logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu.

Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu.

O této akci jsem začala přemýšlet okamžitě po tom, co se mi nepodařilo startovat v květnovém horském běhu na Lysou. A protože jsem nic nechtěla nechat náhodě, připravovala jsem se, jak to jen šlo.

Nejvhodnějším a nejbližším místem pro tuto přípravu byla pro mě kroměřížská Hvězda, kde o různá stoupání není nouze a pokud se mi to někdy zdálo málo, dal se lesní okruh běžet několikrát po sobě:-). Dalším místečkem, kde se dá bez potíží najít nějaký ten kopeček, je oblast přímo pod Lysou horou, kam velmi často a rádi jezdíme – Čeladná. Zde jsme byli během červencových svátků. Přípravné běhání potom vrcholilo během dovolené na Šumavě – v okolí Filipovy Huti, Modravy a Horské Kvildy. Tady se mi podařil běžecký trénink doplnit i cyklistickým s rodinou a přáteli. V posledním týdnu před závodem jsem se vrátila opět na Hvězdu, kde jsem díky letošnímu letnímu počasí vyladila formu slalomem mezi vodními jezery s bahnitým závažím na botách:-).

Musím také říci, že na Šumavě se mi podařil ještě jeden husarský kousek. Zlákala jsem k tomuto závodu také Staňu Kytlicu, který doposud běhal jen tak, převážně po rovině. Nebyla to však jeho běžecká závodní premiéra, tu si odbyl před několika týdny na desítce v Jedovnici. Druhou mojí „obětí" se stal Patrik Bartík, všestranný sportovec, vytrvalec, velmi úspěšný účastník např. nedávného závodu na 1000 mil skrz Česko-Slovensko, kterého jsem ale nemusela nijak přemlouvat a spíš jsem mu jen připomněla termín:-).

obrázek
Staník a Patrik

obrázek
Silná trojka před startem

Kotvu jsme zvedali a do Beskyd jsme odjeli už v pátek před večerem, přesto, že start 26. ročníku silničního závodu v běhu na Lysou horu byl naplánován až na sobotní odpoledne, přesně na 15. hodinu. Není nad to se před závodem v klidu vyspat a zahájit dopoledne pozdní snídaní a ukončit ho poté brzkým, lehkým obědem:-). V tuto dobu se k nám přidal i Patrik, tak nic nebránilo popojet směrem Krásná. Prezentace probíhala v restauraci Zlatník, startovalo se pak z rozcestí Papežov. Nahoru na horu nás čekalo 8,4 km a převýšení 704 m. Na start hlavního závodu se postavilo 167 účastníků. Startu hlavního závodu předcházely i závody dětí, kterých jsme se ale tentokrát neúčastnili, protože naše děti vzaly rozum do hrsti a včas odlétly za skutečným létem k moři:-).

Ještě než bylo odstartováno, zaklepal mi na rameno Pavel Mojžíšek (ahóóój Pavle:-)), moc dobře mu to poslední dobou běhá, ještě jednou gratuluji ke skvělému výsledku!

obrázekobrázekobrázek
S Tomášem Blahou, klubovým kolegou a absolutním vítězem závodu:-)

Ještě před startem se mi zdálo, že jsem se oblékla více, než bylo potřeba. Po několika kilometrech se ale výběr ukázal být správný, protože s přibývající vzdáleností a nastoupanými výškovými metry začalo přituhovat a silnice se nořila do čím dál tím větší mlhy. Od začátku jsem volila spíše pomalejší tempo, které se mi opět vyplatilo, postupně se mi dařilo jej upravovat a v posledních dvou kilometrech jsem hodně zrychlila. Moje původní odhady výsledného času byly značně podhodnocené, rozhodně jsem nedoufala ve výsledek pod hodinu. Vycházela jsem z výsledku, který jsem zde udělala před 3 lety v průběhu horského běhu na Lysou horu (toto se běží z Ostravice, terénem, ne po silnici).

Obavy z toho, že nejspíš nevydržím běžet celou dobu se ale postupně také rozplývaly a zjistila jsem, že se mi běží vlastně moc dobře a i kritický 7. kilometr, kde je poměrně prudké stoupání, se dal bez potíží zvládnout. Nebudu to dál protahovat, sečteno a podtrženo s číslem 95 jsem probíhala cílem za 55:02 min. Byl to prozatím můj nejrychlejší výstup na Lysou horu. S dětmi sem chodíme i tři hodiny:-). Patrik dosáhl času kolem 47 min a Staník doběhl na nejvyšší beskydský vrchol lehce nad hodinu.

obrázek
Patrik (vpravo)

obrázek
S úsměvem se běží líp!

obrázek
Staník, bezesporu nejrychlejší kominík v závodu:-)

obrázek
Patrika Radim stihl až za cílem, tak byl hoch rychlý!

obrázek
Ta tři písmena musela být dostatečně velká, aby je všichni v té mlze viděli:-)

Suché oblečení, polévka s čajem a zahřívání v horské boudě navrchu vyplnily krátký čas, který jsme zde tentokrát strávili a poklusem jsme se vydali zpět dolů ke Zlatníku, abychom stihli vyhlašování výsledků, které začínalo v 18 hod. Cestou zpět se mírné mžení proměnilo v mrholení, které plynule přešlo v déšť, jak jinak. Mlha mezitím sestoupila až do údolí... Už jsem si v poslední době celkem zvykla, takže to nebudu snad ani komentovat.

Příjemným překvapením pro mě však bylo třetí místo v mojí (veteránské!!!) kategorii:-), s čímž jsem opravdu nepočítala:-):-):-). A pokud bych mohla dát nějaké závěrečné zhodnocení – skvělá akce, perfektní závod, všichni jsme byli spokojení.

obrázek

V závěru sobotního večera jsme ještě nad výbornou pizzou a různými dalšími dobrotami zvažovali nedělní start na dalším běhu do vrchu, tentokrát v Dolní Lomné – běželo se na Kozubovou. Myšlenka to byla opravdu odvážná. Prvním důvodem, proč zůstalo jen u myšlenky, byl poměrně brzký start – v 10 hod:-). Nebyli jsme schopni se tam dopravit do půl desáté, přes to, že vzdálenost cca 60 km nebyla až tak velká. No a druhým důvodem bylo počasí... Tak třeba za rok???

Jitka Stehlíková foto
  • přečteno: 15550/15232×
Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu. Chřibský běžníček otevřen! Během na Lysou horu.

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků