logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Welness týden pro běžce

Welness týden pro běžce

Začal podzim. Běžecká sezóna pomalu, ale jistě končí. Nejvyšší čas odpočinout si od běhání a věnovat se rehabilitaci a lízání ran.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Týdenní welness program s procedurami na každý den
  1. Lízání ran
  2. Léčivé bahno
  3. Rehabilitační koupele
  4. Odpočinková procházka
  5. Minerální prameny
  6. Plynové injekce
  7. Uklidňující zábaly

Nejlepší příležitost k tomu nepochybně nabízí nové běžecké Welness Centrum v Komorní hůrce u Františkových Lázní. Šéf Welness Centra (WC), který taky trochu fušuje do běhání, pro vás připravil týdenní welness program s procedurami na každý den. Tak si ho pěkně užijte!

Týdenní welness program s procedurami na každý den

Lízání ran

Začínáme pondělním biatlonem bez lyží. Na pětikilometrový lázeňský okruh, který budeme zdolávat dvanáctkrát, vybíháme se vzduchovkou nebo malorážkou, upevněnou popruhy na zádech. Možnost lízání ran nám po každém okruhu poskytují terče, umístěné na přírodní střelnici.

Léčivé bahno

V úterý absolvujeme ostrý půlmaraton, jehož trasa vede přes různá okolní staveniště, oraniště a okraje polí. O hojivých účincích františkolázeňského bahna bylo napsáno několik rozsáhlých publikací a není o nich tudíž žádných pochyb, takže se máte opravdu na co těšit.

Rehabilitační koupele

Středa je vyhrazena stylovému koupání v bazénu. Ještě předtím, než vyběhneme na intervalový trénink, si totiž dáme naplno dvacet stometrových úseků střídavě všemi čtyřmi plaveckými styly.

Odpočinková procházka

Volno uprostřed welness týdne, tedy ve čtvrtek, vyplňuje pouze krátká vycházka po lázních. Projdeme se z Františkových Lázní do Mariánských Lázní a do Karlových Varů, potom už se jen přes Lázně Kynžvart krásně odpočati vracíme zpět.

Minerální prameny

Základem pátečního programu je popíjení minerálních pramenů z lázeňských pohárků. Tyto pohárky máme připevněny na hrudním pásu, aby nám při kontrolním maratonu nijak nepřekážely.

Plynové injekce

V sobotu přicházejí na řadu hojivé plynové injekce. Injekci si přivezte sami, stačí i malá plastová z dětského lékařského kufříčku. Plyn pak bude v dostatečné míře zajištěn luštěninami, které jsou k sobotnímu obědu před odpolední fartlekovou padesátkou.

Uklidňující zábaly

A je tu neděle – poslední den rehabilitačního welness týdne. Čekají nás závěrečné uklidňující zábaly: vybíháme v půl páté ráno, a pokud máme odpoledne odběhnutou první stovku kilometrů, můžeme to úplně klidně zabalit.

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
 • přečteno: 9504/9404×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr Hruška | 2. 10. 2011 20.20 hod. | 80.250.1.xx
Tak přesně takovýto relax po včerejší půlce ve Waldsassenu potřebuju jako sůl (tedy spíš jako bahno)! Kde se dá na to přihlásit!?! A kdy že to vlastně přesně začíná!?!

12honzade | 1. 10. 2011 19.53 hod. | 213.192.30.x
Milane, ty hlášky mě dostaly.. "pohárky máme připevněny na hrudním pásu, aby nám při kontrolním maratonu nijak nepřekážely".. Pití lázeňské vody s kontrolním maratónem, to mě dostalo.. aspoň se budu víc těšit na FL 22, co zase vymyslíš..12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice97
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků