logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Blbeček pořádníček

Blbeček pořádníček

Tak se mi zase podařilo zaperlit, a to pořádně a draze. Kontrolka na Drakovi zablikala, že mu chybí olej, tak jsem nelenil a něco mu přilil. Víčko od nádržky si položil, aby mi nepřekáželo, do takové akurátní prolisované škvírky na bloku motoru. Zapadlo tam jak ulité, takže když jsem zabouchával kapotu, ani jsem si nevšiml, že vězí někde jinde než by mělo.

Pravda, při zabouchávání se kapota trošku bránila, zabouchl jsem ji až napodruhé a pak vyrazil ku Praze. Omluvou mi budiž, že jsem byl trošku nervózní, neboť mi už pár dní pěkně vrzaly brzdy, kdykoliv jsem šlápl na brzdový pedál. Nicméně jako omluvu to neberu. Ujížděl jsem tedy vesele ku Praze, tam dojel k naprosté spokojenosti. Večer absolvoval báječný trénink ve Stromovce, kam přišlo okolo patnácti lidí, mezi jinými Lucka, Veronika, Lenka a Andrea, které byly posednuty během na právě skončeném běžeckém soustředění v Mechovském Dvoře, na což se také můžete podívat ve fotogalerii. Na trénink již podruhé zavítal i Bessam, tentokrát i se synem. Pokud jde o mě, zaběhal jsem si báječně, jak už dlouho ne.

Můj šálek kávy
Večer jsme zašli ještě s dalšími třinácti účastníky Mechovského soustředění do Mého šálku kávy.

Prostě den jak vymalovaný. To jsem stále ještě netušil, co dřímá pod kapotou Draka. Ráno jsem ho nastartoval a vesele jsme se spolu rozjeli do Liberce do servisu, aby mu opravili vrzající kolečka.

Martin

Čekal tam už na mě Martin Lukeš, aby mě zase trošku povodil po Jizerských horách. Jako obvykle byla kosa, ale jinak počasí slibovalo krásný den. A ten jsme si taky užili.

teče voda tečeobrvodopádázekvýhled z pod Jizery

Vystoupali jsme dokonce na Jizeru, i na kafe na Knajpě došlo, takže jsem si alespoň trošku odčinil svou neúčast na letošním Jizerském ultramaratonu, když jsme nachodili 24,5 km.

Překvapení na závěr mě čekalo po návratu do servisu. Drak se ještě koupal, nicméně hlavní technik si mě zavolal slovy: „Pane Škorpil, budeme muset dát delší řeč!“ Připadal jsem si jak malé dítě. Pravda, byl jsem si vědom, že s brzdami jsem měl zajet do servisu už nejméně před 4000 kilometry, ale o ty vůbec nešlo, to se přešlo výměnou brzdných kotoučů a destiček a bylo. Větším překvapením bylo, když mi sdělil tu skvělou novinku o tom, jak jsem zapomněl zašroubovat víčko na olejové nádržce. V tu ránu mi došlo, proč kousek před Libercem na mě zase začalo mrkat očičko upozorňující na nedostatek oleje, což jsem v mysli přešel úvahou: „No co, jedu do servisu, tam s tím něco provedou.“

Nemýlil jsem se. Provedli. Všechno pod kapotou řádně vyčistili, umyli a mně sdělili škodu – bratru za dvanáct tisíc. A pak se řekne víčko.

A proč ten blbeček pořádníček? No protože jako správná Panenka všechno hned pěkně uklízím, tedy všemu určím své místo. Dana z toho občas šílí. A tak jsem se rozhodl, že od nynějška přestávám uklízet, a pokud budu ještě někdy doplňovat v autě olej, tak jedině s asistentem, který dostane za úkol víčko odšroubovat, podržet a zase zašroubovat!

Miloš Škorpil foto
Blbeček pořádníček Blbeček pořádníček Blbeček pořádníček Blbeček pořádníček

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

dav | 2. 9. 2011 10.22 hod. | 89.176.197.xxx
:-))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků