logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Welness týden pro běžce

Welness týden pro běžce

Začal podzim. Běžecká sezóna pomalu, ale jistě končí. Nejvyšší čas odpočinout si od běhání a věnovat se rehabilitaci a lízání ran.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Týdenní welness program s procedurami na každý den
  1. Lízání ran
  2. Léčivé bahno
  3. Rehabilitační koupele
  4. Odpočinková procházka
  5. Minerální prameny
  6. Plynové injekce
  7. Uklidňující zábaly

Nejlepší příležitost k tomu nepochybně nabízí nové běžecké Welness Centrum v Komorní hůrce u Františkových Lázní. Šéf Welness Centra (WC), který taky trochu fušuje do běhání, pro vás připravil týdenní welness program s procedurami na každý den. Tak si ho pěkně užijte!

Týdenní welness program s procedurami na každý den

Lízání ran

Začínáme pondělním biatlonem bez lyží. Na pětikilometrový lázeňský okruh, který budeme zdolávat dvanáctkrát, vybíháme se vzduchovkou nebo malorážkou, upevněnou popruhy na zádech. Možnost lízání ran nám po každém okruhu poskytují terče, umístěné na přírodní střelnici.

Léčivé bahno

V úterý absolvujeme ostrý půlmaraton, jehož trasa vede přes různá okolní staveniště, oraniště a okraje polí. O hojivých účincích františkolázeňského bahna bylo napsáno několik rozsáhlých publikací a není o nich tudíž žádných pochyb, takže se máte opravdu na co těšit.

Rehabilitační koupele

Středa je vyhrazena stylovému koupání v bazénu. Ještě předtím, než vyběhneme na intervalový trénink, si totiž dáme naplno dvacet stometrových úseků střídavě všemi čtyřmi plaveckými styly.

Odpočinková procházka

Volno uprostřed welness týdne, tedy ve čtvrtek, vyplňuje pouze krátká vycházka po lázních. Projdeme se z Františkových Lázní do Mariánských Lázní a do Karlových Varů, potom už se jen přes Lázně Kynžvart krásně odpočati vracíme zpět.

Minerální prameny

Základem pátečního programu je popíjení minerálních pramenů z lázeňských pohárků. Tyto pohárky máme připevněny na hrudním pásu, aby nám při kontrolním maratonu nijak nepřekážely.

Plynové injekce

V sobotu přicházejí na řadu hojivé plynové injekce. Injekci si přivezte sami, stačí i malá plastová z dětského lékařského kufříčku. Plyn pak bude v dostatečné míře zajištěn luštěninami, které jsou k sobotnímu obědu před odpolední fartlekovou padesátkou.

Uklidňující zábaly

A je tu neděle – poslední den rehabilitačního welness týdne. Čekají nás závěrečné uklidňující zábaly: vybíháme v půl páté ráno, a pokud máme odpoledne odběhnutou první stovku kilometrů, můžeme to úplně klidně zabalit.

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
 • přečteno: 9016/8917×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr Hruška | 2. 10. 2011 20.20 hod. | 80.250.1.xx
Tak přesně takovýto relax po včerejší půlce ve Waldsassenu potřebuju jako sůl (tedy spíš jako bahno)! Kde se dá na to přihlásit!?! A kdy že to vlastně přesně začíná!?!

12honzade | 1. 10. 2011 19.53 hod. | 213.192.30.x
Milane, ty hlášky mě dostaly.. "pohárky máme připevněny na hrudním pásu, aby nám při kontrolním maratonu nijak nepřekážely".. Pití lázeňské vody s kontrolním maratónem, to mě dostalo.. aspoň se budu víc těšit na FL 22, co zase vymyslíš..12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano125
Ne36

kde se diskutuje

 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
 • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
 • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
 • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků