logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Desítka rychleji než nákup bot

Desítka rychleji než nákup bot

Původně to měl být jen komentář k varovnému článku od Lucky.

Jenže události dnešního dopoledne do komentáře nevtěsnám. Jsou vážné, řekla bych až alarmující.

Dnes jsem porušila svou sobotní rutinu a nešla na spinning, neboť se nechci vysilovat před dnešním večerním závodem. Vyrazila jsem tedy dnes ve vzniklém vakuu, bohužel stejně jako tisíce čtenářek jakéhosi ženského časopisu, který během tohoto víkendu poskytuje slevy v různých obchodech a též jako nezanedbatelné množství běžců, kteří dnes chtějí v čase čekání na večerní běh využít slevu nabízenou hrdým sponzorem, do prodejny Na Příkopech.
Už to, že neznám ani ženské časopisy, protože do schránky přicházejí jen běžecké.
Nebo že si nejdu koupit žádné podzimní sáčko ani novou kabelku, abych oživila svůj sezonní outfit.
Toužím jen po kvalitní běžecké obuvi a funkčních ponožkách!

Jenže tam, ani u blízko se nacházející konkurence, jsem nenašla běžecké boty svých představ.

A protože mi už bylo líto vynaloženého času a úsilí a především doma v botníku leží dva páry mrtvých bot, které prožily svou agonii v kopcích a polomech v okolí Srní, nesmířila jsem se s návratem bez nákupu a zamířila navigována Kubou po telefonu do prodejny TRIEXPERT. Celá procedura výběru a nákupu tam trvala hodinu a čtvrt a byla ukončena jen zásluhou dvou žen, které večer taky poběží večerní běh Prahou a skočily si honem koupit „kecky na večer" a panu prodavači zasvítily oči, když spatřil nové, čerstvé, neupocené oběti a byl tedy nakloněn tomu, konečně a definitivně ukončit můj výběr bot. Nanosil mi asi 12 párů několika značek a několika barev a pořád se obouvalo, zavazovalo, běhalo, zouvalo a to hodinu a čtvrt!

A tam, při tom procesu měření, pobíhání na pásu i po prodejně naboso, pak v botách bez vložky, pak s vložkou, mi to všechno došlo při zapisování údajů do počítače. V kartě zákazníka mám diagnózu, cituji: „Dnes poběží večerní běh 5 km, běhá pravidelně, běhá s Milošem Škorpilem“. Opravdu, čestný pionýrský. (Dano! Neběhám s ním!) Následoval krátký výslech, při kterém jsem měla ještě potvrdit nebo vyvrátit, zda znám i Michala Vítů.

Tak to se mi skutečně událo dnes dopoledne na Andělu. Už nejsem na pochybách, že sektářským podhoubím je prorostlé kde co. Spíš prorostlé je vše.
Taky jsem pochopila, že Milošovo pravé jméno je Míloš.
Kdyby byl Kilometroš, leccos by to napovídalo a člověk by byl varován a ve střehu.
Není bez zajímavosti a nemůže být náhodou, že třeba guru Endurainingu je taky Míloš.
Teď jsem zcela vysílená tím, jak jsem dnes prožila „odpočinek" a klíží se mi oči únavou, a přitom se musím jít připravovat na večer. Jdu.
Těším se, že Vás tam všechny potkám!

Autorem fotografie je Michal Zatloukal

Hana Navrátilová foto
  • přečteno: 9065/8908×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

navratilky@seznam.cz | 9. 9. 2013 22.09 hod. | 109.80.205.xx
ahoj, jo, Horáčková :-), to už je ale pradávno... 723 556 115

Zdeněk Durďák | 8. 9. 2013 11.10 hod. | 88.100.16.xx
Milá Hanko nejsem si sice úplně jist zda-li jde o Hanku Horáčkovou co byla s námi na prázdninách s Brontosaurem, ale pakli ano tak věz že jsme se včera sešli na Lukově a rádi bychom se sešli i ještě jednou ale ve větším počtu. Uvítám na Tebe nějaký kontakt. Ahoj Zdeněk

petronela | 12. 9. 2011 13.13 hod. | 193.179.183.xx
Hani, mne to sobotní dopoledne (ani podvečer ) taky nevyšlo dle představ, naštěstí jsem se potkala aspoň se Stáňou, no do Triexpertu jsem to pak už nestihla, škoda, mohla jsem to vše vidět live! :-) Tebe – live!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků