logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk

Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk

Smrků je kolem hodně, jen jeden má však 1276 m n. m. :-). Už na začátku prozrazuji, že úterní myšlenka – zaběhnout na Smrk, byla naplněna. Ve středu po ránu jsem se tedy vypravila, s sebou mapu:-), telefon, pití, foťák a náhradní triko. Cesta se zvedá hned od začátku. Takže pěkně nahoru, kolem mlékárny (místního zemědělského družstva), kde mimo jiné vyrábějí domácí máslo, jogurty, sýry, kyšku... mňam, samé dobré věci. V kopci nad mlékárnou pořizuji první fotografie, počasí je naprosto výstavní, letos jsme zde takové ještě snad nezažili.

Dále pokračuji ještě chvilku do kopce, poté chatovou oblastí až k hospodě pod Smrčkem, nahoře na rozcestí odbočuji směrem na Ostravici a asi po 1,5 km doprava po červené nahoru na Smrk. Na rozdíl od úterka potkávám hromadu lidí. Není se čemu divit, počasí muselo vytáhnout včera snad každého. Cesta je dost kamenitá, dokonce brod přes cestu. Vytahuju pro jistotu kamarádky turistické hole, ať nejsem zmáchaná hned na začátku, a dál běžím s nimi, pořád to totiž jde běžet. Cestička se ale po čase dosti zužuje a přibývá větších kamenů, přecházím tudíž do svižné chůze. Občas zastavuji pro nějaké focení, protože krajina se otevírá a pohledy opravdu stojí zato.

Dokonce studánka, tu jsem ale nezvěčnila, říkala jsem si cestou zpět, ale nakonec jsem šla jinudy... Pěšinka už docela úzká, hodně kamenitá. Rozhled však fantastický. Za chvilku se dostávám do sedla pod Smrkem.

obrázek

Nahoru zbývá jeden kilometr a cca 100 výškových metrů, tak do toho a za chvilku je hotovo. Cesta je tu hodně poznamenaná počasím posledních týdnů, celkem dost bahna, ale pořád se to dá.

Nahoře je velmi pěkný palouček, obdobně jako v úterý na Skalce a pohled do okolí je skutečnou odměnou:-). Hodinky ukazují 11 km od startu a 1 hod a 40 min.

Vlevo Skalka, vpravo Ondřejník
Vlevo Skalka, vpravo Ondřejník

Smrček pod námi
Smrček pod námi

Kamarádka Lysá hora
Kamarádka Lysá hora

Centrum Čeladné
Centrum Čeladné

Po krátké pauze je načase se vydat dolů, nechce se mi však vracet se stejnou cestou, proto volím jinou variantu a ze sedla pod Smrkem sestupuji po žluté směrem k vodní nádrži Šance. V průběhu sice lehké zaváhání, než jsem našla opět žlutou značku:-), nakonec se to ale podařilo a po několika málo kilometrech dobíhám k Šanci a dávám se kolem hlavní cesty:-( do Ostravice, kde mě zbytek rodinného osazenstva čeká na golfovém hřišti. Sašik mezitím potrénoval:-). Golfové hřiště se nachází na opačné straně Ostravice, než vbíhám já, takže mě čekají ještě asi 3 km. Po cestě ještě kupuji půl litru vody, protože můj ovocný čaj došel. Dobíhám už s velkou únavou a musím říct, že melu z posledního. V cíli vypínám hodinky, které výjimečně fungovaly a naměřily 23,5 km. Průměrné tempo se mi v posledních kilometrech podařilo stáhnout na 8:20/km (občas jsem je totiž zapomněla vypnout, když jsem se zastavila). Do běžníčku připisuji další kilometry a vypravujeme se na další výlet. Čeká nás velmi pěkná cesta z Grůně na Bílý kříž:-).

Jitka Stehlíková foto
  • přečteno: 12348/12196×
Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk Jak se běhá na Čeladné aneb není smrk jako Smrk

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Postižení Achillovy šlachy : Dobrý den, je vhodné jako léčbu využít finskou saunu? Děkuji »
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Cooperův test je dobré snažit se běžet přibližně rovnoměrným tempem s tím, že by se tep ke konci…»
  • NIKE ZOOM FLY z vás dostanou víc, než ve vás je! : Miloši, najdu někde druhou recenzi botiček? »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na druhých 13 týdnů běžeckého roku. Vhodný jako vylaďovací plán na půlmaraton : Dobry den Miloši, chtěl bych se optat, zařazuje te do treninku běh do kopce, už několikrát jsem se…»
  • Jak se vrátit do běžeckého tréninku po pauze trvající 4 – 6 týdnů : zdravím poslední dobou mám skoro po každém běhu problém s koleny,prostě mě začnou bolet.nevíte co s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků