logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.) – nikdo nemá nic jisté

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.)  – nikdo nemá nic jisté

Třetí den závodu si český HUDY team přispal až do půl šesté do rána, od kdy je možné oficiálně startovat. Pro slet do údolí měli po předchozím výstupu na Dachstein ideální pozici, ale hustá mlha jim všechny plány na let zhatila. Zase jen úmorné šlapání po svých. Předpověď na úterý dávala možnost letu, ale silný foehnový vítr od jihu a lentilky na obloze zastiňující slunce je v rozhodnutí setrvat v údolí jen utvrzovalo.

Švýcar Martin Müller, pohybující se kolem českého týmu, se rozhodl pro výstup na kopec, ale po hodině svahování na jednom místě jen ztratil čas, sletěl do údolí a pokračoval po svých. Mezitím se na vrchol Grossglockner Strasse přihnal Christian Maurer a získal tak prémii určenou pro prvního atleta u Grossglockneru. V patách mu byl Paul Guschlbauer a Rumun Coconea. Do silného větru si troufnul odstartovat jedině Maurer a po čtyřhodinovém letu se posunul výrazně k Tre Cime. Ostatní vyhodnotili situaci jako neletovou a pomalejší, ale bezpečnější cestou po zemi se posunuli směr Lienz.

obrázek

I druhému lákadlu na let na začátku pinzgauského údolí kluci odolali a drželi se v údolí. Očividně dobrá volba se vyplatila a za chvíli už šlapali bok po boku s už jediným Japoncem v závodě, který zbytečně šlapal na kopec při pokusu o let. Celý den tak zakončili na začátku Grossglocknerstrasse, zatímco Maurer už se ládoval špagetami v Itálii. Ke konci úmorného dne alespoň milá společnost v podobě kluků z České televize, kteří s Honzou trpělivě šlapali, ale Honza jim pak musel poskytnout pár náplastí na puchýře ze své lékárničky.

Ráno přichází další nepříjemná zpráva pro 5 závodníků, kteří na rozdíl od Ogisawy porušili letové prostory "jen" o 100 metrů. Těmi nešťastníky jsou: Richard Pethigal (BRA), Ivor Sandsta (NOR), Vincent Sprüngli (FRA), Clement Latour (FRA3) a Nuno Virgilio (POR). Tahle zpráva přišla v tu nejnevhodnější dobu, protože dnes je také první vyřazování. Černý Petr padá na Nora, který už vyřazení nemůže nijak zabránit a potvrzuje to jen to, že při závodě X-Alps si nemůžete nikdy být jistí svoji pozicí. Zanedlouho vzdává pravděpodobně demotivovaný Francouz Phillipe Barnier. Pro kluky je penalizace soupeřů příznivá zpráva, protože 24 hodin je opravdu hodně a mohou se teď v klidu soustředit na postup bez nějakého většího rizika. I když...

obrázek

Kluci od rána stoupají nahoru po Grossglocknerstrasse. Až do sedla Hochtor je to 1500 metrů převýšení. Od rána prší, ale nahoře přichází změna. Začíná sněžit. Ve večerních hodinách už Honza sestupuje k Lienzu a pevně věří v zítřejší letový den. Je to oblast, kterou velice dobře zná z jarní přípravy a nalétal zde několik set kilometrů. Držme palce, aby se zítra po úmorných dvou dnech na zemi dostavila odměna v podobě dlouhého letu. Od západu se mraky začínají protrhávat. Zůstaňte naladěni!

Miloš Škorpil foto
Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.)  – nikdo nemá nic jisté Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 3. a 4.)  – nikdo nemá nic jisté

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků