logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 6.) – Ein Maurer Tag!

Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 6.)  – Ein Maurer Tag!

Den s pořadovým číslem 6 zastihl závodníky v očekávání dlouhých letů. Předpověď počasí dávala minimálně stejně dobré podmínky jako včera. Pro oblast Dolomit se slabým severním větrem a převývojem až v pozdních odpoledních hodinách. Český tým přesně podle plánu dosahuje otočného bodu Tre Cime tak, aby byl v jedenáct připravený ke startu. Z druhé strany se se stejným plánem blíží Andy Frötscher a Max Fanderl. Obloha se ale začíná povážlivě zatahovat a poměrně silný severozápadní vítr má pořád svoji sílu.

Christian Maurer, viditelně v lepším počasí, startuje úderem desáté a nekompromisně se probíjí přes třítisícové vrcholy k otočnému bodu Piz Palü na pomezí Itálie a Švýcarska. Toma Coconea je také včas připraven a očekává dlouhý stíhací let. Maurer však letí bezchybně a po otočení Piz Palü rychle směřuje k Lago di Como. Na západní straně Dolomit se počasí zlepšuje a tak v jednu chvíli je všech 12 závodníků z čela tabulky ve vzduchu. Na Tre Cime se mezitím zatahuje 8/8 oblačnosti a první startující Andy nenávratně mizí pod kopcem. Honza s Maxem přecházejí na západní stranu masívu, kde Honza posléze startuje. Po dlouhém klouzavém letu se mu daří navázat do termiky a posunout se alespoň k Toblachu, kde už černá obloha nevěští nic dobrého a je nejrozumnější přistát. Štěstí v neštěstí má Francouz Vincent Sprüngli, když přehlédne drát natažený podél svahu, naráží do něj a zřítí se do korun stromů, které ho zachycují. Nic se mu naštěstí nestane, ale padák je bohužel poškozen. Pod tíhou tohoto hrůzného zážitku Vincent večer odstupuje za závodu.

Taktika jednotlivých týmů rozděluje peloton na dvě části. Severní cesta, která je opticky kratší, ale náročnější nebo jižní cesta údolím Val di Solle? Jaké rozhodnutí bylo správnější ukážou následující hodiny a dny. Tou severní se společně vydává Němec Gebert a Belgičan Dodorlot. A daří se jim. Od jihu se ale blíží Van Schelven, který bohužel nedokáže využít potenciál dnešního dne a celý ho propochoduje. Christian Maurer letí fantasticky, míjí Locarno a pokračuje směr Matterhorn a svým soupeřům se vzdaluje mílovými kroky. Toma Coconea letí také dobře a večer se mu daří otočit Piz Palü a sletět do údolí. Neskutečné se stává skutečností – Christian Maurer v podvečer přistává kousek před Zermattem. Po celodenním letu a dvěstědvaceti odletěných kilometrech deklasuje znovu zbytek závodního pole rozdílem třídy. Už během letu ale přichází zpráva od vedení soutěže, že Christian Maurer bude muset po přistání doložit tracklog z náhradního zařízení ke kontrole. Ta bohužel potvrzuje "lehké" porušení omezených prostorů u Locarna a 24 hodinovou penalizaci. K porušení došlo zřejmě tak, že Maurer pro orientaci používá barometrickou výšku ze svého vária, pro závod platí ale GPS výška z loggeru. Nicméně ani tento trest ho nepřipraví o zasloužené vedení, jelikož druhý závodník v pořadí ztrácí už 160 kilometrů! Předpověď na další den nedává nikomu moc šancí na kloudný let a v Zermattu hlásí přeháňky. Na neděli opět polojasno a tak jen těžko pomyslet, co odpočatý Maurer zase provede. Jisté je, že už mu začínají fandit i samotní soupeři, protože je to jen on, kdo dokáže rychle ukončit jejich trápení. -)

A teď se zase trošku proletíme:

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

Miloš Škorpil foto
Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 6.)  – Ein Maurer Tag! Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 6.)  – Ein Maurer Tag! Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 6.)  – Ein Maurer Tag! Jan Škrabálek na Red Bull X-Alps 2011 (den 6.)  – Ein Maurer Tag!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Hezký den Miloši, běhám desítku kolem 55minut, o víkendu jsem zkusil 15km pod 6m/km a rád bych…»
  • Jak můžete prožít léto s radostí a v pohybu, i když musíte makat v práci : Děkuji za článek, je moc prima. Je pravda, že pokud se člověk hýbat chce, najde si sám tyhle…»
  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků