logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak správně ozdobit stromeček

Jak správně ozdobit stromeček

Běžný vánoční stromek umí ozdobit každý. Jestlipak ale dovedete správně vybrat a nazdobit stromeček běžecký?

To už tak jednoduché není. Obzvláště v případě, že jste jeho přípravu podcenili a nemáte tedy ještě všechny potřebné náležitosti pohromadě. Ale nezoufejte, při troše snahy a pobíhání pro zbývající propriety to snad do večera zvládnete.

Pokud jste již zakoupili smrček nebo borovičku, rychle je vyhoďte a mažte pro jedli. Ta totiž vydrží nejdéle, a proto přichází pro nás vytrvalce jako jediná v úvahu. Šílení ultramaratonci škorpilovského typu by si ale měli pro příště pořídit vánoční lípu (vzorem vytrvalosti jim budiž třeba ta Semtinská).

Běžecký stromeček by měl být symbolem našeho celoročního tréninkového snažení. A to od základu, respektive od stojanu. No řekněte: těšilo by vás zasadit takový stromek zcela bez úsilí a sebepřekonávání do nějakého umělého stojanu ze supermarketu? Oč poctivější bude použít místo toho rok neprané běžecké ponožky, v nichž se naše tréninková snaha přímo zhmotňuje!

Zdobíme samozřejmě odshora. Bylo by ale dost nabubřelé dát na špici svítící hvězdu, jako to dělají všichni ostatní. Přiznejme si aspoň na ten Štědrý den, že zas takové hvězdy nejsme, a umístěme na vrchol stromečku něco realističtějšího a přitom plnícího stejnou funkci. Já volím rozsvícenou čelovku.

Místo kýčovitých elektrických světel, která energii jenom berou, rozvěsme na větvičky několik našich startovních čísel, uchovávaných na památku. Ta totiž energii vyzařují – tu, kterou jsme ze sebe vydali při dotyčných závodech.

Pokud jde o dekorace, neměla by ani na našem běžeckém stromku chybět nějaká ta šiška. Kde ji tak narychlo vzít? To je přeci jednoduché: stačí jít se trochu proběhnout a přitom si odskočit (les není podmínkou).

Čím ověsit běžecký stromek místo ošklivých stříbrných lanet a řetězů? Medailemi (pokud nějaké máme), tkaničkami z vyřazených bot, běžeckými čelenkami a víceúčelovými šátky (aspoň budou mít další účel). Místo perníčků a bonbónů z vánoční kolekce, které si tam umísťují neběžci, použijeme něco vhodnějšího – balené energetické tablety a protikřečové pilulky.

Běžecký stromeček máme ozdoben a teď už zbývá jen doufat, že budou mít ty krabice pod ním při večerním rozbalování správný obsah. Pokud se ale Ježíšek splete a vám, pravověrným nositelům značek Reebok, Nike či Asics nadělí třeba Mizuno, nezoufejte. Je lepší natáhnout mizuna, než natáhnout bačkory.

Tak štastné a běžecké!

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 17429/17064×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 29. 12. 2011 8.45 hod. | 90.177.27.xx
Bezisek -- to slovo vymyslel zde pritomny Milan K., zvany Kralik:)! U nas bribehl Bezisek letos brzo a pribesl celej batoh (bezeckejch) darku.. :)
Mozna to bylo tou vhodnou vyzdobou stromecku!
MSF! 12:)

Eva | 28. 12. 2011 21.52 hod. | 212.79.105.xx
wau – úžasný i Běžíšek je super 12honzade

12honzade | 24. 12. 2011 7.08 hod. | 77.48.73.xxx
Milane DIKY! Jeste ze jsem dostal rady uz rano, budu mit aspon moznost ten stromecek spravne ozdobit:). Ta rozsvicena celovka je super napad:)! Hezkyho "Beziska"! 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Dva roky problemů na pravé, teď levé noze, začátek jsem z nevědomosti nezaregistroval (podlamování…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Mi pomohlo při práci s počítačem vyměnit židli za klekačku. »
  • Portables. Čerstvě připravené jídlo, po kterém se sportovci můžou utlouct : Řekl bych to ještě jinak: Člověk nemusí nutně moci za vše, co se mu děje, být viníkem všeho. Ale je…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den já jsem nebehala a mám pertendinitis Achillei dx Calcar avi mě by zajímalo jak budu…»
  • Portables. Čerstvě připravené jídlo, po kterém se sportovci můžou utlouct : Pro Joggera – k lepšímu pochopení, co psal Miloš: " Ať se v přítomném okamžiku děje…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků