ještě zejména játra a ledviny, které v sobě nemají mechanismy, které by to svinstvo dokázaly eliminovat a učinit s tím konečný (konečníkový) proces :).

motto dne 4. 6 2020

Na počátku nebyl Walking sportem, ale příjemnou procházkou po horách ve dvou. Místo holí v ruce drželi muž a žena ruku toho druhého, aby tak společně mohli co nejintenzivněji prožívat šťastný života běh. Až později jim byly do rukou vraženy hole a stal se z toho Nordic Walking. Tak nějak to připomíná i historii běhu či jiných sportů, které byly původně zábavou či běžnou lidskou činností, dokud někoho nenapadlo je povýšit na zábavu pro širší vrstvy, odtud nebylo daleko k sázkám na vítěze a celkové komercionalizaci všeho, co člověk podniká. Pokud tedy hledáte viníka toho, co bylo příčinou toho, že se člověk přestal hýbat, tak vězte, že společně se všemi výdobytky, které člověka „osvobozují" od pohybu, to byla i snaha po dokonalosti v tom či onom. Není divu, že většina lidí pak rezignovala a přestala se hýbat vůbec.  Co s tím? Kašlat na dokonalost, vzít se za ruce a společně si vyjít na procházku, vrátit Walking do doby, kdy to ještě nebyl sport, ale příjemně strávené chvíle ve dvou, ve třech, v rodinné pohodě.

Na počátku nebyl Walking sportem, ale příjemnou procházkou po horách ve dvou. Místo holí v ruce drželi muž a žena ruku toho druhého, aby tak společně…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků