logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem začala běhat

Jak jsem začala běhat

Spíš proč jsem začala. Před 3 roky se pro běh nadchnul můj manžel, a když jsem viděla, jak se na běhání těší a chystá, jak si se zájmem čte literaturu o běhu a jak je spokojený, tak mě to fakt popíchlo. Řekla jsem si, to chci taky. Ono se to snadno řekne, hůř udělá.

První výběhy byly docela strašné. V naší ulici je na trase od našeho domu po 400 metrech pizzerie, krásně to tam voní, a tady jsem pravidelně umírala. I přes pomalý běh jsem tam málem vypustila duši. Dýchala jsem jak lokomotiva, pokoušely se o mě mdloby a zrovinka takhle špatně jsem musela vypadat u té pizzerie, odkud vycházeli svěží a spokojení lidé. Tam jsem se já cítila na zásah kardiologa. Ale protože jsem prvorozená a mám to v genech, nevzdala jsem a pokračovala dál. Čekaly mě ještě necelé dva kilometry (trasu jsem si před běháním změřila tachometrem na kole).

Řekla jsem si, že když to uběhnu každé dva dny, tak jsem borec. Po překonání krize u pizzerie jsem vběhla do krásného parku na kraji Plzně. Odjakživa se v něm venčí spoustu psů se svými páníčky, uvolněně pobíhají a kromě svých psích kamarádů si celkem nikoho nevšímají. To se trochu změnilo, když jsem vběhla do toho parku já. Psi ve vzdálenosti dobrých 50ti metrů nezvykle zpozorněli, zvedli uši a byli ve střehu. Jak jsem běžela, tak jsem totiž strašně funěla a supěla a vydávala spoustu jiných zvuků a navíc se chvěla trochu země, jak jsem dusala. Bylo to legrační (pro ty psy) a těžké pro mě, abych vytrvala.

Po návratu z běhů jsem líčila své dojmy manželovi, trpělivě mě poslouchal a povzbuzoval a já mu věřila, že to má cenu a pořád jsem vybíhala na tu svoji stejnou trasu, potkávala stejné psy a oni si zvykli na mě a já je občas překvapila, jak potichu jsem běžela. Asi tak po roce mě trochu naštvalo, že běhám pořád tu samou trasu a tak jsem jednou odvážně zabočila na lesní cestu a pořád běžela. Bylo z toho pět kilometrů a pak deset, a to zatím stačí.

A co mě kromě povzbuzování od manžela nejvíc motivuje k běhu? To mi nebudete věřit. Mám takový rituál, že když přiběhnu z jakékoli trasy, tak se odměním. Ukrojím si kus chleba, pokladu na něj plátky anglické slaniny, lehce okořením a zapíjím dvojkou bílého vína. Představuji si, jak mé během vyčerpané tělo okřává, jak se mu dostávají potřebné živiny a říkám si, že za dva dny poběžím zas. Za tu anglickou slaninu, vychlazené vínko a velikou radost z pohybu a ze života mi to stojí.

Majka Lachmanová, kategorie krásný střední věk, Plzeň.

Majka Lachmanová foto
  • přečteno: 10526/10393×, 2 komentáře
Jak jsem začala běhat

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lucia | 4. 7. 2011 13.57 hod. | 212.5.205.xxx
Super Majka, davas mi odvahu nevzdavat to...tiez po par metroch supim, funim a vydavam vseliake zvuky a blahozelam si ked sa mi podari odbehnut celu vzdialenost, co sa zatial nestava tak casto :( ale ked citam, ze to casom prejde, tak ma to tesi, aj ked vzdy sa kdesi hlboko ozve "a co ked tebe sa to nepodari?"

Honza | 30. 6. 2011 10.00 hod. | 195.113.87.xx
Super Majko, hezky jsi to napsala, držím palce, ať Ti běhání jde a těší, a povznáší na těle i na duchu:-) švagr z Podbrdí

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Jak jsem začal – začala běhat

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano127
Ne38

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků