logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Blbeček pořádníček

Blbeček pořádníček

Tak se mi zase podařilo zaperlit, a to pořádně a draze. Kontrolka na Drakovi zablikala, že mu chybí olej, tak jsem nelenil a něco mu přilil. Víčko od nádržky si položil, aby mi nepřekáželo, do takové akurátní prolisované škvírky na bloku motoru. Zapadlo tam jak ulité, takže když jsem zabouchával kapotu, ani jsem si nevšiml, že vězí někde jinde než by mělo.

Pravda, při zabouchávání se kapota trošku bránila, zabouchl jsem ji až napodruhé a pak vyrazil ku Praze. Omluvou mi budiž, že jsem byl trošku nervózní, neboť mi už pár dní pěkně vrzaly brzdy, kdykoliv jsem šlápl na brzdový pedál. Nicméně jako omluvu to neberu. Ujížděl jsem tedy vesele ku Praze, tam dojel k naprosté spokojenosti. Večer absolvoval báječný trénink ve Stromovce, kam přišlo okolo patnácti lidí, mezi jinými Lucka, Veronika, Lenka a Andrea, které byly posednuty během na právě skončeném běžeckém soustředění v Mechovském Dvoře, na což se také můžete podívat ve fotogalerii. Na trénink již podruhé zavítal i Bessam, tentokrát i se synem. Pokud jde o mě, zaběhal jsem si báječně, jak už dlouho ne.

Můj šálek kávy
Večer jsme zašli ještě s dalšími třinácti účastníky Mechovského soustředění do Mého šálku kávy.

Prostě den jak vymalovaný. To jsem stále ještě netušil, co dřímá pod kapotou Draka. Ráno jsem ho nastartoval a vesele jsme se spolu rozjeli do Liberce do servisu, aby mu opravili vrzající kolečka.

Martin

Čekal tam už na mě Martin Lukeš, aby mě zase trošku povodil po Jizerských horách. Jako obvykle byla kosa, ale jinak počasí slibovalo krásný den. A ten jsme si taky užili.

teče voda tečeobrvodopádázekvýhled z pod Jizery

Vystoupali jsme dokonce na Jizeru, i na kafe na Knajpě došlo, takže jsem si alespoň trošku odčinil svou neúčast na letošním Jizerském ultramaratonu, když jsme nachodili 24,5 km.

Překvapení na závěr mě čekalo po návratu do servisu. Drak se ještě koupal, nicméně hlavní technik si mě zavolal slovy: „Pane Škorpil, budeme muset dát delší řeč!“ Připadal jsem si jak malé dítě. Pravda, byl jsem si vědom, že s brzdami jsem měl zajet do servisu už nejméně před 4000 kilometry, ale o ty vůbec nešlo, to se přešlo výměnou brzdných kotoučů a destiček a bylo. Větším překvapením bylo, když mi sdělil tu skvělou novinku o tom, jak jsem zapomněl zašroubovat víčko na olejové nádržce. V tu ránu mi došlo, proč kousek před Libercem na mě zase začalo mrkat očičko upozorňující na nedostatek oleje, což jsem v mysli přešel úvahou: „No co, jedu do servisu, tam s tím něco provedou.“

Nemýlil jsem se. Provedli. Všechno pod kapotou řádně vyčistili, umyli a mně sdělili škodu – bratru za dvanáct tisíc. A pak se řekne víčko.

A proč ten blbeček pořádníček? No protože jako správná Panenka všechno hned pěkně uklízím, tedy všemu určím své místo. Dana z toho občas šílí. A tak jsem se rozhodl, že od nynějška přestávám uklízet, a pokud budu ještě někdy doplňovat v autě olej, tak jedině s asistentem, který dostane za úkol víčko odšroubovat, podržet a zase zašroubovat!

Miloš Škorpil foto
Blbeček pořádníček Blbeček pořádníček Blbeček pořádníček Blbeček pořádníček

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

dav | 2. 9. 2011 10.22 hod. | 89.176.197.xxx
:-))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků