logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

MAMINY CUP 2011, aneb sportujeme v každém stavu

MAMINY CUP 2011, aneb sportujeme v každém stavu

Co to je?? To jako budou maminy s kočárky překonávat na atletické dráze rekordy? S takovými a podobně „japnými" otázkami se obracím na Janu Kastnerovou z pořádající organizace KASTY.cz.

Jani, co tedy budou maminky na vašem MAMINY CUPu vážně dělat? Budou jezdit s kočárky na dráze a překonávat ty rekordy, jak píšu výše, nebo to bude o něčem úplně jiném?

Klidně i s kočárky na dráze:-). Jelikož na akci Maminy Cup bude i společnost Fitmami, která maminkám představí možnosti cvičení s kočárkem, splníme klidně i toto přání.

Maminky na Maminy Cupu budou soutěžit dle svého výběru v oblíbené sportovní disciplíně a krom toho si zacvičí skupinové fitness, například jógu, tai-či, Port De Bras, zumbu, pilates a jiné. Můžou si zajít na masáž, do vířivky, zaplavat si anebo podebatí o své kondici s odborníky.

Kdo všechno se může zúčastnit – už musí být maminka opravdu maminkou, nebo může být ještě 2v1?

Zúčastnit se můžou opravdu i maminky čekatelky – 2v1:-), sportovní disciplíny i fitness jsou pro těhulky uzpůsobené. Pak tedy maminky již hotové, a to až po maminky předškoláků.

Vím, že ty sama máš 2 malé děti. Vznikl nápad uspořádat takovou akci v tvé hlavě nebo v hlavě tvého muže Jirky, který mi o ní jako první řekl?

U nás doma se o sportu, dětech a mateřství mluví dost často. Julinka (4,5) a Jakub (1,5) jsou velmi houževnaté děti a udržují nás v kondici.

A co se týče nápadu zorganizovat pro maminky sportovní hry, s tím přišel opravdu Jirka, který tyto aktivity organizuje pro firemní týmy. Pravděpodobně spolu s často slýchaným: maminky nemají čas na sport a už vůbec ne na sebe, po porodu se vše změní, o těle ani nemluvě… vznikl nápad na Maminy Cup.

Já jsem ho v nápadu podpořila a začala hry organizovat. Myslím si, že taková olympiáda pro maminky jednou za rok je dobrý nápad. Příprava na ně udržuje maminku fit a zážitek z her samotných osvěží a zpestří život každé mamky a její rodiny.

Vzhledem k tomu, že mé „děťátko" je už trošku odrostlejší (letos 21:-)), nemám příliš ponětí, co se na tomto poli pro maminky pořádá. Je vaše akce součástí nějakého masovějšího hnutí, nebo je to spíše ojedinělý pokus uspořádat něco pro skupinu žen, která by sportovala, ale s miminy (případně bříšky) k tomu nemá moc příležitostí?

Různých sportovních akcí pro rodinu, děti i ženy se v České republice děje naštěstí hodně. Dle odezvy ze strany maminek i partnerů akce se nám ale potvrzuje, že Maminy Cup je opravdu jedinečnou akcí pro maminky. V naší aktivitě maminky rozhýbat máme velkou podporu různých subjektů (např. Laktační ligy ČR, profesionálních cvičitelů a instruktorů, webových portálů pro maminky apod.)

Co tam budete mít za „lákadla“? Myslím třeba na osobnosti – to, že tam Miloš bude mít běžeckou poradnu, samozřejmě vím, ale slyšela jsem i něco o účasti Katky Neumannové s dcerou Luckou. Přijedou?

Ano, Katka Neumannová nám svoji účast na hrách potvrdila. S maminkami si ona i další naši hosté aktivně zasportují. Dalšími vrcholovými sportovkyněmi maminkami, které na Maminy Cupu s námi budou, jsou Šárka Kašpárková a Lenka Šmídová. Překvapením, doufejme, bude i Hanka Kynychová.

Nerada bych o našich hostech hovořila jen jako o lákadlech. Jsou pro nás osobnostmi, které v sobě pojí lásku ke sportu a lásku mateřskou. Tento moment by naše akce chtěla také vyzdvihnout.

A co „lákadla" ve smyslu relaxačních aktivit, protože nejen sportem živ je člověk? Moc dobře si pamatuju, jak by mi bývala během mé mateřské „dovolené" (kdo zažil, ví, proč dovolenou dávám do uvozovek:-)) bodla nějaká masáž, uvolnění zad, unavených z věčného tahání prcka v náruči, na břiše, na zádech…

Souhlasím, maminky se na mateřské hezky nerovnoměrně fyzicky huntují. A proto je tu Maminy Cup, který je namotivuje na sobě „rovnoměrně" pracovat, ale také relaxace, která jim dovolí odpočinout a alespoň na chvilku vypnout. Na Maminy Cupu budou moci maminky zajít na masáž, do bazénu či do vířivky. No a posezení na trávě pod vzrostlým stromem či venkovní cvičení tai-či není jistě také k zahození:-).

děti na Maminy Cupu
Co uděláte s dětmi, které si sebou účastnice přivezou? Bude zajištěno hlídání? Budete hlídat i případné manžely/partnery?:-)

Současně s přípravami programu pro maminky probíhají i přípravy programu pro děti. Máma a dítě k sobě patří a samozřejmě s dítky počítáme. Pokud maminka doma ratolest nechat nemůže a to s maminkou přijede, bude pohlídáno profesionálními chůvičkami. Připraven bude indoor i outdoor dětský koutek se zázemím pro podání příkrmu, nakojení a přebalení. Připravujeme sportovní soutěže včetně atletiky a soutěže odrážedel. V Merkury dílničce si přijdou na své i tatínci:-).

Je ještě něco, na co jsem se nezeptala a ty to chceš našim čtenářům/kám říci?

Akce Maminy Cup již byla označena za akci s velkým potenciálem a já věřím, že se nám podaří. Maminky, přijeďte! Akce se podaří hlavně díky Vám! Těšíme se:-)

Děkuji ti za rozhovor a přeji MAMINY CUPu 2011 hodně spokojených maminek, dětí i tatínků!

Díky:-)

Maminy Cup
MAMINY CUP 2011 se uskuteční 10. září 2011 ve Všesportovním centru Nymburk. Více informací najdete na www.maminycup.cz.

Dana Škorpilová foto
  • přečteno: 17533/17107×, 1 komentář
MAMINY CUP 2011, aneb sportujeme v každém stavu MAMINY CUP 2011, aneb sportujeme v každém stavu

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Kristýna Lenomarová | 26. 8. 2011 22.11 hod. | 79.127.205.xx
To je nádherná akce! Vůbec jsem netušila, že podobná akce existuje!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků