logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici …

Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici …

Na parkoviště v Bedřichově přijíždím, jak jinak, zase poslední, zhruba s 10 minutovým zpožděním. Omluvou mi je jen to, že jsem deset minut statoval za autoškolou a také, že z Frantovek jsem to měl absolutně nejdál.

Abych trošku roztáhl protažené obličeje :), vystoupil jsem z auta a uvítal ostatní slovy: „Na co čekáte, klidně jste mohli běžet, já bych vás doběhl :). Zabralo to. Nikdo mi nevynadal. Jen když jsem pak sbíhal z Knajpy dolů a nemohl takřka odlepit nohy od asfaltu, zatímco ostatní mizeli v dáli, jsem si pomyslel něco o tom, že se velká huba někdy nevyplatí :).

Přitom vše začalo úplně ideálně. Vyběhli jsme v docela slušném tempu první kopce, nejčastější hláška zněla: „Zase jsme to rozeběhli, měli bychom zpomalit,“ :). Sluníčko do nás vytrvale opíralo své paprsky, vzduch byl však poměrně svěží, žádný úpal. Tempo do kopce se pohybovalo mezi 5:30 – 6 minutami, podle toho, jestli jsme se zrovna poslechli, nebo už to zase valili.

Doběhli jsme na Mořinu, a tam si udělali delší přestávku na doplnění iontů.

Bohužel jsme se rozseděli a jak já, tak hlavně Martin, jsme začali mít trošku problémy se zadním stehenním svalem na pravé noze.

Já se ještě chytil, ale Martin musel nakonec na Knajpě sesadit z kola jednoho našeho průvodce, toho poslat běžmo dolů, zatímco on předpokládal, že to nějak sjede. Jak pak prohlásil, ani na tom kole to nebylo úplně ono.

Z Mořiny na Smědavu je to převážně houpavě do kopce, i když poslední kilometr do Smědavy je to zprudka z kopce. Tady už začalo sluníčko připékat, protože i vzduch se ohřál. Ve Smědavě jsme dělali při každém minulém ročníku přestávku, ale to jsme běželi vepředu s Martinem, tentokrát jsme měli na čelo daleko a čelo se rozhodlo na Smědavě nezastavovat a brát to rovnou nahoru na Knajpu.

Užíval jsem si tedy zcela, co většinou zažívají ti, co běhají za mnou, když někam doběhnou, kde pauzírujem a po krátké přestávce musí vyrazit dál. Je fakt, že ti vepředu nebyli ani té dobroty, aby nám poskytli, byť tu krátkou, přestávku.

Na Knajpu jsem se dovalil a přemýšlel, jestli to někde nezkrátím. Nakonec si dal jen odtučněné pivo, trošku vody a vyběhl za ostatnímí ve velkém od stupu dál. Martin v té době ještě sváděl svůj boj ve stoupání na Knajpu.

Běžel jsem velmi pomalu dál, občas nohy uvolnil chůzí. Ještě, že se Milan uvolil dělat mi společnost a občas mi dal napít ze své láhve. Nakonec jsem se po pěti hodinách a dvaceti minutách dopachtil do cíle. Kudy jsem běžel nevím, po trase to bylo jen zčásti, kilometrově to odpovídalo, ale sběhal jsem úplně jiné kouty Jizerek, než bylo v plánu. V cíli jsem zjistil, že těch bloudivších bylo víc. Víťa, který mi už od Knajpy dával hroznej kouř, doběhl asi dvacet minut po mně a Ondřej volal, když jsme se s Drakem odpíchávali ke zpáteční cestě, že je někde na žlutý a má to do cíle ještě 6,5 km. Takže jsem nakonec tak blbě nedopad :).

Teď když tohle píšu, mám za sebou už ranní vyklusání s Danou a je mi podstatně líp, než když jsem si včera užíval krásy Jizerských hor a posledních patnácti kilometrů svého odpichování se po trase. Co mě však potěšilo bylo, že jsem dostal dvě pochvaly :). První zněla: ty jó, ty máš větší lýtka než támhle Karel stehna :), a druhá, že mi jdou dobře ruce nahoru :), zatímco ostatním jdou dolu. Tak aspoň něco pozitivního :).

Miloš Škorpil foto
Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici …

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 16. 8. 2009 14.04 hod. | 94.142.234.x
Hezké, a v tom vedru to musela být docela štrapáce ...
Příště si dám alespoň část s Vámi … dle mapy, by se to dalo udělat pro nás chromé i poloviční.

Já včera – díky posr… viru, který mi okupuje vnitřnosti už od úterka – nevylezl ani na Bezděz.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy68

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků