logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

motto dne 23. 1 2018

Leden – vyběhneme všichni od svítících beden Naučil jsem se mlčení od upovídaných, toleranci od netolerantních a vlídnosti od nevlídných; ale jak zvláštní, nejsem vděčný těmto učitelům. – Kahlil Gibram A to já zase na rozdíl od Kahlila jsem, protože i když byli mými zrcadly a rozčilovalo mě se „na sebe" pořád dívat, tak mě nakonec odnaučili být jako oni.  To mě přivádí na myšlenku, že znám hodně učitelů, kteří dovedou jiné naučit, jak co dělat, jak žít, tak sami to dělat nedokáží, sami tak žít nedokáží. Tak se tak někdy ptám: „Je to jejich úděl, nebo jim to prostě stačí?" Na druhou stranu, co je mi po tom, důležité je, že dokáží pomoci druhým a věřím, že až přijde jejich čas, tak své vědomosti a schopnosti použijí k tomu, aby i oni sami prozřeli a jejich život dosáhl plného naplnění. Dost možná jejich úděl vysvětluje život Marpy – učitele Milarepy, nebo spíš nectnosti, které mu byly vytýkány jako duchovnímu učiteli (měl totiž rád ženy a pivo). Když dostal otázku na toto téma, odpověděl: „Abych mohl zůstat na tomto světě a učit, mé nectnosti jsou to, co mě váže k životu na zemi, až se jich vzdám, tak odletím, už mě zde nebude“.

Leden – vyběhneme všichni od svítících beden

Naučil jsem se mlčení od upovídaných, toleranci od netolerantních a vlídnosti od nevlídných; ale jak zvláštní, nejsem vděčný těmto učitelům. – Kahlil Gibram

A to já zase na rozdíl od Kahlila jsem, protože i když byli mými zrcadly a rozčilovalo mě se „na sebe" pořád dívat, tak mě nakonec odnaučili být jako oni.

To mě přivádí na myšlenku, že znám hodně učitelů, kteří dovedou jiné naučit, jak co dělat, jak žít, tak sami to dělat nedokáží, sami tak žít nedokáží. Tak se tak někdy ptám: „Je to jejich úděl, nebo jim to prostě stačí?" Na druhou stranu, co je mi po tom, důležité je, že dokáží pomoci druhým a věřím, že až přijde jejich čas, tak své vědomosti a schopnosti použijí k tomu, aby i oni sami prozřeli a jejich život dosáhl plného naplnění.

Dost možná jejich úděl vysvětluje život Marpy – učitele Milarepy, nebo spíš nectnosti, které mu byly vytýkány jako duchovnímu učiteli (měl totiž rád ženy a pivo). Když dostal otázku na toto téma, odpověděl: „Abych mohl zůstat na tomto světě a učit, mé nectnosti jsou to, co mě váže k životu na zemi, až se jich vzdám, tak odletím, už mě zde nebude“.

motto dne 22. 1 2018

Leden – vyběhneme všichni od svítících beden Lidské bytosti mohou změnit vnější aspekty svých životů změnou vnitřních postojů svých myslí. – William James Lidské bytosti mohou změnu sebe sama navodit tím, že přestanou hledat své životní poslání mimo sebe, za pomocí knih, kurzů, přednášek, seminářů, jiných lidí a vydají se jednoduše a prostě na cestu, neboť knihy či pomoc zvenčí jim nikdy nepomůže najít to, co mají uloženo hluboko v sobě, tak hluboko, že tam nikdo jiný nedohlédne, kromě nás samých, ale to jen v případě, že pravdu o sobě chceme najít, chceme poznat, protože jen v tom případě ji budeme mít sílu uskutečnit. Běh, běhání člověku může pomoci „pravdu o sobě sama" najít a to přesto, že je to také v jistém slova smyslu „pomoc zvenčí“. Tato pomoc zvenčí však směřuje dovnitř, neboť běh nám poskytuje čas být sám se sebou, čas lépe se poznat, čas poznat se po stránkách dobrých i zlých, poznat se ve vší své nahotě. Cesta objevování sebe sama je vlastně takový životní ultramaraton, takže není až tak divné, že tolik lidí v současné době, poté, co v sobě objevili sílu uběhnout maraton, míří ještě dál, míří k ultramaratonu, protože příprava na něj jim poskytne další čas k objevování sebe sama. A co přichází po ultramaratonu? Nechtějte přeskakovat něco, co jste ještě neprožili a ti, co už ano, už vědí – přece život.

Leden – vyběhneme všichni od svítících beden Lidské bytosti mohou změnit vnější aspekty svých životů změnou vnitřních postojů svých myslí.…

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků