logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak nejlépe odblokovat stávku – vyjděme si vstříc

Jak nejlépe odblokovat stávku – vyjděme si vstříc

Pořád přemýšlím, jak nejlépe zablokovat stávku, aby z toho neměli stávkující žádnou radost. Protože znáte to, nejvíce vás potěší, když děláte něco, abyste druhé popíchli – naštvali a oni vám na to skočí a nadávají, křičí a rvou se… To je přesně to, co bychom zítra neměli udělat.

Ať už zítra vymyslíme jakoukoliv věc, jíž bychom stávku diskriminovali, dělejme to s noblesou a nadhledem. Nemyslím tím Gándíovskou pasivní rezignaci, myslím tím občanskou slušnost. Jsem si jistý, že nejmenší radost budou odboráři mít, když se nad jejich chování povzneseme a budeme se k sobě chovat slušně a ohleduplně. Vyjdeme si vstříc. Většina těch, co zítra pojedou za prací, pojede vlastním autem, a jak už to tak bývá, pojede většina sama. Takže, co kdybychom si zahráli na stávkokaze, a uvidíme-li člověka přešlapujícího na zastávce autobusu, či stopujícího u cesty, prostě zastavili a ten kus cesty, co budeme mít společný, ho vzali sebou!

Nás to nebude nic stát a pomůžeme tím vyřešit něčí svízelnou situaci a ještě tím naštveme odboráře. Prostě takové dvojí potěšení v jednom.

Myslím, že těch variant, jak si zítra vzájemně pomoci se najde víc, takže jednoduše a prostě: buďme na sebe hodní, tedy ti, co se stávkou nesouhlasíme, nemáme pocit, že bychom potřebovali, aby se někdo oháněl tím, že vlastně bojuje i za nás. Je pak nechme, ať si hrají. Když se nedáme vyprovokovat, tak je to stejně, jako brečící dítě, brzo přejde! Nebo pak vytáhneme rákosku a uděláme jim finskou masáž:).

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Adam | 17. 6. 2011 18.05 hod. | 88.103.43.xx
No viniku je mnohem vice nez jeden z jedne strany. Nicmene kdyz si prectu duvody ke stavce, tak jsou to vetsinou protesty proti "desti v listopadu", jak napsal skvele Pavel Kohout. Az se bude protestovat ne proti prodluzovani veku odchodu do statniho duchodu nebo stanoveni standardu ve zdravotnictvi, ktere by musela udelat jakakoliv trochu rozumna vlada, ale napr. proti zlodejinam VSECH politiku VSECH barev, tak mozna nejakou tu kostku na barikadu taky donesu. Akorat na takovy protest nemaji odborari moralni pravo, na ten maji pravo lide, kteri tento stat zivi a ne z nej tyji, lide, kteri nepodporuji Ludka proti Petrovi ci naopak.

drakobijce | 17. 6. 2011 12.51 hod. | 82.220.1.xxx
Miloši, moc pěkně napsané. Všimni si, že stávkují jen ti, které platí stát. A stávkují proto, že se jim nelíbí vláda. Vláda, ktere jim vzkazuje – dost bylo mlaskání a žraní na úkor našich potomlů, je na čase zaplatit účet. Konec přežírání! Pánové odboráři by si měli uvědomit, že hlavní "viník" toho, že se musí začít šetřit je "zatínač sekyry" bývalý min. financí Sobotka.
Jinak – ano, toto není politicky orientovaný web. Nicméně vyjádřit názor k současnému dění sem určitě patří. Díky

holger vdovin | 16. 6. 2011 10.01 hod. | 195.113.76.x
Zdravím,
normálně čtu tytot stránky velmi rád a čerpám z nich cenná poučení pro své pokusy o běhání, ale tento a jemu žánrově podobný článek předtím mne docela nadzdvihnul. Ano je psaný umírněně a nabádá ke slušnosti, ALE: na stávkující zhlíží seshora a mentorsky. Znáte snad jinou efektivní možnost, jak dát této zločinecké mafiánské zkorumpované vládě pocítit, že reformy v podobě, jak si je vymyslela, prostě většina lidí nechce? Copak je tak těžké vidět, že jeden den nepohodlí a omezení je něčím směšným v porovnání s budoucími plánovanými zlodějinami? Ještě stále není zřejmé, že doby normalizace jsou zde zpět?
To je tak asi vše, čím jsem chtěl zareagovat, a ostatně bych zde politiku viděl nerad. Takže velmi mnoho krásných chvil při běhání, žádná zranění a splnění výzev.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas92
Asics130
Brooks18
Inov-854
Icebug5
Hoka One24
Mizuno55
Newton5
NB22
Nike60
Salming359
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce48
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»
  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků