logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici …

Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici …

Na parkoviště v Bedřichově přijíždím, jak jinak, zase poslední, zhruba s 10 minutovým zpožděním. Omluvou mi je jen to, že jsem deset minut statoval za autoškolou a také, že z Frantovek jsem to měl absolutně nejdál.

Abych trošku roztáhl protažené obličeje :), vystoupil jsem z auta a uvítal ostatní slovy: „Na co čekáte, klidně jste mohli běžet, já bych vás doběhl :). Zabralo to. Nikdo mi nevynadal. Jen když jsem pak sbíhal z Knajpy dolů a nemohl takřka odlepit nohy od asfaltu, zatímco ostatní mizeli v dáli, jsem si pomyslel něco o tom, že se velká huba někdy nevyplatí :).

Přitom vše začalo úplně ideálně. Vyběhli jsme v docela slušném tempu první kopce, nejčastější hláška zněla: „Zase jsme to rozeběhli, měli bychom zpomalit,“ :). Sluníčko do nás vytrvale opíralo své paprsky, vzduch byl však poměrně svěží, žádný úpal. Tempo do kopce se pohybovalo mezi 5:30 – 6 minutami, podle toho, jestli jsme se zrovna poslechli, nebo už to zase valili.

Doběhli jsme na Mořinu, a tam si udělali delší přestávku na doplnění iontů.

Bohužel jsme se rozseděli a jak já, tak hlavně Martin, jsme začali mít trošku problémy se zadním stehenním svalem na pravé noze.

Já se ještě chytil, ale Martin musel nakonec na Knajpě sesadit z kola jednoho našeho průvodce, toho poslat běžmo dolů, zatímco on předpokládal, že to nějak sjede. Jak pak prohlásil, ani na tom kole to nebylo úplně ono.

Z Mořiny na Smědavu je to převážně houpavě do kopce, i když poslední kilometr do Smědavy je to zprudka z kopce. Tady už začalo sluníčko připékat, protože i vzduch se ohřál. Ve Smědavě jsme dělali při každém minulém ročníku přestávku, ale to jsme běželi vepředu s Martinem, tentokrát jsme měli na čelo daleko a čelo se rozhodlo na Smědavě nezastavovat a brát to rovnou nahoru na Knajpu.

Užíval jsem si tedy zcela, co většinou zažívají ti, co běhají za mnou, když někam doběhnou, kde pauzírujem a po krátké přestávce musí vyrazit dál. Je fakt, že ti vepředu nebyli ani té dobroty, aby nám poskytli, byť tu krátkou, přestávku.

Na Knajpu jsem se dovalil a přemýšlel, jestli to někde nezkrátím. Nakonec si dal jen odtučněné pivo, trošku vody a vyběhl za ostatnímí ve velkém od stupu dál. Martin v té době ještě sváděl svůj boj ve stoupání na Knajpu.

Běžel jsem velmi pomalu dál, občas nohy uvolnil chůzí. Ještě, že se Milan uvolil dělat mi společnost a občas mi dal napít ze své láhve. Nakonec jsem se po pěti hodinách a dvaceti minutách dopachtil do cíle. Kudy jsem běžel nevím, po trase to bylo jen zčásti, kilometrově to odpovídalo, ale sběhal jsem úplně jiné kouty Jizerek, než bylo v plánu. V cíli jsem zjistil, že těch bloudivších bylo víc. Víťa, který mi už od Knajpy dával hroznej kouř, doběhl asi dvacet minut po mně a Ondřej volal, když jsme se s Drakem odpíchávali ke zpáteční cestě, že je někde na žlutý a má to do cíle ještě 6,5 km. Takže jsem nakonec tak blbě nedopad :).

Teď když tohle píšu, mám za sebou už ranní vyklusání s Danou a je mi podstatně líp, než když jsem si včera užíval krásy Jizerských hor a posledních patnácti kilometrů svého odpichování se po trase. Co mě však potěšilo bylo, že jsem dostal dvě pochvaly :). První zněla: ty jó, ty máš větší lýtka než támhle Karel stehna :), a druhá, že mi jdou dobře ruce nahoru :), zatímco ostatním jdou dolu. Tak aspoň něco pozitivního :).

Miloš Škorpil foto
Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici … Na vrchol a do dna – Jizerských 50 km na hranici …

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 16. 8. 2009 14.04 hod. | 94.142.234.x
Hezké, a v tom vedru to musela být docela štrapáce ...
Příště si dám alespoň část s Vámi … dle mapy, by se to dalo udělat pro nás chromé i poloviční.

Já včera – díky posr… viru, který mi okupuje vnitřnosti už od úterka – nevylezl ani na Bezděz.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Nejlepší způsob, jak můžete zlepšit váš běh, je postavit svůj tréninkový plán na tempu, které jste schopni udýchat : Jsem 50letá ženská, která začala před rokem běhat, aby podpořila dceru a tak mě to chytlo, že se…»
  • TF – laktát – aerobní práh – bod varu : Teprve ve svých 40+ letech začínám zjišťovat co se vlastně děje v mém těle. Dřív mi to běhalo tak…»
  • Nohy hore : Také jsem po 30ti letech začal sportovat. V listopadu 2016 jsem začal běhat a nyní běhám 10-12 km …»
  • Běh v nás probouzí to nejlepší a učí nás naslouchat, vidět, slyšet a konat : Pěkný článek. Mluvíš mi z duše Miloši.Díky. »
  • Běh v nás probouzí to nejlepší a učí nás naslouchat, vidět, slyšet a konat : Krásný článek, i když je napsaný před lety, stále má co říct:-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků