logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy

Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy

Před rokem jsme se s Luckou a Michalem znali jen zběžně. Stačilo však pár setkání v rámci akcí pořádaných Běžeckou školou a já ani Dana si již nedovedeme představit čas před tím. Před tím – čas, kdy jsme je neznali. A tak to máme se všemi, které jsme poznali při společném běhu. Skoro to vypadá, že ti nejúžasnější lidé na světě všichni běhají. Vždyť si to vezměte, to máte:

Lucka, Michal, Petr Syblík, Ondřej Prokop, Martin Ševčík, Martin a Martina Lukešovi, Zdeněk a Vládík Dančovi, David Dufek, Tomáš a Lenka Veleckých, Hanka Chorvátová, Danča a Danča, Jarda Ressl s Julinkou, Petr a Monča Kulmonovi, Dav s Gábinou, Petr Hruška, Eva Kolafová, Majka Lachmanová, Roman Psůtka, Karel Tyrpekl, Miloš Čermák, Milan Kůtek, Petr Slezák s Miriam, Jarda a Jarmila Holasovi, Jirka Berdich, Jitka Hemerová, Vláďa Novák s Petrou Kožárovou, Pavlína Hanušová, Pavel a Simča Kosorinovi, René Kujan a jeho Bára, Franta Burda, Leona Macháňová, Honza Hanousek, Aleš Tvrzník, Petr Kostovič, Jarka Naidrová a holky z PIM Women´s Challenge, a spousty a spousty dalších…

Omlouvám se všem, které jsem zde nejmenoval, ale byl by to ještě hodně dlouhý seznam. V podstatě se stačí podívat na autory na Běžecké škole, ale ani pak by to nebyl konečný výčet. Asi máme s Danou opravdu velké štěstí na lidi, které potkáváme. Nebo že by to bylo tím, že máme všechny lidičky rádi, přistupujeme k nim jako k přátelům s otevřenou náručí a oni nám to takto vrací?

Ale o tom jsem psát vlastně vůbec nechtěl. Chtěl jsem jen napsat o báječném víkendu, který jsme strávili s Danou, Luckou a Michalem a prostě jsem se jen trošku zamyslel.

Víkend začíná

na koncertě

Ohlas písní keltských

Možná tomu báječnému víkendu vdechly svou sílu keltské písně, které jsme si společně, ještě s Kristýnou – Daninou dcerou, poslechli na koncertě v Klášterní zahradě – jednom z kouzelných míst, které doporučuji v Chebu navštívit.

koníčci
Pak jsme se vydali na koníčky. Tedy spíše do zoologické zahrady, kterou můžete vidět u dvora Stein, tak kilometřík od místa, které je naším domovem.

klídek a pohodaklídek a pohodazápad slunce
Návštěvu ZOO jsme zakončili na zahrádce dvora Stein. Dá se říci, že ta čokoláda a kávy (já si dal irskou) nás docela rozjařily.

Večer jsme zakončili ve společnosti Pokojného bojovníka, báječných sýrů, čerstvé zeleniny, voňavého chleba a vína – Davide díky, mělo správný buket, barvu i chuť a bylo po něm lehce a veselo.

cvičení s gumoucvičení s gumou
Před spaním si Lucka s Michalem ještě zacvičili s gumou

No, my jsme se smáli tak nějak pořád:-). Už v posteli jsem se trošku zoufale zeptala, kdy budeme jíst to rizoto. Miloš nechápal a myslel si, že se ptám, jako že kdy ho budeme vařit. Já ale měla poté, co mluvil o těch 30 km, a vzhledem k tomu, že vždycky trošku zabloudíme, že?, pořád takový nejasný pocit, že na něj prostě nedojde! Když zjistil, že už se zase klepu o jídlo, začal se mi smát a smál se mi tak, že na nás začali bušit sousedi, že jako rušíme noční klid! Pak to dorazil tím, že prohlásil: „Co rušej´? Pořádnej člověk přeci touhle dobou už dávno spí!“. Načež jsme se asi půl hodiny dusili polštářema, abychom se smáli potichu:-).

chodec s holemi
Ráno to musel Michal rozchodit s pomocí holí

indický tanecindický tanec
Načež si všichni střihli indický tanec

Kolik pudem

Usínal jsem s otázkou: „Kolik pudem?“ Tu otázku položila Dana, když jsme se okolo půl druhé ukládali ke spánku. „Třicet“, zněla má odpověď. „Ne, třicet ne, to nedám“, smlouvala. „Tak dvacet sedm“, uťal jsem její smlouvání a zavřel oči, mysl a přestal vnímat dění kolem sebe.

Kohouti nějak zaspali

Ráno jsem si protřel oči a šel se podívat na věž, kolik je hodin. „A safra, kohouti dneska drží sabat“, pomyslel jsem si. Bylo 9:15. „No co, tak se nasnídáme, při tom připravím k obědu to rizoto, co jsme slíbili Michalovi a vyrazíme“. Než jsme pojedli Milošův mls a báječný štrůdl od babičky, rizoto bylo hotovo. Sbalili jsme věci pro případ, že by pršelo. Dana si ještě nadiktovala pití a pak ještě svačinku, aby, chudák, vydržela tu plánovanou pouť, a mohli jsme vyrazit. Nejlepší na tom bylo, že nikdo jsme neměli představu, kam. Teda já jakous takous v hlavě měl, ale znáte mě! Představa bere za své, sotva se objeví nová cesta. Tentokrát tomu nebylo jinak. Ale jinak to bylo jako vždy, bylo to dobrodružné a nakonec jsme cíle došli.

Fotbálek, baseball, bosu, přes řeku, pinčes, to dáš – cvičení na TADY a TEĎ…

Vyšli jsme s tím, že půjdeme na Seeberg, to vzala Dana s povděkem, protože normálně je to patnáctikilometrová procházka, což by vzhledem ke třicetikilometrové hrozbě, s níž usínala, brala. Ale! Ale na rozcestí za Klestí jsem to místo doprava nabral doleva a to jí trošku spadla brada. Tudy to nezná. Vzali jsme to nahoru běhavým, jejím oblíbeným kopečkem, na němž jí ordinuji přirozené posilování nohou.

Lucka, coby správný skautský vůdce přebírá – vzadu – vedení

Zatímco já udával tempo vepředu, přeci jenom jsme nevyšli úplně nejdřív a věděl jsem, co máme před sebou, tak vzadu převzala vedení Lucka a 

turnaj v šiškové
rozjela turnaj v šiškové. Tedy v kopání do šišky.

Tím tempo vzadu trošku rozpohybovala, takže občas přilétla šiška i na mé paty. To dětem vydrželo asi dva kilometry. Pak jsme přešli na horší cestu a nelétaly by jen šišky, ale nejspíš i občas nějaký ten kus vydroleného asfaltu a tak.

Lucka velmi správně a relativně brzy naznala, že má před sebou dítě/děti a že je při cestě do kopce musí zabavit. Při zábavném fotbálku mi vůbec nepřišlo, že jen tak mimochodem BĚŽÍM do kopce!:-)

Došli jsme k zřícenině hradu Pomezí a pak pokračovali dál. Cesta, která až dosud převážně klesala, začala povážlivě stoupat. Po zdolání tohoto krpálku jsme došli na okraj louky, na obzoru bylo možno zahlédnout věžičky hradu Hohenberk. Původně jsem předpokládal, že půjdeme dál po cestě, po níž jsme šli až dosud, tedy rovně. Zalíbilo se mi však udělat vpravo bok a vzít to po červené. Říkal jsem si, že na Seeberg to musí jít i tudy. Tak jsme šli. Zřejmě tu moc lidí nechodí, neboť zde bylo přímo namaliníno. Holky si daly cosi lesních plodů a pak jsme vešli zase do lesa.

odpal
Tady Lucka pojala záměr si trošku oprášit odpalování pálkou, tak popadla jeden z klacků válejících se po zemi a Michal se proměnil v nadhazovače.

Líbí se mi výraz „zřejmě tu moc lidí nechodí“. My zásadně chodíme stezkami, kterými nějak nikdo nechodí! Vždycky tam najdu než hromádky bobků.

to bal hlad
To byl hlad

Když jsme zacházeli čím dál tím více do lesa, Dana již začala pochybovat, že někdy vyjdeme a tak jsem začal sbírat houby na polévku, co kdyby nám došel ten chleba a salám, co jsme měli sebou? Z ničeho nic se objevilo krásné údolí a jím jsme došli do Libé. Procházeje kolem nádherného rybníka, dostali jsme chuť si trošku zacvičit.

bosu
Nejdříve jsme vyzkoušeli svou stabilitu na bosu připomínajících zpomalovačích.

skočkyskočky
Ty si pak později holky zvolily za kamínky, po nichž mají přeskákat přes řeku či potok, přitom jim nevadil ani silniční provoz.

Maje za sebou zhruba deset kilometrů, zatoužili jsme svlažit čímsi hrdlo, případně jsme nebyli daleko toho, poskytnout něco i kručícímu žaludku. Objevili jsme příjemné posezení, kde nás vítal pes (to byl ale jen reklamní trik, psa jsme za celou dobu ani koutkem oka nezahlédli). Druhé upozornění, že nehlídané děti budou prodány do cirkusu, jsme vzali vážně a 

pinčespinčes
tak jsme se zaměstnali hrou v pinčes, vědomi si toho, že kdo si hraje, nezlobí a neotravuje.

klobáska
Pojedli jsme chutné klobásky.

Dana polívčičku. Lucka chtěla zjistit, co že je to za ty malé tečky na talíři, vytřela je posledním zbytkem klobásy a propálila si nejdříve tabascem ústa a posléze jistě i zavzpomínala, když ji klobáska opouštěla.

Jelikož jsme to zapili s Danou pivem a nedali si k tomu kafe, začala Dana při následném putování lehce skomírat. Domů však bylo ještě stále dál, než jsme dosud urazili a tak jí odvolávání se na motající se nožičky nebylo nic platné. Prošli jsme kolem obrovské židle,

Libštejn
pak minuli hrad Libštejn, jenž prochází rekonstrukcí, ale už se začíná pěkně vyloupávat, a šlapali dál k Seebergu.

Seeberg
Nakonec jsme dali i ten.

Tady už na nás čekalo jen nějakých osm kilometrů, maje v nohách 17, to už byla brnkačka. Lucka pak ještě vymyslela pro Danu další hry.

obrázekobrázek
Nejdříve doběhni si na dvacátý kilometr, načež následovalo – doběhni si na metu ½maratonu.

A aby to bylo stylové, tak když jí na svých gaminech změřila, že u domu je to jen 24,2 km, tak jí slovy: „To by tě přeci mrzelo, kdybys nedala pětadvacet“ zblbla natolik, že si ještě vylezli i s Michalem, já šel zatím ohřívat to rizoto, na vrchol Komorní hůrky.

jdu vařit rizoto
Zatímco, já šel ohřívat rizoto

na vrcholu Komorní hůrky
holky dobyly vrchol Komorní hůrky.

Kdyby mi někdo řekl, že budu v rámci 30 km výletu ještě i hrát fotbálek, pinčes, skákat po zpomalovačích a dokonce běhat!, asi bych mu řekla, že upad´. A že když mi Lucka na konci před barákem řekne, že to přece CELÝ NEZAHODÍM, když to ještě není celých 25 km (jako bych o to stála!!), tak já se kousnu a ještě se s nimi jen tak mýrnyx týrnyx vyšplhám na vrchol naší sopečky – no to snad raději nechám bez komentáře. Tady je názorně vidět, jak se dá s dětmi (a poněkud infantilními dospělými) lehce manipulovat, když má člověk výcvik ze skauta:-).

No a to je tak všechno. Pak jsme se nacpali rizotem. Michal naložil Lucku, která mu záhy v autě usnula, a my s Danou napsali článek na pondělí a byl konec a život běžel dál…

A po rizotu jsem se ještě nacpala čokoládkou… a pak ještě melounem… a potom ještě zmrzlinkou… a slanými oříšky… a celá ta hromada kcal, které jsem cestou spálila, byla v tahu! Ale dobře jak mi bylo:-).

Jo a víte, že:

Víte, že řeka Ohře k nám přitéká z Německa? Pramení v Bavorsku pod horou Schneeberg, ústí u Litoměřic do Labe. Délka toku na našem území je 256 km. Na Chebsku protéká nejprve Chebskou pahorkatinou a pak Chebskou pánví. Ve středověku byla pověstná svým bohatstvím ryb. Ostatně již její název pochází z keltského Agara, což znamená lososí řeka.

Miloš Škorpil foto
Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy Báječný víkend s přáteli z Běžecké školy

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků