logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Plzeňské panenky a jejich tradiční ¼ marathon

Plzeňské panenky a jejich tradiční ¼ marathon

Letos uspořádaly Plzeňské Panenky již svůj tradiční ¼maraton v sobotu 21. května 2011 na obvyklé 10,2 kilometrové trase přes slušný kopec Sylván. Počasí bylo spíš horké než příznivé, na startu přesto stanuli malí, velcí, mladí i starší. Jak to prožili dva z účastníků, o tom se dočtete níže:

MŮJ PRVNÍ ROUDENSKÝ ¼ MARATHON

O akci jsem se dozvěděl od rodičů, kteří se také na tento běh chystali. Vloni jsem se kvůli nemoci nemohl zúčastnit, a proto jsem byl spíše mezi organizátory. Od první chvíle jsem byl rozhodnutý, že poběžím 10ti kilometrovou trasu. Hned po startu se mi podařilo běžet v první čtyřce. Snažil jsem se udržet tempo. Na Sylván jsem doběhl jako 2., ale z kopce Kotíkovskou ulicí mi utekli, asi proto, že mají delší nohy než já:-). Kilometrovka byla náročná, protože asi v její polovině jsem zjistil, že za mnou (asi 100 metrů) dobíhá soupeř. Neustále se přibližoval! Nechtěl jsem svou pozici ztratit, a proto jsem musel přidat na tempu. Nakonec se mi podařilo pozici udržet a doběhl jsem jako 4. Toto umístění je pro mě vynikajícím úspěchem. Děkuji všem organizátorům za vynikající přípravu a bezvadnou atmosféru:-).

Váša Šlajs, 13 let

obrázek

DVĚ ZÁSADNÍ SPORTOVNÍ UDÁLOSTI V JEDNOM DNI!

Trochu neprávem zastínil letošní jarní Roudenský 1/4M mistrovský titul Viktorky Plzeň, ale jako plzeňští patrioti to našim hochům samozřejmě přejeme. Vždyť všichni víme, jak jepičí život, zvláště ve fotbalu, tyto tituly mají.

Na R1/4M se nás sešlo, co se týče počtu, asi jako obvykle, ale řada lidí se omlouvala, takže můžeme očekávat, že na podzim se budeme na startu doslova mačkat. Na úvod byl po přivítání účastníků přečten pozdravný dopis od běžecké legendy-ultramaratonce Miloše Škorpila, který takovým aktivitám zdola velice fandí a přislíbil nám dokonce osobní účast.

obrázek

Nejprve byl odstartován Na Jíkalce běh na 10 km. Peloton se tradičně po prvním kilometru rozdrobil na malé skupinky, které se, každá svým tempem, pohybovaly k cíli. Naše jarní výkony hodně poznamenalo odpolední vedro, takže osvěžovací stanice, jak u sličné Renaty v Radčicích, tak u taťouška na Sylvánu, přišly velmi vhod. Pro mě byl však letos asi největším zážitkem výkon teprve třináctiletého Vašíka Šlajse. Když jsem se ho optal v šatně, zda poběží chuťovku, odvětil mi suverénně, že se chystá na desítku. No, ty máš synku kuráž, proběhlo mi hlavou, nahlas jsem však neříkal nic. Avšak během cesty, kdy jsem asi 8 km absolvoval vedle něj, musím hluboce smeknout nad jeho houževnatostí. Držel se mě celou cestu jako klíště, a to jsem ho opravdu nešetřil, až při seběhu Sylvánu zůstal kousek za mnou, ale doběhl přesto na krásném čtvrtém místě! Škoda, že o našem závodu ještě neví lovci talentů. Vašík by jistě skončil v jejich sítích a jeho rodiče by nemuseli až do konce života pracovat… Na prvním místě skončil zaslouženě Petr Weissar, který přes zimu pilně trénoval a výsledek se zákonitě dostavil. Také Pavel Soukup vybojoval pěkné druhé místo po svém loňském výpadku. A ještě jedna perlička. Na startu se objevil i novopečený běžec P. Krzystof Dędek, který hned napoprvé zvítězil nad nebetyčným a obávaným Sylvánem a dosáhl pěkného času těsně pod jednu hodinu. Také na Chuťovce se sešlo několik nových malých běžců s rodiči i závodním kočárkem, kteří si zaběhli své první osobní rekordy.

obrázek

Po vyhlášení výsledků Martina Podlipná nechala všem na jejich uvážení, jaké si vyberou hodnotné ceny z tomboly dle vlastního výběru. Poté se řada sportovců odebrala na veledůležitý zápas fandit Viktorce a zbytek mužstva a ženstva se odebral do pronajatého salonku probrat závod nad skvělým smažákem a sklenicí piva, která se asi nejednomu z nás zjevovala na trati jako fata morgána. Zbývá ještě poděkovat všem organizátorům, novému sympatickému startérovi a budeme se těšit na podzim!

Začerstva zaznamenal Tom Lachman

Miloš Škorpil foto
Plzeňské panenky a jejich tradiční ¼ marathon Plzeňské panenky a jejich tradiční ¼ marathon Plzeňské panenky a jejich tradiční ¼ marathon

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků