logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vzít do Zaječí(ch)

Vzít do Zaječí(ch)

Ve čtvrtek a v pátek jsem zavítal do moravské vísky – do Zaječí. Co tady? Term – tedy značky Mizuno, Teva a Merrell zde představovaly své kolekce na jaro roku 2010. Před tím mě nikdy ani nenapadlo, že pokud chci jít s dobou, tedy být v obraze, možná bych měl ale říci, pokud chci být napřed – musím vzít do Zaječí. Doba je však divná – to víte, je ta krize :).

Celá předváděčka se odehrávala ve Vinařství u Kapličky. Nutno předeslat, že stavba, v níž naleznete vinařství, vinárnu, vinotéku, sklep a penzion, byla postavena nedávno na zelené louce, ale s takovým citem, jako by zde stála od nepaměti. Objekt je položen pod zeleným hájkem a z ostatních stran se prostírají vinice. Pro člověka, majícího estetické cítění, je to prostě ráj pro oči a pohlazení pro duši.

Jen s tím názvem měl pan majitel trošku problém, protože pocestní, kteří sem dříve zavítali, hledali tu kapličku. Takže aby nemusel odpovídat na neustále se opakující dotazy po kapličce, nechal jí nad penzionem v háji postavit :).

Víno tu mají rozhodně výborné, koštování se protáhlo, barvy svítání oznamovaly příchod rána, když jsme v pět hodin odcházeli do postelí.

Ale to nebylo to hlavní, proč jsem sem přijel. Jak už v úvodu naznačeno, probíhala zde předváděčka. Já byl pozván na tu od Mizuna. Jednak, abych řekl prodejcům něco o svých aktivitách – Školním maratonu, Vyslancích pro Paraple, Běhu Charit, Odpolednech na prodejně, představil Běžeckou školu, co společně s Mizunem pro ně a hlavně pro běžce chystáme a také proto, abych si s těmi, co budou chtít, zaběhal.

Hlavně to poslední mě nadchlo. V půl sedmé večer, na kdy byl ohlášen výběh, se sešlo před vinárnou více jak dvacet lidí.

Tohle je velmi dobrá informace pro vás, pro běžce, protože to znamená, že lidé, kteří prodávají ve svých obchodech Mizuno, nejsou jen obchodníci, ale také běhají, což znamená, že to, co vám prodávají, mají také sami vyzkoušeno. Běželi jsme cca dva a půl kilometru k pískovně.

Cestou jsme mohli pozorovat tři čápy, kteří okupovali pole, po němž jezdily kombajny sklízející obilí, což bylo sice dobré pro ně, ale pro nás už tak ne. My jsme totiž dostali slušnou nadílku prachu, který sice také obsahoval vlákninu v podobě obilných plev, na čemž si možná pochutnají vegani, ale řeknu vám, nic moc, to si dám raději ty roztodivné součásti zabijačky, prdelačkou počínaje a jitrničkou konče, která na nás čekala k večeři poté, co jsme doběhli.

Zpátky jsme to chtěli vzít taky zvolna, ale někteří masožravci se tak těšili na výše uvedené laskominy, že to nevydrželi a vzali to sprintem.

Druhá část prodejců, kupodivu menší, šla v době, kdy my běhali, po vinařské stezce. Než se stačili vrátit, tak už jsme jim z moravského stolu pěknou část sežrali. Z toho plyne poučení: „Chceš-li se mít dobře – běhej, nejlépe v botách a oblečení Mizuno.“

Večer jsme okoštovali, co vinařství plodí za fajnovosti, dál se věnovali moravskému stolu, zazpívali si, ještě štěstí, že celý objekt je dosti vzdálen od dalších budov. A nad ránem, jak výše uvedeno, zapadli do pelechů.

Po desáté už jsme ale zase pilně vymýšleli, co a jak dělat, aby běhalo čím dál tím víc lidí, co jim nabídnout kromě věcí na běhání. Napadlo nás toho dost a dost, protože ale konkurence nespí, tak se o všem dozvíte ve chvíli, až to bude aktuální.

Miloš Škorpil foto
Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch) Vzít do Zaječí(ch)

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas79
Asics103
Brooks16
Inov-846
Icebug4
Hoka One19
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike47
Salming301
Salomon33
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot4
Jiné, zde neuvedené značce41
Běhám bos, bot netřeba12
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků