logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Drum & Walk 2 – největší fitness akce svého druhu na světě spojí sportovce a handicapované

Drum & Walk 2 – největší fitness akce svého druhu na světě spojí sportovce a handicapované

Energii ve zcela konkrétní podobě nabídne akce Drum & Walk 2, která se uskuteční 26. 11. 2011 ve sportovní hale AC Sparta Praha – Podvinný mlýn. Na programu je lekce pro zdravotniky, kteří svým cvičením přispějí do fondu pro Motol na vozíčky. Dále vystoupí skupina The Tap Tap s Kamilem Střihavkou. Celé odpoledne vyvrcholí lekcí na 300 pásech MaxerRunner, které se používají při moderním skupinovém cvičení H.E.A.T. Program do rytmu 100 bubnů skupiny Jumping Drums.

Od 16:00 nabídne program akce zdravotnickou lekci pro podporu Running with those that can't, na kterou mají dobrovolný vstup. Při této lekci se na MaxerRunnerech projdou zástupci IKEMu, Fakultní nemocnice Motol a dalších lékařských institucí. Také studenti medicíny jsou velice vítaní. Přední český kardiochirurg profesor Jan Pirk si H.E.A.T. Program vyzkoušel a řekl o něm: „Z pohledu sportovce nevím, z pohledu lékaře si myslím že to může být moc dobré například pro lidi po srdečních operacích, protože je to lepší, než ta klasická „běhátka“, která máme k dispozici. Dobré je, že i tady mohou být pohodlně pod kontrolou“.

obrázek

Drum & Walk 2 také navštíví Kamil Střihavka a skupina The Tap Tap, která je tvořená převážně z handicapovaných studentů či absolventů Jedličkova ústavu v Praze. Vystoupení bude jejich posledním před očekávaným koncertem ve Státní opeře Praha. Zakladatel a dirigent v jedné osobě Šimon Ornest akci hodnotí:„Při hře na bubny vzniká spousta energie, která od nepaměti souvisí s pohybem. Přestože většina členů The Tap Tap toho moc nenasportuje, je právě hra na rytmické hudební nástroje způsobem našeho odreágování a seberealizace. Rádi podpoříme dobrou věc a zároveň si vyzkoušíme, jak naše hudba funguje ve spojení s programem Drum & Walk." Nápad spojit H.E.A.T. Program a skupinu The Tap Tap vznikl zcela spontánně. Společnou ideou je vztah k přírodě a její zprostředkovávání těm, kteří si ji z různých důvodů nemohou dopřát dostatek. Fitness H.E.A.T. Program již vedl několik hodin s dětmi, především z Downovým syndromem, z Olomoucké Jasněnky. Toto občanské sdružení pomáhá zdravotně postiženým osobám se sociálním začleněním.

V podvečer přijde na řadu největší show H.E.A.T. Programu v historii. Představí se zde nejen špičkoví instruktoři z ČR, ale i zakladatelé a guru H.E.A.T. Programu Max Grossi a Marika Moretti. Vrcholem dne bude koncert skupiny Jumping Drums, který bude zároveň pro 300 lidí na pásech cvičební lekcí. Hudbu přímo pro tuto příležitost složil hudební skladatel Ivo Batoušek. Tato hlavní část bude startovat v 19:00 a všechny přítomné, na pásech i v hledišti, čeká 90 minut atraktivní podívané a skvělých rytmů. Projekt Drum & Walk 2 je naprostým světovým unikátem.

Drum & Walk 2 je pokračováním akce,která se uskutečnila v květnu v Olomouci. Po skončení této akce pořadatel Tomáš Hýňa prozradil: „Nápad uspořádat tuto akci vznikl teprve v lednu, ale již v první chvíli jsme věděli, že tohle je přesně ono – jedinečná kombinace kulturního zážitku se sportovním. A dnes se nám to pouze potvrdilo. Jasně, že v tom budeme pokračovat.“ Svůj slib tedy plní a 26. listopadu si můžeme zážitek z pohybu a hudby vychutnat v Praze.

Lístky v předprodeji. Více informací na: http://www.drum-walk.cz

Miloš Škorpil foto
Drum & Walk 2 – největší fitness akce svého druhu na světě spojí sportovce a handicapované

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavlína | 24. 11. 2011 18.56 hod. | 89.248.248.xxx
Díky PIMu jsem vyhrála lístek na jeden z pásů. Bylo to nečekané a o to milejší překvapení!
H.E.A.T. je úžasná věc. Samozřejmě kromě běhání :-)
Fajn večer, Pavlína

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků