logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Já jsem zamilovaná!

Já jsem zamilovaná!

Jsem zamilovaná! Já vím, už jsem to psala v nadpisu, ale musím to ještě jednou zopakovat, aby to všichni věděli! A teď pozor – otázka nezní do koho (to by mi můj Nerudnej týpek dal!), ale do čeho?

Řeč je o botách – nebotách, Vibramkách, pětiprstkách, Fivefingerskách, fajfkách... já se zkrátka zamilovala do něčeho, co vypadá jako ustříhnutej spodní konec vodníka a neskutečně si to užívám. Napřed jsem se jimi kochala na internetu. Vybírala jsem si, jestli chci modré nebo růžové, jestli budou lepší na zavazování nebo na přezku, zkoumala, jestli mi budou, když mám oproti dalším prstům na noze palec tak abnormálně dlouhej, četla nejrůznější recenze uživatelů, veskrze šťastných – a vůbec se na jejich příchod do mého života připravovala.

Pak nastal den D a my si pro ně s Nerudným týpkem šli do krámu. Láska na první pohled to byla. Černobílé, na zavazování, vypadají skoro jako "normální" tenisky, až na ty prsty:-). Hned poté, co se mi podařilo svoje prsty nacpat do prstů na botce, což nebylo úplně snadné – jednak lehce zdeformované z frajerských úzkých spiček lodiček, druhak nezvyklé separace – to byl prima pocit. Nerudný týpek na tom byl podobně, měl na nohách cosi, co se jmenuje Bikila, a byl šťastnej:-). Nechtělo se nám je vůbec zouvat, ale pro společenskou příležitost, na kterou jsme se chystali, se opravdu nehodily, a tak jsme si je odnesli v krabicích.

Poprvé jsem si je vzala na asi čtyřkilometrovou procházku kolem zahrádek a řeky, terén střídavě betonka, tráva, písek a udusaná hlína. Trošku jsem se bála, co na to nohy a vůbec celé tělo, přece jenom to nemá skoro žádnou podrážku, ale šlo se mi dobře a zasvěcení proběhlo bez jediného problému.

Při dalších procházkách už jsem nebyla tak opatrná a začala jsem si "ošahávat" rozdílnost podkladu: písek? sem s ním! hmmm... příjemná masáž... mokrá tráva? jéé, vono to studí!!! větvička? kamínek? jo, dobrý, nebolí! bláto?? jupííííííí!!!:-)

Navíc se mi stále častěji chtělo popoběhnout, protože nohy v botách – nebotách jsou prostě lehké, lehoučké, a lehkost bytí je s nimi skutečně téměř nesnesitelná!

Každej z nich určitě nebude tak odvázanej jako já s duší dítěte, které chce vyzkoušet všechno nové, neobvyklé, divné:-), navíc žijící převážně prostřednictvím smyslů, které běžná populace do vnímání světa zařazuje o dost méně – tedy čichu, chutě, hmatu. Nabízí se říci, že jsem hodně smyslnej člověk, ale protože to je slovo, které se běžně vztahuje jen k tomu jednomu, zkusím ho nahradit slovem smyslovej – užívám si svého světa opravdu všemi smysly, možná dokonce více těmi ostatními, než jen obvyklým zrakem a sluchem. A tahle hračka mi poskytla další dimenzi – rozdílné povrchy, jejich teplota, tvrdost, vlhkost, tvary..., které si mohu ohmatávat nohama, to je zážitek, který ve mně vyvolává naprosto euforické pocity.

Jestli jste jako děti a mlaďoši rádi běhali bosi a máte to jako já spojené s dobou prázdnin, letních lásek, večerních cest z koupáku podél potoka... a tak:-), bude se vám to líbit!

P.S. Nejsem zaměstnancem obchodu, kde se "fajfky" prodávají a nejsem jím ani placena. Jestli mé nadšené výkřiky znějí některým uším jako příliš bujaré a možná trošku přehnané, bude to asi tím, že – jak jsem již předeslala – jsem prostě zamilovaná!:-)

Nerudný týpekHm,hm, hm, tak to vypadá, že jsem druhák :-( a to pořád slibovala lásku až za hrob, asi si budu muset taky vobout ty svoje boty neboty a vyrazit s nima do Lhoty

Dana Škorpilová foto
  • přečteno: 19145/18564×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (29 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

jitulina | 16. 8. 2014 17.39 hod. | 85.71.155.xx
Dani, díky tobě a mučícímu/mlčícímu týpkovi (na mne nerudnej není, tak to nemůžu použít :) ) jsem je okusila a nechtělo se mi je vracet. Co však dělat, když chci ještě hole a koloběžku a děti ještě studují a hypotéka nepočká... nicméně se chovám dle rad bosoběžců, chodím bosky doma, zvedám co nejvíce věcí ze země jinýma končetinama než dříve a těším se. Že až jednou... však ono to těšení k lásce patří :) P.S. Napsala jsi to krásně :)

Ňam | 27. 5. 2011 16.06 hod. | 145.62.32.xxx
Ahoj,
na 5F se zatím připravuji teoreticky.. brzy v nich začnu taky.. nicméně nezkoušel jste někdo boty Evoskin? tinyurl.com/4yeogtu

dav | 9. 5. 2011 22.04 hod. | 94.113.49.xx
Myslím, že můžu napsat i za Gábinu, že my si ty 5prsty taky užíváme. Pro mě je ten bosý pocit naprosto úžasný, jako bych nohama vnímal nějakou jinou novou, dosud neznámou dimenzi. Občas se vracím k normálnímu obutí, protože mám pocit mozku přetíženého informacemi, které nikdy dříve nedostával a se kterými si nějak neví rady:-) A to mám prosím jen nějaké blbé napodobeniny VFF, to až si koupím ty pravé... :-))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Five Fingers a běhání na boso

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Mýty a fakta o hubnutí : Z celého článku se mi úplně nejvíc líbí tato část: "Vykašlete se na váhu a hýbejte se –…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj Miloši , Prosímtě jak bych toto měla běhat ,když nemam hodinky ? Děkuji za odpověd :-) »
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků