logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem začala běhat

Jak jsem začala běhat

Spíš proč jsem začala. Před 3 roky se pro běh nadchnul můj manžel, a když jsem viděla, jak se na běhání těší a chystá, jak si se zájmem čte literaturu o běhu a jak je spokojený, tak mě to fakt popíchlo. Řekla jsem si, to chci taky. Ono se to snadno řekne, hůř udělá.

První výběhy byly docela strašné. V naší ulici je na trase od našeho domu po 400 metrech pizzerie, krásně to tam voní, a tady jsem pravidelně umírala. I přes pomalý běh jsem tam málem vypustila duši. Dýchala jsem jak lokomotiva, pokoušely se o mě mdloby a zrovinka takhle špatně jsem musela vypadat u té pizzerie, odkud vycházeli svěží a spokojení lidé. Tam jsem se já cítila na zásah kardiologa. Ale protože jsem prvorozená a mám to v genech, nevzdala jsem a pokračovala dál. Čekaly mě ještě necelé dva kilometry (trasu jsem si před běháním změřila tachometrem na kole).

Řekla jsem si, že když to uběhnu každé dva dny, tak jsem borec. Po překonání krize u pizzerie jsem vběhla do krásného parku na kraji Plzně. Odjakživa se v něm venčí spoustu psů se svými páníčky, uvolněně pobíhají a kromě svých psích kamarádů si celkem nikoho nevšímají. To se trochu změnilo, když jsem vběhla do toho parku já. Psi ve vzdálenosti dobrých 50ti metrů nezvykle zpozorněli, zvedli uši a byli ve střehu. Jak jsem běžela, tak jsem totiž strašně funěla a supěla a vydávala spoustu jiných zvuků a navíc se chvěla trochu země, jak jsem dusala. Bylo to legrační (pro ty psy) a těžké pro mě, abych vytrvala.

Po návratu z běhů jsem líčila své dojmy manželovi, trpělivě mě poslouchal a povzbuzoval a já mu věřila, že to má cenu a pořád jsem vybíhala na tu svoji stejnou trasu, potkávala stejné psy a oni si zvykli na mě a já je občas překvapila, jak potichu jsem běžela. Asi tak po roce mě trochu naštvalo, že běhám pořád tu samou trasu a tak jsem jednou odvážně zabočila na lesní cestu a pořád běžela. Bylo z toho pět kilometrů a pak deset, a to zatím stačí.

A co mě kromě povzbuzování od manžela nejvíc motivuje k běhu? To mi nebudete věřit. Mám takový rituál, že když přiběhnu z jakékoli trasy, tak se odměním. Ukrojím si kus chleba, pokladu na něj plátky anglické slaniny, lehce okořením a zapíjím dvojkou bílého vína. Představuji si, jak mé během vyčerpané tělo okřává, jak se mu dostávají potřebné živiny a říkám si, že za dva dny poběžím zas. Za tu anglickou slaninu, vychlazené vínko a velikou radost z pohybu a ze života mi to stojí.

Majka Lachmanová, kategorie krásný střední věk, Plzeň.

Majka Lachmanová foto
  • přečteno: 11060/10921×, 2 komentáře
Jak jsem začala běhat

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lucia | 4. 7. 2011 13.57 hod. | 212.5.205.xxx
Super Majka, davas mi odvahu nevzdavat to...tiez po par metroch supim, funim a vydavam vseliake zvuky a blahozelam si ked sa mi podari odbehnut celu vzdialenost, co sa zatial nestava tak casto :( ale ked citam, ze to casom prejde, tak ma to tesi, aj ked vzdy sa kdesi hlboko ozve "a co ked tebe sa to nepodari?"

Honza | 30. 6. 2011 10.00 hod. | 195.113.87.xx
Super Majko, hezky jsi to napsala, držím palce, ať Ti běhání jde a těší, a povznáší na těle i na duchu:-) švagr z Podbrdí

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Jak jsem začal – začala běhat

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví35
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe10
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků