logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak správně ozdobit stromeček

Jak správně ozdobit stromeček

Běžný vánoční stromek umí ozdobit každý. Jestlipak ale dovedete správně vybrat a nazdobit stromeček běžecký?

To už tak jednoduché není. Obzvláště v případě, že jste jeho přípravu podcenili a nemáte tedy ještě všechny potřebné náležitosti pohromadě. Ale nezoufejte, při troše snahy a pobíhání pro zbývající propriety to snad do večera zvládnete.

Pokud jste již zakoupili smrček nebo borovičku, rychle je vyhoďte a mažte pro jedli. Ta totiž vydrží nejdéle, a proto přichází pro nás vytrvalce jako jediná v úvahu. Šílení ultramaratonci škorpilovského typu by si ale měli pro příště pořídit vánoční lípu (vzorem vytrvalosti jim budiž třeba ta Semtinská).

Běžecký stromeček by měl být symbolem našeho celoročního tréninkového snažení. A to od základu, respektive od stojanu. No řekněte: těšilo by vás zasadit takový stromek zcela bez úsilí a sebepřekonávání do nějakého umělého stojanu ze supermarketu? Oč poctivější bude použít místo toho rok neprané běžecké ponožky, v nichž se naše tréninková snaha přímo zhmotňuje!

Zdobíme samozřejmě odshora. Bylo by ale dost nabubřelé dát na špici svítící hvězdu, jako to dělají všichni ostatní. Přiznejme si aspoň na ten Štědrý den, že zas takové hvězdy nejsme, a umístěme na vrchol stromečku něco realističtějšího a přitom plnícího stejnou funkci. Já volím rozsvícenou čelovku.

Místo kýčovitých elektrických světel, která energii jenom berou, rozvěsme na větvičky několik našich startovních čísel, uchovávaných na památku. Ta totiž energii vyzařují – tu, kterou jsme ze sebe vydali při dotyčných závodech.

Pokud jde o dekorace, neměla by ani na našem běžeckém stromku chybět nějaká ta šiška. Kde ji tak narychlo vzít? To je přeci jednoduché: stačí jít se trochu proběhnout a přitom si odskočit (les není podmínkou).

Čím ověsit běžecký stromek místo ošklivých stříbrných lanet a řetězů? Medailemi (pokud nějaké máme), tkaničkami z vyřazených bot, běžeckými čelenkami a víceúčelovými šátky (aspoň budou mít další účel). Místo perníčků a bonbónů z vánoční kolekce, které si tam umísťují neběžci, použijeme něco vhodnějšího – balené energetické tablety a protikřečové pilulky.

Běžecký stromeček máme ozdoben a teď už zbývá jen doufat, že budou mít ty krabice pod ním při večerním rozbalování správný obsah. Pokud se ale Ježíšek splete a vám, pravověrným nositelům značek Reebok, Nike či Asics nadělí třeba Mizuno, nezoufejte. Je lepší natáhnout mizuna, než natáhnout bačkory.

Tak štastné a běžecké!

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 10865/10722×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 29. 12. 2011 8.45 hod. | 90.177.27.xx
Bezisek -- to slovo vymyslel zde pritomny Milan K., zvany Kralik:)! U nas bribehl Bezisek letos brzo a pribesl celej batoh (bezeckejch) darku.. :)
Mozna to bylo tou vhodnou vyzdobou stromecku!
MSF! 12:)

Eva | 28. 12. 2011 21.52 hod. | 212.79.105.xx
wau – úžasný i Běžíšek je super 12honzade

12honzade | 24. 12. 2011 7.08 hod. | 77.48.73.xxx
Milane DIKY! Jeste ze jsem dostal rady uz rano, budu mit aspon moznost ten stromecek spravne ozdobit:). Ta rozsvicena celovka je super napad:)! Hezkyho "Beziska"! 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví35
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe10
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků