logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na obzoru lepší „běh" i života v roce příštím

Na obzoru lepší „běh" i života v roce příštím

Dnes ráno jsem si uvědomil, že už za tři týdny se k nám opět začne vracet slunce a já nějak ani nestačil moc zaznamenat, že se krátí den. Teda zaznamenal jsem, že už po čtvrté hodině odpolední potřebuji hodně dlouhé ruce, když si chci něco přečíst, protože světla nějak ubylo, ale nějak mě to letos nedeprimuje.

Možná je to i tím, že kromě úterních tréninků ve Stromovce, kam dobíhá stále více a více lidí, jsme začali běhat i s Milošem Čermákem a Reflexem každou neděli od 15 hodin, taktéž ve Stromovce. Ale protože běháme již od 3 odpoledne, tak je ještě světlo a minulý týden bylo navíc nádherné „předjaří“.

Možná to bude i tím, že prakticky už nyní žiji myšlenkami v předjaří příštího roku, protože čím dál tím víc se kolem mě začíná mluvit o nové běžecké sezóně, o Hervis ½maratonu Praha, o Volkswagen Maratonu Praha, o 3. ročníku PIM Women´s Challenge, případně dalších běžeckých výzvách roku 2012.

Zkrátka a dobře jaksi nemám čas zaznamenat, že se teprve chýlí ke svému konci podzim, který záhy vystřídá zima, a to se stane mně, který má rád život v přítomnosti, tedy TADY a TEĎ.

Na druhou stranu si uvědomuji, že je to moc dobře, protože to taky znamená, že se do běhání vrhá stále více nových a nových lidí, kteří chtějí vědět jak na to. To je určitě dobrá zpráva i proto, že jak se zdá, bude podle různých prognóz příští rok docela krušný.

Proč si myslím, že je dobrou zprávou to, že stále více lidí běhá, začíná běhat nebo se rozhodují s běháním začít?

Tak pro mě jako člověka, který běh propaguje, je to určitě dobrá zpráva v tom, že mi to říká, že moje činnost má smysl. Pro lidi obecně je to dobrá zpráva, protože budou mít možnost ve chvílích, kdy budou z různých příčin padat na ústa, se prostě sebrat, obléknout si na sebe něco běžeckých svršků, nazout adidasky, Mizuna, Salomony, Inov8ty či jinou oblíbenou značku svých běžeckých topánek, a všemu na chvíli utéci.

Při tom útěku od běžných starostí si vyčistí hlavu, propláchnou tělo kyslíkem, spálí trošku tuku, udělají si žízeň a chuť na to zakousnout něco dobrého, což jim zas zlepší náladu a budou s o to větší vervou odhodláni se poprat se vším, co jim život vezdejší nakládá na hřbet.

Pak si budou moci sednout nad knížkou, třeba nad Cestou či Návratem pokojného bojovníka. Mužem, který chtěl být šťastný, či Kecy mýho fotra. A pokud zabrousíme do běhu, tak s Born To Run, či Forrestem Gumpem. A pokud si počkáte do začátku nové běžecké sezóny, tak už jsem zadal sestavení knížky Běžecká čítanka, protože já to prostě dohromady nedám.

Tak běhejte a čtěte, obojí člověka povznáší. Obojí se dobře snáší, neboť při běhu si člověk dost často vzpomene na to, co četl a začnou mu do sebe zapadat souvislosti, a při čtení zase získává novou inspiraci, čím se zabývat v hlavě až zase vyběhne a nemyslet třeba na to: „Proč mě bolí nohy, když třeba lev nebo antilopa běhá mnohem víc než člověk a nohy je nikdy nebolí?“

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ivana | 5. 12. 2011 13.00 hod. | 195.113.135.xx
Příjemné počtení, ostatně jako vždy...
A dnes mě to obzvlášť sedlo. Na dnešek se mi totiž zdál sen, že mě vybrali do PIM Women s Challenge....A já najednou nevěděla, jak to zvládnu, zda to zvládnu, že jsem se přecenila, atd.prostě mě zachvátila panika. Ano, ve skutečnosti jsem opravdu přihlášená a pocity ve skutečnosti by byly úplně stejné jako ve snu.
A právě mě také došlo, že vlastně jakási plánovaná přestávka v běhání vůbec nenastala, sice si pobíhám o trochu méně a pomaleji, než v létě a na podzim, ale pobíhám. Myslela jsem si, že pobíhat nebudu a že nějaký jarní půlmaraton mi může být ukradený, že na ten prostě nenatrénuji. Ale počasí zatím přeje běžcům a blíží se zas slunovrat:-)).No, uvidíme.
Ale také mám hlavně období,že padám z různých příčin na ústa a musím přiznat, že nic mě z toho všeho nemůže dostat lépe než běh a můj oblíbený spinning. Takže se pořád těším, jak nazuji svá Mizuna:-), hodím na sebe pár běžeckých hadříků a vybíhám. Nebo nazouvám své cyklistické tretry, házím na sebe nějaké cyklistické hadříky a za poslechu příjemné hudby vyjíždím na spinningovém kole a dávám do těla svým klientům, neboť jsem v roli jejich trenéra....
I když možná běháním a jiným pohybem utíkám starostem, alespoň na chvilku, je to osvobozující pocit. A to si vzít nenechám.A i když mě do té soutěže nevyberou, nebo na jarní půlmaraton nenatrénuji, nevadí.A moc bych chtěla věřit, že je na obzoru lepší " běh" života v roce příštím...
Miloši, děkuji za pěkný článek.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků