logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí

Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí

A je tu den číslo dvanáct. Nikdo nepochybuje o tom, že dnes Christian Maurer dorazí do cíle v Monaku. Otázka zůstává, jestli po zemi anebo vzduchem. S téměř 160 kilometrovým náskokem si mohl dovolit včerejší odpočinkový den, oslavit devětadvacáté narozeniny a plný síly se může soustředit na dnešní výkon. Počasí obrací o 180 stupňů a nad jižní Francií panuje slunečné přeletové počasí.

Do cíle chybí 67 kilometrů a Chriegel je před obědem připravený na startu. Toma Coconea a Paul Guschlbauer, pravděpodobně jediní, kteří mají ještě šanci dorazit do Monaka, vědí, že nemají prostor na sebemenší chybu. Na severní straně Francie ale počasí zlobí a nedává pronásledovatelům moc šancí na posun vzduchem.

Christian Maurer se nekompromisně blíží k Monaku a všichni se zatajeným dechem sledují, jestli se mu podaří, stejně jako před dvěma lety, doletět až do cíle.

Poslední kilometry nejsou úplně jednoduché a let znepříjemňuje protivítr, který dává tušit, že se blíží moře. Krátce před třetí odpoledne se Christian Maurer objevuje vysoko nad Monte Gross a po malé akro show přistává na nově vybudovaném startovišti Peille, kde již čeká delegace fotografů, novinářů a pořadatelů.

obrázek Na závěrečný let a přistání se vydává společně se svým suportérem Thomasem Theurillatem a v 16:22 přistávají na plovoucím molu kousek od břehu. Pronásledovatelé mají následujících 48 hodin k dosažení Monaka. Předpověď počasí pro oba dva dny je výtečná a bude záležet na tom, jak jednotliví závodníci letové podmínky dokáží využít. Každopádně bojovat se bude do poslední minuty.

obrázekobrázekobrázekobrázekobrázek

Audio – konec závodu a poděkování

Posledních 48 hodin

48 hodin před koncem závodu začíná boj s časem pro Tomu Coconeu a Paula Guschlbauera. Bude to nelítostný boj s časem, ale i mezi samotnými adepty na druhé a třetí místo, které od sebe dělí jen pár kilometrů. Do cíle jim zbývá 160 kilometrů, a pokud se jim nepodaří maximálně využít letové počasí, nebudou mít dostatek času se do Monaka dostat. Toma Coconea předvádí svůj životní let a v perfektním počasí dotáčí základny kumulů ve výškách přes 3500 metrů. Paul také letí, ale rozjetému Coconeovi nestíhá. Den je ale pro oba velice úspěšný a do cíle jim po dnešních výkonech zbývá něco kolem šedesáti kilometrů.

obrázek

Zítra nebo nikdy. Coconea vyráží hned, jak mu to umožňují pravidla a vše sází na pěší pochod, respektive běh. Paul Guschlbauer je připravený na startu, kde před dvěma dny startoval Christian Maurer. Je mu jasné, že pokud se mu nepodaří odletět, nemá šanci spatřit cíl na vlastní oči. Coconea běží a s průměrnou rychlostí se neohroženě blíží k cíli. Paul letí a daří se mu stahovat Coconeův náskok. Toma je podporován svými fanoušky a také Christianem Maurerem, který ho přišel podpořit a poslední úsek jde s ním. Dvě hodiny před koncem závodu se Toma Coconea objevuje na startu nad Monakem a plní si tak svůj obrovský sen. Po druhém místě v roce 2007 a nešťastné diskvalifikaci před dvěma lety je to pro výborně letícího Coconeu obrovská satisfakce. Paul Guschlbauer doplácí na silný protivítr před Monakem a přistává 9 kilometrů před cílem, kde pro něj závod končí. Obrovská smůla, ale třetí místo pro nováčka Guschlbauera je velkým překvapením a obrovským výkonem. Na čtvrtém místě končí Martin Müller, který se po smolném začátku dokázal propracovat až na přední příčky.

obrázek

Red Bull X-Alps 2011 je minulostí. Známe ty, kteří se umístili na předních příčkách, ale vítězové jsou všichni, kteří se dokázali postavit na start a pustit se do nelítostného boje s alpskými velikány a sebou samými. Do boje s vlastní vůlí, fyzickou bolestí a únavou, ale stále odhodlaní udělat pro dosažení cíle maximum. Za to jim patří uznání a obdiv.

obrázek

Fotografie uveřejněné v celém seriálu o Red Bull X-Alps 2011, kromě článku Reného Kujana, pořídili: Vítek Ludvík, Felix Wölk, Chris Hoerner, Olivier Laugero, Karel Vrbenský a další.

Miloš Škorpil foto
Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí Sláva vítězům, čest poraženým aneb Red Bull X-Alps 2011 už je minulostí

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Red Bull X-Alps 2011

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků