logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak nejlépe odblokovat stávku – vyjděme si vstříc

Jak nejlépe odblokovat stávku – vyjděme si vstříc

Pořád přemýšlím, jak nejlépe zablokovat stávku, aby z toho neměli stávkující žádnou radost. Protože znáte to, nejvíce vás potěší, když děláte něco, abyste druhé popíchli – naštvali a oni vám na to skočí a nadávají, křičí a rvou se… To je přesně to, co bychom zítra neměli udělat.

Ať už zítra vymyslíme jakoukoliv věc, jíž bychom stávku diskriminovali, dělejme to s noblesou a nadhledem. Nemyslím tím Gándíovskou pasivní rezignaci, myslím tím občanskou slušnost. Jsem si jistý, že nejmenší radost budou odboráři mít, když se nad jejich chování povzneseme a budeme se k sobě chovat slušně a ohleduplně. Vyjdeme si vstříc. Většina těch, co zítra pojedou za prací, pojede vlastním autem, a jak už to tak bývá, pojede většina sama. Takže, co kdybychom si zahráli na stávkokaze, a uvidíme-li člověka přešlapujícího na zastávce autobusu, či stopujícího u cesty, prostě zastavili a ten kus cesty, co budeme mít společný, ho vzali sebou!

Nás to nebude nic stát a pomůžeme tím vyřešit něčí svízelnou situaci a ještě tím naštveme odboráře. Prostě takové dvojí potěšení v jednom.

Myslím, že těch variant, jak si zítra vzájemně pomoci se najde víc, takže jednoduše a prostě: buďme na sebe hodní, tedy ti, co se stávkou nesouhlasíme, nemáme pocit, že bychom potřebovali, aby se někdo oháněl tím, že vlastně bojuje i za nás. Je pak nechme, ať si hrají. Když se nedáme vyprovokovat, tak je to stejně, jako brečící dítě, brzo přejde! Nebo pak vytáhneme rákosku a uděláme jim finskou masáž:).

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Adam | 17. 6. 2011 18.05 hod. | 88.103.43.xx
No viniku je mnohem vice nez jeden z jedne strany. Nicmene kdyz si prectu duvody ke stavce, tak jsou to vetsinou protesty proti "desti v listopadu", jak napsal skvele Pavel Kohout. Az se bude protestovat ne proti prodluzovani veku odchodu do statniho duchodu nebo stanoveni standardu ve zdravotnictvi, ktere by musela udelat jakakoliv trochu rozumna vlada, ale napr. proti zlodejinam VSECH politiku VSECH barev, tak mozna nejakou tu kostku na barikadu taky donesu. Akorat na takovy protest nemaji odborari moralni pravo, na ten maji pravo lide, kteri tento stat zivi a ne z nej tyji, lide, kteri nepodporuji Ludka proti Petrovi ci naopak.

drakobijce | 17. 6. 2011 12.51 hod. | 82.220.1.xxx
Miloši, moc pěkně napsané. Všimni si, že stávkují jen ti, které platí stát. A stávkují proto, že se jim nelíbí vláda. Vláda, ktere jim vzkazuje – dost bylo mlaskání a žraní na úkor našich potomlů, je na čase zaplatit účet. Konec přežírání! Pánové odboráři by si měli uvědomit, že hlavní "viník" toho, že se musí začít šetřit je "zatínač sekyry" bývalý min. financí Sobotka.
Jinak – ano, toto není politicky orientovaný web. Nicméně vyjádřit názor k současnému dění sem určitě patří. Díky

holger vdovin | 16. 6. 2011 10.01 hod. | 195.113.76.x
Zdravím,
normálně čtu tytot stránky velmi rád a čerpám z nich cenná poučení pro své pokusy o běhání, ale tento a jemu žánrově podobný článek předtím mne docela nadzdvihnul. Ano je psaný umírněně a nabádá ke slušnosti, ALE: na stávkující zhlíží seshora a mentorsky. Znáte snad jinou efektivní možnost, jak dát této zločinecké mafiánské zkorumpované vládě pocítit, že reformy v podobě, jak si je vymyslela, prostě většina lidí nechce? Copak je tak těžké vidět, že jeden den nepohodlí a omezení je něčím směšným v porovnání s budoucími plánovanými zlodějinami? Ještě stále není zřejmé, že doby normalizace jsou zde zpět?
To je tak asi vše, čím jsem chtěl zareagovat, a ostatně bych zde politiku viděl nerad. Takže velmi mnoho krásných chvil při běhání, žádná zranění a splnění výzev.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice97
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků