logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vánoční běžecká liga 2012

Vánoční běžecká liga 2012

Vánoční výzdobu v supermarketech jsem letos zaregistroval až na konci září a velmi mne to znepokojilo. Pouhý čtvrtrok před těmito nejdůležitějšími svátky!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Vánoční běžecká liga – Christmas RunCzech 2012:
  1. 31. března – Adventní 1/2Maraton Praha
  2. 13. května – Coca-Cola Maraton Praha
  3. 2. června – Vánoční 1/2Maraton České Budějovice
  4. 23. června – Mikulášský 1/2Maraton Olomouc
  5. 8. září – Glühwein Grand Prix Praha
  6. 16. září – Orion Ústecký 1/2Maraton

To je podle mého názoru nezodpovědné a nebezpečné. Hrozí totiž, že na krásu Vánoc ve všedním shonu a pracovním stresu mezitím zapomeneme. Měli bychom si je připomínat mnohem dřív – nejlépe hned po těch předchozích. A kdo jiný by měl prosazovat vánoční ideu v průběhu celého roku než ti, kdo se pravidelně věnují běhu?

Organizátorům největších běžeckých událostí v České republice, společnostem Prague International Marathon a Tempo Team Prague, proto navrhuji úpravy v pojetí jimi pořádaných akcí. V připravované celoroční běžecké lize RunCzech by měly zůstat zachovány termíny, ale zásadním způsobem by se mělo změnit zaměření jednotlivých závodů, jejich názvy, ceny pro vítěze, atd.

Vánoční běžecká liga – Christmas RunCzech 2012:

31. března – Adventní 1/2Maraton Praha

První ze tří velkých pražských běhů připomene svojí atmosférou, plnou očekávání, blížící se svátky. Všichni startující obdrží v cíli stylový adventní kalendář, tři nejlepší půlmaratonci dostanou Prize Honey (velký medový perník).

13. května – Coca-Cola Maraton Praha

Prestižní závod PIM, oblíbený hlavně mezi cizinci, by měl v příštím roce propagovat Santa Claus. Bude-li totiž dělat reklamu Praze nejznámější planetární postava vánočních reklam, proslaví ji tím jako nejznámější běžecké město světa. Cola bude nejenom na všech občerstvovacích a osvěžovacích stanicích, ale i jako dáreček pro účastníky (vánočně zabalená) a hlavní cena pro vítěze (plně naložený červený kamion).

2. června – Vánoční 1/2Maraton České Budějovice

Premiérový závod. O to víc si musejí dát organizátoři záležet, protože tradiční vánoční cukroví a punč by k získání přízně rozmazlených vytrvalců nemusely stačit. Rozhodně bych doporučoval využít místních produktů a ve vánočním expu podávat smaženého jihočeského kapra se speciálním Štědrovečerním Budvarem.

23. června – Mikulášský 1/2Maraton Olomouc

Letní Olomouc ovládne Mikuláš. Účastníkům rodinného běhu bude tento zosobněný symbol předvánočního období rozdávat mikulášské figurky a jiné pamlsky, půlmaratoncům potom olomoucké tvarůžky ve tvaru kuliček a zvonečků na stromeček. Netradiční tak pro závodníky bude nejenom atmosféra, ale i vůně příštích vánoc...

8. září – Glühwein Grand Prix Praha

Pořadatelé jistě uznají, že svařák symbolizuje vánoční náladu a pohodu mnohem lépe, než minerálka Mattoni. Jde o večerní závod, takže to bude prostě dokonalé: vánoční osvětlení, stánky se suvenýry a ozdobený strom na Staromáku, v cíli svařáček... Každý účastník si navíc domů odnese vánočku a vítězové jednotlivých běhů budou korunováni věnečkem ze jmelí.

16. září – Orion Ústecký 1/2Maraton

Poslední závod Běžecké ligy 2012. Vůbec nepochybuji o tom, že celé Ústí bude vánočně načančané a celoroční běžecký seriál tu nezapomenutelně vyvrcholí. Pro nejlepší běžce a běžkyně připraví hlavní sponzor obrovské vánoční kolekce, všichni účastníci pak dostanou – samozřejmě kromě vánoční čokolády – pytlíček chemicky vyrobené purpury z ústecké Spolchemie.

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
 • přečteno: 19305/18864×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Vladimír Dančo | 12. 11. 2011 7.45 hod. | 88.101.112.xxx
V tom případě bych navrhoval vzít příští týden do F.l. na 22 hodinovku rachejtle na oslavu Silvestra

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků