logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT

Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT

V neděli se běžel ve Františkových Lázních sedmý ročník Velikonočního běhu, který byl dvakrát rekordní. Jeden rekord vytvořila Ivana Sekyrová – která získala před týdnem v Pardubicích titul mistryně České republiky v půlmaratonu, a druhý rekord vytvořili všichni zúčastnění, neboť šlo o rekord v počtu účastníků.

Zatímco na severozápadě České republiky se honili všichni čerti, ve Františkových Lázních svítilo sluníčko a rozzářené oči nejdříve dětí, účastnících se mnohdy svého prvního běžeckého závodu, a poté dospělých účastníků stále oblíbenějšího Velikonočního běhu. Závodní trať není nijak těžká, ale pokud na ní vydáte všechny své síly, dá pěkně zabrat. Po startu se rozbíháte dolů kopcem cestou vedoucí od fontány k lázeňské promenádě. Ta cesta dolů v člověku nabudí pocit, že má křídla a rozeběhne to většinou rychleji, než je zdrávo. Přiběhnutím na lázeňskou promenádu se trať srovná a pak vede po rovině lázeňským parkem až k prameni Natálka, který je znám už od roku 1880, kdy se hledaly prameny pro Císařské lázně. Zachycen byl však až v roce 1912 a pojmenován po srbské královně Natálii. Pro svou příjemnou a osvěžující chuť se před válkou vyvážel až do Ameriky a dodnes patří spolu s Františkovým pramenem k nejoblíbenějším.

Nadýchejte se atmosféry, která byla ve Františkových Lázních, z fotografií, na nichž jsou zachyceni nejmladší účastníci, a věřte, že i ti dospělí si to dokonale užili.

obrázekobrázek
Vycházejí (vybíhají) hvězdy budoucnosti

obrázekobrázekobrázek
Tuhle hvězdu si dobře zapamatujte

obrázekobrázek
Až budete mít na duši splín, stačí se podívat na tyhle děti a splín bude fuč – běh je prostě radost

obrázek
Zdánlivě rozhodnutý závod, ale to by nesměl běžet za Goliášem David …

obrázek
A nakonec se postavili na start hvězdy současnosti

U pramene Natálka je obrátka a skoro stejnou cestou se vrací zpět, to znamená, že závěr je do stejného kopce, který se zpočátku sbíhal. To taky znamená, že síly, které člověk rychlejším rozběhnutím dolů z počátku vydal, nyní při cestě vzhůru mnohým schází, takže i když trať měří „jen" 3800 metrů, na jejím konci jste rádi, že to máte za sebou.

Světlo pro svět
Tak jak už se stalo v posledních třech letech na běžeckých závodech ve Františkových Lázních zvykem, nevybíralo se startovné, ale místo něj se vybíral dobrovolný příspěvek, letos pro SVĚTLO PRO SVĚT, a i tato sbírka byla rekordní, když se vybralo dohromady 3000,- Kč. Takže všem zúčastněným touto cestou za SVĚTLO PRO SVĚT děkujeme.

Výsledky Velikonočního běhu

Miloš Škorpil foto
Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT Rekordní Velikonoční běh ve Františkových Lázních se běžel pro SVĚTLO PRO SVĚT

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Dana | 28. 4. 2011 11.30 hod. | 90.176.137.xxx
Nádherně strávené velikonoční neděle.Všem co se na akci podíleli,patří mé veliké díky :)
Už teť se těšim na další akce.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků