logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecké kratochvíle s Běžeckou školou v druhé polovině roku 2011

Běžecké kratochvíle s Běžeckou školou v druhé polovině roku 2011

Běžecká soustředění Jizerka 2011; v Alpách; v Jizerských horách, Pelhřimovské běžecké juchání. 6. ročník běžeckého závodu Zlatá stezka. Františkolázeňská 22 hodinovka – letos už ne jen běžecký happening, trvající 22 hodin, při němž se poběží pro Joker, ale i běžecký workshop s tématy: Born tu Run – Zrozeni k běhu a Běhání respektive sportování dětí a mládeže.

Jak vidíte, čeká nás společně velmi plodné léto a podzim, kdy budeme běhat, ale kdy zároveň budeme o běhání a vůbec sportování i rozmlouvat. Tak tedy blíže k tomu, na co se můžeme společně těšit, kde se můžeme, přijedete-li pobýt a poběhat, vidět, kde můžeme o běhání a vlastně o všem, co vás zajímá, společně rozmlouvat.

Běžecká soustředění Běžecké školy v druhé polovině roku 2011

Běžecká soustředění Jizerka 2011

Jelikož se v reakcích na chystané soustředění na Šumavě objevily i dotazy na možnost zúčastnit se soustředění jen na víkend, domluvili jsme se s organizátorkami 5 s hvězdičkou, že uspořádáme běžecké soustředění jen pro ženy a dívky, a to ve dvou termínech. První od 12. do 14. srpna, druhé od 14. do 16. října, a to v místě, kde se 5 s hvězdičkou běžel. Tato soustředění budou pouze pro ženy a dívky, a budou určena hlavně těm, co s běháním začínají nebo pro ty, co „zatím pouze chodí“, nebo pro ty, co se chtějí správně naučit základy Nordic Walkingu.

Program, možnosti přihlášení a bližší podrobnosti k tomuto soustředění přineseme v příštích dnech.

Běžecké soustředění v Alpách

Další běžecké soustředění, které se nabízí a které bychom pro vás rádi zajistili, je běžecké soustředění v Alpách, konkrétně v Ramsau. V tomto případě by se jednalo o čtyřdenní soustředění od čtvrtka do neděle. Termín je naplánován od 22. do 25. září.

Pelhřimovské běžecké juchání (šou-středění)

Toto unikátní soustředění proběhne v Pelhřimově a okolí 30. září – 2. října. O tom, proč bude unikátní a co bude jeho náplní, se dočtete ve čtvrtek v článku Michala Vítů, který to celé spískal, v článku se stejnojmenným názvem, tedy: Pelhřimovské běžecké juchání (šou-středění).

Běžecké soustředění v Jizerkách

Zde půjde o klasické víkendové soustředění (28. – 30. října), kde kromě mě bude i Aleš Tvrzník a možná i dvounohý Králik alias Milan Kůtek:::, takže kromě toho, že se bude běhat, bude se učit běhat, běhat s holemi, se bude i diagnostikovat, ale nebojte se, nebude to až tak odborné, aby to bylo odporné:).

Běžecké akce Běžecké školy nebo spolupořádané Běžeckou školou

Poutní maraton

obrázek

I když Poutní maraton se koná ještě v prvním pololetí, tak na něj chci upozornit, protože jde o akci, která je neopakovatelná, a to, co na něm můžete zažít, lze skutečně zažít jen zde a jednou do roka. Navíc účast na Poutním maratonu může být krásnou tečkou za první půlkou vaší letošní běžecké sezóny. Důležité je, že se jej můžete zúčastnit s celou rodinou – nemusíte běžet celý maraton, ale třeba jen 10 km, půlmaraton či ¾maraton, případně nakombinovat první desítku běhu s druhou desítkou chůze a pak nastoupit do doprovodného autobusu. Celou vzdálenost lze také jet na kole či ji někdo může absolvovat celou v autobuse – prostě podle momentální kondice a chuti.

Za zmínku určitě stojí i to, že svou účastí a dobrovolným startovným přispějete na činnost Dobrovolnického centra, které bohužel po loňském krácení dotace letos nedostalo vůbec žádnou!, a přitom dělá pro naše spoluobčany moře práce. Tuto práci dělají dobrovolníci sice zdarma, ale věci okolo již zdarma nejsou. Pokud se z časových důvodů již nemůžete tohoto nevšedního běžeckého a lidského setkání zúčastnit, tak můžete přispět tím, že pošlete nějaký příspěvek na konto Farní charity Cheb: číslo účtu: 220699597; kód banky: 0300, variabilní symbol: 2303.

Nemůžete-li se zúčastnit, ale přesto byste chtěli mít doma něco, co by do vašeho domova vneslo tu nevšední a nekonečnou pohodu, kterou je Poutní maraton přímo prosycen, můžete si zkusit vydražit obraz Běh na dlouhou trať od Lucie Polákové. Obraz, který stejně jako v loňském roce obraz Běžec od Marathonu, absolvuje celou maratonskou trať. Můžu vám říci, že ten obraz má hodně co do sebe, protože vždy, když se na něj doma podívám, vidím, jak z něj vyzařuje takové velmi jemné a teplé cosi, co slovy nedokážu popsat, ale rozhodně mě to naplňuje vnitřním tichem a dává celé mé bytosti mír.

Zlatá stezka

obrázek

Již 6. ročník stále populárnějšího běžeckého závodu odstartuje letos úderem 12. hodiny z Horních Žlebů, aby jeho účastníci doběhli po 15 absolvovaných kilometrech po cestách na české a německé straně Šumavy před Obecní úřad ve Stožci, s nímž ve spolupráci je tento závod pořádán. Závod je stejně jako Poutní maraton součástí Běhů bez hranic, takže i na něm se kromě vlastního běhu dělá něco pro charitu. V letošním roce to bude sbírka pro SVĚTLO PRO SVĚT. Což se bude dít tak, že výtěžek ze startovného bude věnován právě této organizaci.

Bližší informace k letošnímu ročníku Zlaté stezky ještě vyjdou na Běžecké škole v průběhu července, základní však najdete v akcích

Svatováclavský běh – Františkovy Lázně

Františkolázeňská 22 hodinovka

obrázek

Letošní Františkolázeňská 22 hodinovka nebude jen o běhání pro charitu, jíž bude letos občanské sdružení Joker:::. To znamená, že každý účastník, který jakoukoliv formou pohybu (chůzí, během, na inlinech, na kole…) obtočí kolečko kolem lázeňského parku ve Františkových lázních po této trase:::, zaplatí za každé kolečko 1,- Kč. Tedy toto je minimální vložné.

V letošním ročníku přibude i novinka, jíž bude workshop, jehož tématem bude Born to Run, tedy diskuze nad vybranými klíčovými tématy, které tato knížka obsahuje a jež rozhýbaly diskuzi, zda je lepší běhat v pětiprstkách respektive bos, v minimalistických botách či botách více tlumených. Rozvíření této diskuze proběhne již předtím na stránkách Běžecké školy, aby se jí mohli zúčastnit i ti nebo ty, co do Františkových Lázní nebudou mít možnost přijet.

K diskuzi budou pozváni jak běžci či běžkyně, tak výrobci běžecké obuvi či ti, co je na český trh dovážejí, odborníci na pohybový aparát, tedy ti, co případně řeší následky našeho nesprávného běžeckého stylu či běhání v pro nás nevhodné obuvi, tak i vydavatel této knihy, kterého poprosíme o informaci, v kolika zemích a jakých se tato kniha dočkala vydání a jaké reakce v běžecké komunitě zde způsobila.

Druhé téma bude neméně významné, a to Běhání respektive sportování dětí a mládeže. Nevím jak vy, ale já se na tu bouři mozků a slov už moc těším.

Štěpánský běh – Františkovy Lázně

Viz akce na Běžecké škole

Pokud se ptáte, jak to bude letos s ½ maratonem Cheb – Waldsassen, tak ten letos bude v trošku jiné formě. Uskuteční se (oproti původním předpokladům) v sobotu 1. října, a to na trase Waldsassen – Maria Loreta – Waldsassen, aby se v příštím roce zase vrátil do podoby běhu mezi Chebem a Waldsassenem, ovšem na lehce pozměněné trati.

Tak a to je zatím vše o tom, co se chystá za akce, které buď proběhnou v režii Běžecké školy nebo s její větší či menší organizační podporou.

Miloš Škorpil foto
Běžecké kratochvíle s Běžeckou školou v druhé polovině roku 2011 Běžecké kratochvíle s Běžeckou školou v druhé polovině roku 2011 Běžecké kratochvíle s Běžeckou školou v druhé polovině roku 2011

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Andik | 27. 6. 2011 21.21 hod. | 89.103.26.xx
Už se ví něco bližšího k tomu podzimnímu soustředění v Jizerkách? Ráda bych jela :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků