logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton

Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton

Ono se řekne putovat, ale putování není jen o hromadění kilometrů, ale i poznávání míst, jimiž se člověk vydává, poznávání lidí, které člověk na své pouti potkává, poznávání obyčejů lidí v krajích, jimiž člověk putuje, poznávání přírody, kultury a v neposlední řadě i poznávání sebe sama. Takže příprava na Poutní ultramaraton nebude jen o tom, jak se připravit, aby to naše nohy, naše ruce, naše bedra zvládla, ale také výletem do historie i současnosti míst, jimiž budeme putovat. Navíc nás budou čekat i společná proběhnutí či setkání, kde bychom se měli sami více poznat (kde bychom se měli sami více poznat) – a to budou ona setkání poutníků či pátečníků.

Kam povedou poutě poutníků (pátečníků)

obrázekobrázekobrázek

Těch míst okolo Chebu a Františkových Lázní, kam je možné se vydat, je nepřeberně a jedno je nejen zajímavější než druhé, ona jsou dokonce jedno krásnější než druhé. Stačí se jen trošku rozhlédnout po okolí a máte je jako na dlani. Dyleň, zámecká zahrada zámku Kynžvart s nevšední kaplí, Kladská, Tři křížky , Libá. Můžeme také zamířit do Německa, napadá mě i to, že můžeme oběhnout či objet na kolech místa, kde to není v současné době až tak krásné, protože tu člověk nechal zpustnout kostely, kapličky či boží muka, kde dříve poutníci nacházeli nejen duchovní útěchu, ale kde si mohli prostě jen tak na chvíli sednout a okem spočinout a pokochat se dílem člověka i Boha.

Poutě nemusí být vždy běžecké, pokud povedou dál, jako třeba ke Třem křížkům, můžeme to vzít na kolech, ostatně i poutní ultramaraton bude možné zvládnout buď pěkně po svých, či na kole. Dokonce mě napadá, že se mohou vytvořit dvojice, kdy se budou ti dva střídat, tedy nebudou pak ani běžci/běžkyně ani cyklisti/cyklistky a budou koloběžky/koloběžci.

obrázek

První trasa je daná – povede z Chebu na Dyleň a zpět

Dana už to v komentáři k našemu výletu na Dyleň prozradila, že už při té cestě mě napadlo, že by zrovna trasa z Chebu na Dyleň, vedoucí přes střed Evropy mohla být trasou vhodnou pro trénink na Poutní ultramaraton. Takže mi nezbývá, než to potvrdit. Bude to vpravdě takový prubířský počin, neboť ta cesta nebude vůbec lehká. Pro ty, co již absolvovali Poutní maraton, a dívali se na jeho trase pozorně v místech, kde nabíhali na Hartovu stezku (po vyběhnutí z Dolního Hrozňatova), tak vlevo se jim naskytl pohled na cestu, která vedla lesním průsmykem a dosti strmě vzhůru. Mám pro vás potěšující zprávu, tak právě tam poběžíme. No, i když v případě právě téhle části cesty nejspíše půjdeme:).

První vyběhnutí bude v sobotu 3. září

Takže si tohle datum zaškrtněte v kalendáři, bude v podstatě další Poutní maraton, protože jen z Chebu na Dyleň je to 20 kilometrů a ještě se budeme muset po svých vrátit. Tak jako při Poutním maratonu je možné to jet na kole, jen nás nebude doprovázet poutní autobus. Přesný čas a místo srazu ještě včas oznámím, ale nejspíš vyběhneme jako vždy od kostela sv. Mikuláše. Tak pilně trénujte, 3. září tu je za chvíli.

Miloš Škorpil foto
Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr Hruška | 17. 7. 2011 16.39 hod. | 80.250.1.xx
Skvělý nápad, už se těším. Jen budu mít obrovské dilema, čemu dát přednost, protože právě 3. 9. také každoročně putujeme z celé diecéze hvězdicově do premonstrátského kláštera Teplá. :-( Mládež se tam většinou vypravuje už v pátek večer a putují někdy i přes noc... Co kdybychom tento první společný trénink na PUM s tím nějak synchronizovali?

fotoMiloš Škorpil: Po domluvě s Petrem, to bude tak, že vyběhneme na náš první trénink již v pátek 2. září, doběhneme přes Dyleň do Dolního Žandova (28 km) a v sobotu poběžíme dál až do klášteru Teplá. Celkem to bude 66 km. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu, už nyní si ale můžete popřemýšlet, zda s námi vyběhnete či „vyběhnete“.

Martina Branišová | 17. 7. 2011 12.18 hod. | 85.160.43.xxx
Miloši, báječný nápad :-) Poznávání patří mezi úžasnou součást života bežců a v našem případe hlavně jejich doprovodu :-) Já sama v rámci rovnováhy svou duší ne-sportovec vyrovnávám sportovního ducha mého Nejdražšího...stala jsem se s psíčkem naší dcery jeho "podpůrným" týmem v naší nové životní etapě – běžecké :-) Vždy se moc těším na nové zážitky a hlavně setkání s lidičkami, které bychom asi jindy nepotkali. Právě včera jsme se "zúčastnili" běhu na Zadově a musím říct, že to byl balzám na tělo i na duši po f-šech stránkách :-) Doufám, že se i my zúčastníme některých putování poutníků... Zdraví, pohodu a ať se daří Vám všem přeje Martina

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas91
Asics128
Brooks18
Inov-854
Icebug5
Hoka One22
Mizuno53
Newton5
NB21
Nike58
Salming353
Salomon40
Scott3
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce47
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků