logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Proč začala šestnáctiletá začínající modelka Magdaléna běhat

Proč začala šestnáctiletá začínající modelka  Magdaléna běhat

Šestnáct let. Co jsem dělal v šestnácti? Nejspíš to, co v sedmnácti, osmnácti, třiceti, čtyřiceti i dnes. Běhal. Běhal a cvičil, to také dělám dodnes a jsem si jistý, že mi to dělá dobře, jak na těle, tak na duchu. To ale vím dnes, v šestnácti jsem takto neuvažoval a proto mě velmi zaujalo, když mi Pavel Kosorin napsal, že jeho šestnáctiletá dcera, která se chystá na dráhu modelky, začala joggovat. Proč ona to dělá? Co si od toho slibuje? Vždyť většina dívek v jejím věku se při slůvku běh oklepe? Tak jsem se tedy zeptal:

Magdaléno, proč to děláš, co si od toho slibuješ?

Běhám, protože se tak zbavuji stresu a napětí, zlepšuji si fyzičku, udržuji štíhlou postavu a prostě si to užívám. Dříve jsem dlouhé tratě neměla ráda a preferovala jsem jenom krátké, nejspíš kvůli tomu, že jsem běhávala jenom v tělocviku do kolečka a to je dost nudné. Když jsem ale zkusila běhat v terénu, je to úplně něco jiného, lepšího. Při běhu se snažím vydržet co nejdéle, zatím však nemám tak dobrou fyzičku, abych vydržela souvisle běžet více jak 2 km. Při běhání se zbytečně nepřetěžuji, když už nemůžu, jednoduše zastavím a jdu krokem. Běh pak také ráda střídám s jízdou na bruslích.

Vím, že běháš i s kamarádkami, to se mi líbí. Co při běhu probíráte, nebo spíš mlčíte a své dojmy si sdělujete až po běhu?

Při běhání s kamarádkami se spíše nebavíme, soustředíme se vydržet běžet co nejdéle.

Jak jsem napsal v úvodu, většina dívek tvého věku se při slůvku běh oklepe, oni se teda oklepou i stejně staří kluci, nebo si obě pohlaví poklepou na čelo. Kdybys před ně měla předstoupit a říci jim, proč běháš ty, jak bys jim to sdělila, aby to byli schopni přijmout – pochopit?

Nemyslím si, že by moji vrstevníci tak odsuzovali běh. Možná to bude také tím, že mám kolem sebe většinou sportovní typy, kterým běh přijde normální, i když třeba sami neběhají. Ale určitě existují i ti, kteří běh nemají rádi, ale pochopit podstatu běhání musí sami.

Trošku ti pomůžu, tedy aspoň pokud jde o dívky a zeptám se tě: Víš třeba, že běhání ti pomůže mít hebkou a čistou pleť, že správný běžecký styl (kolíbka) pomáhá proti celulitidě, že když člověk běhá, nemusí se tolik starat o to, co a kolik toho sní a přesto nemá problémy s váhou, že kombinace cvičení a běhání člověku umožní mít pěknou a vyváženou postavu, že pobyt venku na denním světle je nejlepším prostředkem proti většině druhů depresí a lépe ti pak leze do hlavy učení …

Ano, něco takového už jsem slyšela a je to celkem logické.

Vlastně se to řeší skoro všude a v každém časopisu pro ženy je vždy rubrika o cvičení a všude se to pořád opakuje. A lidé si z toho buď vezmou příklad, nebo raději sníží příjem jídla na minimum, pokud chtějí zhubnout, ale ve většině případů se jim to bez pohybu nepodaří…

MAGDALENA KOSORINOVÁ, 16 let, studentka Biskupského gymnázia v Brně, modelka (ag. Bohemia Model Management, Praha)

Magdaléno děkuji ti za odpovědi a přeji ti splnění tvých snů, nakročeno máš rozhodně dobře.

Autorem fotografie je Zbyněk Maděryč www.maderyc.cz

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas90
Asics126
Brooks18
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno53
Newton5
NB21
Nike56
Salming352
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků