logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo

Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo

Popravdě to nebylo tornádo, ale jinak si to, co proběhlo areálem Bohnické léčebny, s tornádem vůbec nezadalo. Vždyť pomněte, co všechno mohlo způsobit, kdyby se v té době poklidně procházeli areálem ti, kteří zde hledají klid, mír a útočiště před podobnými individui.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Jak jste vběhli do roku 2012
  1. Na Hanku Chorvátovou mělo ten vliv, že lehce nestíhala:
  2. Bohuslava Hůlku takto:
  3. Pepíno Sladkovský z Děčína to pojal šťastně, když prohlásil:
  4. Ovšem takový 12HonzaDe34HonzaBěží, tak s tím to tornádo pěkně zatočilo, ale posuďte sami:
  5. Gábina Pohanková to ovšem vyhrála, protože má svého Binga
  6. Romana Hejlová se nám však „trošku“ zaběhla:
  7. Dáša Ludvíková asi jediná uhodla, která bije:
  8. Helena Menzo z Černilova to pojala po svém, ale určitě do naší poblázněné rodiny patří:
  9. O Petrovi Švandovi, už kvůli jeho přezdívce bubobubo, nelze vůbec pochybovat:)
  10. Jirka Vlček to vzal taky pěkně fofrem:
  11. Pepa Burian mě při pohledu na zaslanou fotku asi nejvíce dostal, foto by se dalo nazvat: Velký Pepa – malý zámeček
  12. Dana Chrbolková
  13. Danče Naušové v Rotavě došla ve 12:12:12 doslova slova :)
  14. Zdeňkovi Dančovi pak teplý fén odvál všechen sníh, na nějž se cestou na Zelenou horu tolik těšil.
  15. Vběh do nového roku 2012

váhání zda vběhnout do jámy lvovéradši rychle pryč, než si nás tam nechajív psím útulku nám rozhodně špatně nebude

No, naštěstí vše proběhlo v době oběda a to přeci rozumný člověk sedí u svého stolu a láduje se jinými pochutinami než kilometry. Ale jak se lze níže přesvědčit, přeci jenom tornádo zanechalo své nesmazatelné stopy na mnoha místech naší republiky a dokonce i za jejími hranicemi.

Jak jste vběhli do roku 2012

Na Hanku Chorvátovou mělo ten vliv, že lehce nestíhala:

Bohuslav HůlkaDnešní novoroční výběh se poněkud „zvrhnul“ v pokus dohnat Miloše Škorpila a celou skupinku běžců Běžecké školy – nicméně výběh to byl zajímavý a aspoň více povídací. Start do nového roku trochu bláznivý, tak jsem na to letos celkem zvědavá…

Bohuslava Hůlku takto:

No jestli ten letošní rok bude vypadat jako dnešek, tak budu potřebovat lepší dech, časování, sílu, nervy. Ale nebuďme pověrčiví.

Pepíno Sladkovský

Pepíno Sladkovský z Děčína to pojal šťastně, když prohlásil:

12HonzaDePřeju mnoho šťastných kilometrů a pevné zdraví.

Ovšem takový 12HonzaDe34HonzaBěží, tak s tím to tornádo pěkně zatočilo, ale posuďte sami:

Karlštejn a zpět 46 km. Zadními cestičkami po turistických cestách, pěkný trénink:). Snad se nakonec ta Silva konečně dočká:). Vše nej a ať nám to radostně a vesele běhá!

Gábina Pohanková a Bingo

Gábina Pohanková to ovšem vyhrála, protože má svého Binga

Hezký nový rok přeji, ve 12:12 jsme vyběhli u nás v Hradci Králové a po okolních lesích jsme nastřádali prvních novoročních 11 kilometrů. Posílám foto, které jsme pořídili až po doběhnutí, za celou dobu jsme totiž nikoho nepotkali:))). Tak ať se vám hezky běhá a nikdo s vámi nevyběhne:)

Romana Hejlová

Romana Hejlová se nám však „trošku“ zaběhla:

Milí běhači, posílám fotku z letošního prvního výběhu (10 km z Leidenu podél řeky Aa), pořízenou dnes zhruba ve 12.12. přeji všem pěkný den a dobrý rok.

Dáša Ludvíková

Dáša Ludvíková asi jediná uhodla, která bije:

Ahoj Bláznivá, ehmmm... Běžecká školo, posílám svůj příspěvek do Bláznivého výběhu do bláznivého roku 2012. Běžela jsem sama, resp. se svou tradiční sparing partnerkou Babetou, která, i když toho umí spoustu, fotit nedokáže. Takže jsem se taky sama musela vyfotit. Přiznávám, že ten čas jsem úplně nedodržela. Na místo startu jsem se totiž dostala o pár minut dřív, ale byla tam tak strašná zima, že jsem musela vyběhnout a asi po sedmi minutách se zastavit a šaškovat s telefonem. Vůbec to nešlo a myslela jsem, že mi fakt umrznou ruce. Ale nakonec se jakžtakž zadařilo.

Dáša Ludvíková – mlha

Po tom, co jsem splnila „úkol", jsem se soustředila už jen na běh samotný a protože to byl takový novoroční bonbonek, tak jsem běžela opravdu pomalu a užívala si toho nebeského klidu (umocněného mlhou hustou tak, že by se dala krájet, jak známe od Rákosníčka), který jsem tentokrát nerušila ani vlastním funěním, ani dusáním, protože v tom sněhu to bylo jak peřince... Všem přeji, ať se jim tím bláznivým rokem 2012 daří běžet právě jako v peřince, bez velkého zadýchání, funění, bez škobrtnutí a pádů (byť víme, že to k tomu taky patří:-)). Po všech stránkách úspěšný rok přeje Dáša.

P.S. Jo, zapomněla jsem na geografické informace: Hlubočky, cca 15 km severovýchodně od Olomouce:-)

Helena Menzo

Helena Menzo z Černilova to pojala po svém, ale určitě do naší poblázněné rodiny patří:

Ahoj Miloši, výběh byl skvělý, běžela jsem z domova za svojí láskou do práce;), byl to natěšený cíl a tak si říkám, je důležité dát si vždycky nějaký ten cíl, ať je jakýkoliv a můžeme se už jen těšit, co nám rok 2012 připraví:). Ať je k nám milosrdný. Přeju spoustu krásných zážitků a pevné zdraví v novém roce, budu se těšit na setkání;).

Švanda

O Petrovi Švandovi, už kvůli jeho přezdívce bubobubo, nelze vůbec pochybovat:)

Ahoj Miloši, posílám ti link na pár fotek z dnešního výběhu. Moc se to nepovedlo:-), je to většinou mázlé – všichni v pohybu:-)

Jirka Vlček stoupá na hrad Blansko

Jirka Vlček to vzal taky pěkně fofrem:

1.1.2012 čas 12:12 min výběh na Hrad Blansko, sice nahoru po blátě to byla spíše chůze, ale dolů to jelo samo:)

Pepa Burian a zámeček Veltrusy

Pepa Burian mě při pohledu na zaslanou fotku asi nejvíce dostal, foto by se dalo nazvat: Velký Pepa – malý zámeček

Ahoj Miloši, tak dnes jsem se symbolicky připojil k vám ve Stromovce. Bohužel jsem byl sám, kolega, který měl běžet se mnou, nezvládl Silvestrovskou oslavu. Vyběhl jsem ve 12:12:12 na symbolický 12km rekreační běh po trati Miřejovického půlmaratonu z Miřejovic od dětského hřiště za Všestudy, kde se nachází 6. km a zpět do Miřejovic. Při zpáteční cestě ve Všestudech jsem dostal malou dešťovou spršku. Fotku jsem pořizoval sám a bohužel nemám dostatečně dlouhou ruku. V pozadí za mnou je Veltruský zámek. Přeji dostatek běžeckého elánu a fůru naběhaných kilometrů v roce 2012.

Dana, prozařující mlhu

Dana Chrbolková

Bláznivý výběh do bláznivého roku 2012 ve 12:12 – sice trošku dál od Bohnic, kam běžela Běžecká škola s Reflexem, a za deště a mlhy, ale s radostí.:-) Přeju všem, aby nám ta novoroční radost při běhání a z běhání vydržela po celý rok!

Danča Naušová, tedy 12:12:12 v Rotavě

Danče Naušové v Rotavě došla ve 12:12:12 doslova slova :)

Zdeňkovi roztával sníh pod botama

Zdeňkovi Dančovi pak teplý fén odvál všechen sníh, na nějž se cestou na Zelenou horu tolik těšil.

Jarmila a Jaromír Holasovi s ním však přímo zametli:)

Mirek chvátá do roku 2012 a není sám

Vběh do nového roku 2012

Tak opět po roce vbíhám do nového roku. Na kalendáři se skví datum 1. 1. 2012 a hodiny ukazují čas 12:12. Počet dvanáctek se snažím zvýšit tím, že si připravuji do cíle nejlepší iontový nápoj v podobě dvanáctistupňového piva „Svijanský rytíř“, vyrobeného 20. 12. 2011. Název „Svijanský rytíř“ mi připomíná rok 1212, kdy papež Zlatou bulou Sicilskou stvrdil, že české země se stávají navždy dědičným královstvím. Čechy se tak staly jednou z nejvýznamnějších zemí Evropy a přiřadily se tak k anglickému, dánskému, francouzskému a španělskému království. České království dostalo do znaku dvouocasého lva, který slouží dodnes jako státní znak. Uplynulo tedy 800 let od doby, kdy jsme se stali součástí Evropy.

Venku prší a já jako král vybíhám mezi dešťové kapky. Mířím směr Modřanská rokle. V rokli je nezvykle mnoho běžců. Vypadá to, že rčení: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“ vylákalo ven do nevlídného počasí spoustu běžců, kteří se snaží splnit svůj slib, který dali svému tělu. Počasí těmto slibům nahrává, měla by být zima se spoustou sněhu, ale není. Místo toho je podzimní sychravé počasí s teplotou okolo 8°C.

Budiž běh v přírodě pochválen obzvláště první den v roce 2012. Běh si užívám a těším se na „Svijanského rytíře“, který na mne jako krále trpělivě čeká v teple domova. Po doběhu si dám 12 loků a tím uzavírám „dvanáctky“, v jejichž znamení jsem dnes běžel.

Tak ať slouží
Tak ať slouží

Pokud jste i vy vyběhli na Nový rok, akorát jste nás o tom nestačili ještě zpravit, tak neváhejte – rok bude dlouhý…, času dost.

Miloš Škorpil foto
Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo Zpráva z tisku: Bohnickým areálem se přehnalo tornádo

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Eva | 3. 1. 2012 14.53 hod. | 194.108.114.xxx
Ahoj všem!
Nezvládla jsem ani načasování, ani fotodokumentaci, ale nový rok jsem rovněž zahájila proběhnutím. Když budou administrátoři naléhat, prozradím, kdo mi to dosvědčí :) Výhled na opozdilé novoroční ohňostroje z Baby stál za to!
Všem hodně elánu a pozitivního "bláznovství" do nového roku!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
 • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků