logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.) – nikdo nemá nic jisté

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.)  – nikdo nemá nic jisté

Třetí den závodu si český HUDY team přispal až do půl šesté do rána, od kdy je možné oficiálně startovat. Pro slet do údolí měli po předchozím výstupu na Dachstein ideální pozici, ale hustá mlha jim všechny plány na let zhatila. Zase jen úmorné šlapání po svých. Předpověď na úterý dávala možnost letu, ale silný foehnový vítr od jihu a lentilky na obloze zastiňující slunce je v rozhodnutí setrvat v údolí jen utvrzovalo.

Švýcar Martin Müller, pohybující se kolem českého týmu, se rozhodl pro výstup na kopec, ale po hodině svahování na jednom místě jen ztratil čas, sletěl do údolí a pokračoval po svých. Mezitím se na vrchol Grossglockner Strasse přihnal Christian Maurer a získal tak prémii určenou pro prvního atleta u Grossglockneru. V patách mu byl Paul Guschlbauer a Rumun Coconea. Do silného větru si troufnul odstartovat jedině Maurer a po čtyřhodinovém letu se posunul výrazně k Tre Cime. Ostatní vyhodnotili situaci jako neletovou a pomalejší, ale bezpečnější cestou po zemi se posunuli směr Lienz.

obrázek

I druhému lákadlu na let na začátku pinzgauského údolí kluci odolali a drželi se v údolí. Očividně dobrá volba se vyplatila a za chvíli už šlapali bok po boku s už jediným Japoncem v závodě, který zbytečně šlapal na kopec při pokusu o let. Celý den tak zakončili na začátku Grossglocknerstrasse, zatímco Maurer už se ládoval špagetami v Itálii. Ke konci úmorného dne alespoň milá společnost v podobě kluků z České televize, kteří s Honzou trpělivě šlapali, ale Honza jim pak musel poskytnout pár náplastí na puchýře ze své lékárničky.

Ráno přichází další nepříjemná zpráva pro 5 závodníků, kteří na rozdíl od Ogisawy porušili letové prostory "jen" o 100 metrů. Těmi nešťastníky jsou: Richard Pethigal (BRA), Ivor Sandsta (NOR), Vincent Sprüngli (FRA), Clement Latour (FRA3) a Nuno Virgilio (POR). Tahle zpráva přišla v tu nejnevhodnější dobu, protože dnes je také první vyřazování. Černý Petr padá na Nora, který už vyřazení nemůže nijak zabránit a potvrzuje to jen to, že při závodě X-Alps si nemůžete nikdy být jistí svoji pozicí. Zanedlouho vzdává pravděpodobně demotivovaný Francouz Phillipe Barnier. Pro kluky je penalizace soupeřů příznivá zpráva, protože 24 hodin je opravdu hodně a mohou se teď v klidu soustředit na postup bez nějakého většího rizika. I když...

obrázek

Kluci od rána stoupají nahoru po Grossglocknerstrasse. Až do sedla Hochtor je to 1500 metrů převýšení. Od rána prší, ale nahoře přichází změna. Začíná sněžit. Ve večerních hodinách už Honza sestupuje k Lienzu a pevně věří v zítřejší letový den. Je to oblast, kterou velice dobře zná z jarní přípravy a nalétal zde několik set kilometrů. Držme palce, aby se zítra po úmorných dvou dnech na zemi dostavila odměna v podobě dlouhého letu. Od západu se mraky začínají protrhávat. Zůstaňte naladěni!

Miloš Škorpil foto
Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.)  – nikdo nemá nic jisté Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.)  – nikdo nemá nic jisté

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics114
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike49
Salming328
Salomon39
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků