logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Co mě tak zrovna napadá

Co mě tak zrovna napadá

Prázdniny je taková divná doba, kdy se jedni štvou, aby se pak mohli v klidu dovolenkovat, kdy se připravují plány na to, co se bude dělat příští rok, uzavírají se smlouvy na příští rok, prezentuje se, co se bude prodávat příští rok. Že vám to přijde na hlavu? Máte pravdu, na hlavu to určitě je, ale takový už je současný svět.

Všechno je to na hlavu

Na hlavu je ostatně nejspíš celý svět a není to proto, že je to v hlavě, jak jste se mohli dočíst včera. Na hlavu je taky proto, že jedna zpráva (aby snad neměla konjunkturu okurková sezóna), stíhá druhou. Nejlépe, když jsou to zprávy charakteru: „Zabili nám Ferdinanda“; „Krach na New Yorské burze“; „Spadlo další letadlo“, prostě takové, aby normální člověk měl pocit, že je to všechno v loji a že je v podstatě úplně jedno, jestli se bude nějak snažit, nebo se na všechno vybodne, vezme do ruky láhev a pořádně se naleje. Pak zaslechnete zprávu: „Počet nezaměstnaných v letošním roce poprvé stoupl“, jen tak mimoděk pak ještě zazní: „a také stoupl počet volných míst.“

Jo, je to divnej svět, asi by stálo za to sbalit si batoh se svršky a spodky, na nohy nazout boty běhací a dát mu na pár týdnů vale, ať si tady dál žije ve své virtuální realitě. Tím vůbec nechci říci, že souhlasím s poradcem prezidenta Petrem Hájkem, který má teorii, že všechno to tu řídí za pomoci médií pár vyvolených. Určitě jste už slyšeli o jeho mediokracii. No, jak říkám, je to divnej svět, když takovýhle lidi radí prezidentům.

O tom, co si koupíte, nerozhoduje prodejce, ale PRODAVAČ

Zdá se vám i tohle na hlavu? Máte pravdu, ale je to tak. V pátek jsme byli s Danou na předváděčce několika firem a tam se k nám tahle informace dostala z několika směrů: od velkoobchodu, prodejce a pak jsem o tom mluvil cestou do Srní s Petrem Slezákem a ten mi potvrdil, že to tak je. Konkrétně jde o to, že dovozce může přesvědčit, že jeho zboží je kvalitní a má šanci, aby si ho lidi kupovali, ostatně na západ od nás jde docela na dračku. Prodejce je nakoupen, zboží koupí, ale když nepřesvědčí prodavače ve svém krámě, je nahraný on i dovozce, protože prodavač zboží nevěří a zákazníkovi doporučí, aby si koupil jeho zaručené favority.

Kuriózní situace vzniká i při výběru zboží pro ženy, když ho vybírají muži: Hele, myslíš si, že tohle budou ženský nosit? No, raděj´ koupíme to osvědčené černé, maximálně červené a nebudeme se pouštět do „zbytečného“ hazardu. Možná by stálo za to, kdyby si ti pánové vzali sebou na předváděčku dámský doprovod, aby jim řekl, že jim na jejich černou a červenou kašlou a chtějí si na sebe vzít něco barevnějšího, vždyť i příroda, v níž pak běhají, hýří tolika barvami, až z toho srdce plesá.

To už na hlavu není

Doba soustředění

Prázdniny jsou i dobou soustředění, ostatně Běžecká škola bude přítomna v srpnu hned na dvou. Na tom prvním se na organizaci podílí s 5 s hvězdičkou:::, a to druhé v Srní:::, které bylo prakticky už po dvou dnech beznadějně vyprodané, pořádá sama. Protože ale, jak je vidět, jste do běhání nakoupeni, tak si můžete zatrhnout v kalendáři další termíny:

  • 30. září – 2. řijna – Pelhřimovské běžecké juchání (šou-středění)
  • 14. – 16. října – další soustředění s 5 s hvězdičkou v Káraném u Prahy
  • 28. – 30. října – soustředění v Jizerkách s Alešem Tvrzníkem (CASRI)

Bližší informace o těchto soustředěních přineseme ještě do poloviny srpna. V tomto týdnu vám také přineseme články o tom, jak vnímají akce Běžecké školy Michal Vítů a Lucka Urbanová, a jsem si jistý, že i většina z těch, co se těchto akcí zúčastnili, by vám řekla to samé.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků