logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Králikovy bobky sebrané pod stolem

Králikovy bobky sebrané pod stolem

Když tak sbírám ty Králikovy bobky, tu jsem si vzpomněl na jednu příhodu svého bráchy. Přecházel obývákem a najednou viděl na zemi oříšky. Tedy on měl pocit, že to jsou oříšky, tak je sebral a schroupal. Až s posledním mu došlo, bylo to trošku mazlavé, že to nebyly oříšky, ale bobky jeho synka Martina, jemuž vypadly z plíny. Určitě není náhodou, že se z téhož Martina stal po letech Martin Ryšavý, jenž třeba napsal romány Cesty na Sibiř nebo Vrač a který také nafilmoval několik cestopisů (Bílá indiánka, Země snů, Kdo mě naučí půl znaku, Afoňka už nechce pást soby a další.) A to vše začalo pár bobky…, tak třeba z toho našeho Králika taky ještě něco bude?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Výběr z Králikových bobků 2. aneb Králikovy bobkoviny (novinky s příchutí voloviny)
  1. Běžci začněte kouřit
  2. Tvrdé drogy – základ úspěchu
  3. Běžecký naturismus aneb kdy poběží Škorpil nahý
  4. Seniorský maraton
  5. Běhání, drahý a nezdravý sport
  6. Běžecký zvěrokruh

Výběr z Králikových bobků 2. aneb Králikovy bobkoviny (novinky s příchutí voloviny)

obrázek

Běžci začněte kouřit

MUDr. Nikotin se svým výzkumným týmem právě dokončil dlouhodobou experimentální studii, zkoumající pozitivní vliv kouření cigaret na výkonnost běžců. Přinášíme její závěrečnou část – přehled pěti hlavních důvodů, proč by měl každý běžec co nejdříve začít kouřit:

obrázek

Tvrdé drogy – základ úspěchu

Pravděpodobně všichni žáci Běžecké školy trpí (nebo brzy budou trpět) běhománií, tedy závislostí na běhání. No a když závislost, tak pořádná a se vším všudy. O důvodech, proč začít kouřit, jsme již pojednali, nyní je čas říci si to natvrdo: tvrdý trénink musí doplňovat tvrdé drogy.

obrázek

Běžecký naturismus aneb kdy poběží Škorpil nahý

V poslední době probíhají v běžeckých časopisech i mezi samotnými běžci vášnivé diskuse o běhání naboso. Běžecká škola, fakticky určující hlavní trendy běhu u nás, jde však ještě mnohem dále: když běhat bez bot, tak i bez oblečení!

obrázek

Seniorský maraton

Podzim je pro organizátory běžeckých závodů nejen obdobím bilancování těch právě uskutečněných, ale především příprav na ty příští. A to včetně jejich inovací. Významné změny připravuje v následujícím roce také Prague International Marathon. Nejvýraznější z nich bude rozšíření nabídky PIM o maratonský závod pro seniory (jako určitá kompenzace předchozího zařazení maratonu středoškolského). Kromě Garnier Juniorského maratonu bude tedy nově součástí PIM 2011 také Prostenal Seniorský maraton (PSM). Hlavními sponzory – kromě Prostenalu – jsou GS Condro Forte, Hartmann-MoliCare a Viagra.

obrázek

Běhání, drahý a nezdravý sport

O běhání se tvrdí, že je to laciný a zdraví prospěšný sport, prostřednictvím něhož zhubneme a náš život bude celkově lepší. Chtěl bych vás před těmito nesmysly varovat a naléhavě upozornit, že je to všechno přesně opačně! Z dlouhé řady příkladů, dokazujících, že běh je ve skutečnosti dražší než údajně drahé sporty, vyberme třeba základní vybavení a startovné. Zatímco běžec si musí několikrát ročně kupovat nové boty a ponožky, protože se rychle opotřebovávají, takovému golfistovi vydrží jedna sada holí řadu let. Oproti opakovanému placení startovného na běžeckých závodech pak golfista jednoduše zaplatí jednorázový sezonní poplatek a má vystaráno.

Nerudný týpekA protože Králik je literární zvíře, zakončíme sběr jeho bobků symbolicky:

obrázek

Běžecký zvěrokruh

Začalo jaro, a to je znamení, že znamení zvěrokruhu budou znovu ovlivňovat náš běžecký život. Že jste si to zatím příliš neuvědomovali? Pak máte nejvyšší čas seznámit se s vědeckou studií, vysvětlující vaše dosavadní běžecké (ne)úspěchy ze zodiakálního pohledu.

Nerudný týpekPříští týden by měl Králik hlásit návrat do školy, osvěžen výběhy do přírody, chutně vypasen a tak se můžeme těšit, jakou příchuť jeho nové bobky budou mít.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků