logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost

Po včerejším extrémním výletu na otočný bod Grossglockner se český HUDY TEAM probouzí do jasného rána, několik kilometrů před sedlem nad rakouským Lienzem. Předpověď pro dnešní den je celkem optimistická a dává slušnou naději na let, ale s hrozícím převývojem oblačnosti v odpoledních hodinách. Protože údolím stále stéká studený vzduch od Grossglockneru a není jisté, že se proudění nějak zásadně změní, rozhodují se kluci pro slet do Lienzu a rychlý výstup na Hochstein, ležící západně nad Lienzem a dávající dobrou možnost jednoduše doletět až do Itálie.

Ve chvíli, kdy se Honza dostává na úpatí Hochsteinu, startuje o dobrých 1000 metrů výš Polák Faron a Španěl Oriol Fernandez. Honza se na start dostává až kolem jedné hodiny, kdy se bohužel okolí začíná pomalu zastiňovat oblačností. Fantasticky dnes letí Švýcar Müller, který startuje na Grossglockneru, nad Hochsteinem přelétává náš tým, otáčí Tre Cime a přistává daleko za Toblachem. Životní let zažívá také Holanďan Ferdinand van Schvelen, který si vybírá jižní trasu a nejdelším letem dne se posunuje na průběžnou třetí pozici. Parádní výkon podává také Michael Gebert, který totálně pokazil první den a útočil ze zadních pozic.

Vedoucí duo Maurer – Theurilat bezpečně jistí svůj náskok a perfektním načasováním a výběrem místa se Chriegelovi daří startovat a navázat do termiku už po desáté hodině. Honza se pomalu posouvá za Silian, kde také pod zcela zataženou oblohou přistává. Čeká ho dlouhý pochod k otočnému bodu Tre Cime, kde se bude zítra snažit najít co nejlepší pozici pro časný start. Chriegel Maurer přelétává Merano a přistává v zapadlém údolí v národním parku Stilfser Joch. Do večera ještě stihne vystoupat na hřeben v nadmořské výšce 3000 metrů a sletět do dalšího údolí. Relativní krok s Maurerem stačí držet jen Rumun Coconea, který se slušným letem drží na druhé pozici, ale po přeskoku hlavního údolí mezi Meranem a Bolzanem se mu nedaří zachytit a musí ve složitém terénu šlapat pěšky. Dnešní den má spoustu hrdinů, ale i poražených, každopádně únava z předešlých dní je vidět na všech závodnících. Počasí dělá z letošního X-Alpu opravdu extrémní záležitost, takže v této deštivé loterii můžeme jen spekulovat, kdy dorazí první závodník do cíle.

A takhle průběh prvních čtyř dnů komentoval na rádiu Beat sám Honza Škrabálek

A teď se trochu proletíme:

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

No není to skvostné, takhle v teple domova?

Miloš Škorpil foto
Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 5.) – letos je to opravdu extrémně extrémní záležitost

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Zpověd dítěte běžeckého věku : I loved as much as you'll receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored…»
 • Dá se běháním zhubnout nebo se naopak běháním přibírá? : Ahoj, v mém případě záleží na počasí :( když je cca 10-25°C a příjemný vzduch, běhání jde samo a…»
 • Sportování dříve narozených (veteránů) : Odpověď na dotaz Miloše z fora: www.atletika.cz/clenska-sekce/veterani/koeficienty/ »
 • Běh, chůze, pohyb. Léky na moderní dobu, léky na civilizační nemoci : Běhám čtvrtým rokem, po přečtení Milošovy knihy Škola běhu. Letos jsem uběhl svůj první maraton i…»
 • Zranění nohy – chodidla (patní ostruha, únavové zlomeniny), jak se bránit, co s tím, když už mě to potká : Ostruha na patě Při běhání to většinou nebolí, teprve potom, v klidu. Nejvíc v noci. Později úplně…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků