logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Ne všechny dobré úmysly jsou dlážděny vypočítavostí

Ne všechny dobré úmysly jsou dlážděny vypočítavostí

Tak nám zase zabili Ferdinanda, chtělo by se mi parafrázovat jednu ze slavných vět vojáka Švejka. A byla vojna veliká, a z ní nejedna trafika pro válečného invalidu. Že on si ten Lojza nechal tu nohu schválně ustřelit, aby měl zajištěnou snadnou živnost. A tak by se dalo pokračovat dál a dál… prostě jakmile někdo na něco přijde, s něčím vyleze, hned jsou mu podsouvány nekalé úmysly. Málo koho napadne, že ten člověk to dělá proto, že ho to baví, že ho to naplňuje. Že to nedělá prioritně proto, aby druhé oškubal.

Vtipné na tom je, že když něco vymyslím „já“, něco, čím bych mohl být prospěšný jiným, a pak za to třeba od nich i něco dostat – prostě směnný obchod, ty mi dáš to a já ti za to tohle, tak nás vůbec nenapadne uvažovat o tom, že na tom něco „smrdí“. Ve chvíli, kdy se stejným nápadem přijde někdo jiný a dokonce jej uskuteční, už zpozorním a ukážu na něj – Bacha, chce vás ošidit, bacha, je to zloděj.

Přijít na něco, co je dobré pro ostatní, ukázat jim to a myslet si, že se na to jen podívají a nenapadne je to dál posunout, je stejné jako přivést žíznícího k vodě a říci mu: „Hele, tohle je voda. Bylo by dobré se napít, ale protože ve chvíli, kdy bys tu vodu ochutnal, tak bys mohl pojmout myšlenku ji nabídnout druhému a ten druhý by mohl pojmout myšlenku, že když ji dá ochutnat třetímu, tak si za to nechá zaplatit, tak to ti radši napít nedám, to raději ať všichni umřou žízní a já si pak tady na té vodě budu v klidu pochutnávat sám, nebo jen s hrstkou nejvěrnějších, kterým bezvýhradně věřím“.

Za myšlenku se platí – někdy

Že někdo uvede vaší myšlenku do praxe a vám zůstane jen sláva z toho, že jste s ní přišli první, to se stává a často. Prostě vy jste byli určeni k tomu světu ten nápad vnuknout a jiní zase pochopit jeho genialitu a postrčit ho dál. Tak tomu bylo i s myšlenkou, která nastartovala nové trendy v běžecké obuvi. Stejné to bylo kdysi s automobily – nejdříve jezdily na páru, pak přišly spalovací motory a teď tu máme hybridní pohon a elektrický pohon a nikdo se nepozastavuje nad tím, že ty nové modely s novou technologií jsou dražší než ty s tou stávající.

Je to vždycky stejné

Někdo přijde s něčím novým – geniálním, pustí to do světa a to mu stačí. Respektive on by byl rád, kdyby svět ihned pochopil jeho genialitu a řádně mu za to zaplatil, ale bohužel tak to ve světě nechodí. Než se genialita myšlenky prokáže, musí se najít ti, kteří ji uvedou do praxe, kteří jí uvěří a řeknou o ní dalším. Bohužel dobré myšlenky se nešíří tak rychle jako pomluvy. Možná by to byl dobrý marketinkový tah (hned si ho musím nechat patentovat), vypouštět dobré myšlenky ve formě pomluv. I když bych v tomhle nebyl moc inovativní, protože třeba politici, zpěváci, herci, lidi z byznysu i jiných sfér už dávno zjistili, že širokou popularitu nezískají prováděním dobrých skutků, ale nejlépe a nejrychleji nějakým tím šokujícím průšvihem. Nejlépe takovým, při němž jej/ji budou všichni litovat.

Ale to jsem trošku odběhl, ostatně to se mi stává pořád:). Tak abych se zase vrátil na správnou cestu, k původní myšlence. Celé tohle píšu, protože se mi moc líbí myšlenka s minimalistickými botami, vidím na ní mnoho logického, zdraví člověka a běžce prospěšného – při správném používání. Samozřejmě však to má háček – cenu. A ta leží mnohým v žaludku a kvůli tomu do nich nepůjdou. Proto připravujeme na Běžecké škole rozhovor s obuvníky, aby nám vysvětlili, jak taková NOVÁ bota vzniká, co všechno to obnáší takový zcela nový typ vymyslet, vyrobit, vyzkoušet a uvést na trh, a to i ve srovnání s již zavedenými standardními typy. Protože se necítíme odborníky na ekonomiku, tak jsme nechali otázky zpracovat tím, kdo tomu rozumí a kdo se zeptá. Co taková výroba nového typu boty všechno obnáší, z čeho všeho se skládá její konečná cena?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

ll | 12. 6. 2011 7.52 hod. | 89.176.28.xx
ja bych to typoval na inov videl jsem jejich boty na silve . Vzal jsem ty lehké tenké boty do ruky paráda hned bych si je koupil .Když odmyslím design tak by taková bota kdysi stála 120kč vlastně hezké obyčejné kecky . No doba pokročila video už nestojí 20000kč rohlik taky už nestojí 30halířů. Jenže jaká je ta správná cena ?? Tak to si docela těším na ten článek i když pujde třeba o ulně jiného výrobce . A svoje názory radši už zavřu do šuplíku.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků