logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Proč začala šestnáctiletá začínající modelka Magdaléna běhat

Proč začala šestnáctiletá začínající modelka  Magdaléna běhat

Šestnáct let. Co jsem dělal v šestnácti? Nejspíš to, co v sedmnácti, osmnácti, třiceti, čtyřiceti i dnes. Běhal. Běhal a cvičil, to také dělám dodnes a jsem si jistý, že mi to dělá dobře, jak na těle, tak na duchu. To ale vím dnes, v šestnácti jsem takto neuvažoval a proto mě velmi zaujalo, když mi Pavel Kosorin napsal, že jeho šestnáctiletá dcera, která se chystá na dráhu modelky, začala joggovat. Proč ona to dělá? Co si od toho slibuje? Vždyť většina dívek v jejím věku se při slůvku běh oklepe? Tak jsem se tedy zeptal:

Magdaléno, proč to děláš, co si od toho slibuješ?

Běhám, protože se tak zbavuji stresu a napětí, zlepšuji si fyzičku, udržuji štíhlou postavu a prostě si to užívám. Dříve jsem dlouhé tratě neměla ráda a preferovala jsem jenom krátké, nejspíš kvůli tomu, že jsem běhávala jenom v tělocviku do kolečka a to je dost nudné. Když jsem ale zkusila běhat v terénu, je to úplně něco jiného, lepšího. Při běhu se snažím vydržet co nejdéle, zatím však nemám tak dobrou fyzičku, abych vydržela souvisle běžet více jak 2 km. Při běhání se zbytečně nepřetěžuji, když už nemůžu, jednoduše zastavím a jdu krokem. Běh pak také ráda střídám s jízdou na bruslích.

Vím, že běháš i s kamarádkami, to se mi líbí. Co při běhu probíráte, nebo spíš mlčíte a své dojmy si sdělujete až po běhu?

Při běhání s kamarádkami se spíše nebavíme, soustředíme se vydržet běžet co nejdéle.

Jak jsem napsal v úvodu, většina dívek tvého věku se při slůvku běh oklepe, oni se teda oklepou i stejně staří kluci, nebo si obě pohlaví poklepou na čelo. Kdybys před ně měla předstoupit a říci jim, proč běháš ty, jak bys jim to sdělila, aby to byli schopni přijmout – pochopit?

Nemyslím si, že by moji vrstevníci tak odsuzovali běh. Možná to bude také tím, že mám kolem sebe většinou sportovní typy, kterým běh přijde normální, i když třeba sami neběhají. Ale určitě existují i ti, kteří běh nemají rádi, ale pochopit podstatu běhání musí sami.

Trošku ti pomůžu, tedy aspoň pokud jde o dívky a zeptám se tě: Víš třeba, že běhání ti pomůže mít hebkou a čistou pleť, že správný běžecký styl (kolíbka) pomáhá proti celulitidě, že když člověk běhá, nemusí se tolik starat o to, co a kolik toho sní a přesto nemá problémy s váhou, že kombinace cvičení a běhání člověku umožní mít pěknou a vyváženou postavu, že pobyt venku na denním světle je nejlepším prostředkem proti většině druhů depresí a lépe ti pak leze do hlavy učení …

Ano, něco takového už jsem slyšela a je to celkem logické.

Vlastně se to řeší skoro všude a v každém časopisu pro ženy je vždy rubrika o cvičení a všude se to pořád opakuje. A lidé si z toho buď vezmou příklad, nebo raději sníží příjem jídla na minimum, pokud chtějí zhubnout, ale ve většině případů se jim to bez pohybu nepodaří…

MAGDALENA KOSORINOVÁ, 16 let, studentka Biskupského gymnázia v Brně, modelka (ag. Bohemia Model Management, Praha)

Magdaléno děkuji ti za odpovědi a přeji ti splnění tvých snů, nakročeno máš rozhodně dobře.

Autorem fotografie je Zbyněk Maděryč www.maderyc.cz

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků