logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Škorpil prezidentem!

Škorpil prezidentem!

Tak už je to tady. Nový český prezident bude v příštím roce s největší pravděpodobností volen přímo námi, občany.

Předpokládám, že se mnou budete souhlasit – náš kandidát je jasný. Teď už zbývá jenom přesvědčit o Škorpilovi alespoň dvacet poslanců nebo deset senátorů, aby ho mohli oficiálně navrhnout. Nebo ještě lépe: sehnat podpisy padesáti tisíc lidí, což při jeho známosti a věhlasu nebude žádný problém.

Nechci předbíhat událostem, ale jeho zvolení je již teď téměř jisté. V Ústavě České republiky se totiž zásadně změní některé pravomoci nově voleného prezidenta, v nichž nemůže žádný jiný kandidát než Miloš ani náhodou obstát. Posuďte sami:

 • čl.54, odst.1) Prezident je běžeckou hlavou státu; reprezentuje stát na mezinárodních závodech.
 • čl.62, pís.a) Prezident jmenuje a odvolává nejlepšího běžce a nejlepší běžkyni sezóny a přijímá jejich demisi.
 • čl.62, pís.c) Prezident svolává jednání běžeckých klubů a skupin; v případě jejich opakované tréninkové nečinnosti rozhoduje o jejich rozpuštění.
 • čl.62, pís.g) Prezident na základě odůvodněné žádosti uděluje konkrétnímu běžci milost v jakékoliv fázi jeho závodního procesu (může mu přidělit nízké startovní číslo i po uplynutí termínu přihlášení, libovolně upravit jeho cílový čas, aj.).
 • čl.63, odst.1, pís.b) Prezident sjednává a ratifikuje pořadatelské a sponzorské smlouvy, řídí běžecká soustředění, navrhuje a podepisuje tréninkové plány.
 • čl.63, odst.1, pís.h) Prezident uděluje medaile včetně bramborových, propůjčuje běžecké řády (mj. Řád spáleného tělesného tuku) a vyznamenání (např. za celoživotní usilovné šíření běžecké závislosti).
 • čl.63, odst.1, pís.j) Prezident vyhlašuje amnestii, tj. hromadné odpuštění zbytku trati. Nejtěžším maratoncům a ultramaratoncům může být prezidentem na základě jejich hmotnosti, snahy a slušného chování na trati zkrácena vzdálenost závodu o deset až patnáct kilometrů.

Je ale možné, že přímá volba nakonec přeci jenom nebude, protože ji Senát zamítne. V tom případě se vůbec nic neděje – zvolíme si Miloše za svého prezidenta sami. My, běžci. Protože existují-li třeba policejní prezident, prezident fotbalového svazu, nebo dokonce prezident filmového festivalu, musí být nutně ustanoven i prezident běžecký.

Škorpil na Hrad! Ať žije nový (běžecký) prezident!!

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
 • přečteno: 8438/8326×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12honzade | 27. 1. 2012 8.51 hod. | 195.113.13.xx
Kvuli utajeni si dovoluji reagovat na tento text az s odstupem casu, nektera zjisteni byla natolik sokujici, ze si vyzadala dodatecne overeni..
Predevsim vyslo najevo, ze Milos je v podstate jediny kandidat a politicke strany se snazi kvuli nemu zmenit jeste pred volbou ustavu:)... Je totiz zname, ze MS si vydrzuje rozsahly harem (ktery maskuje pod jmenem Woman Challenge) pravidelne s rocni periodou jej obmenuje.. Dokonce pred lety kvuli tomu zacal behat jako vodic na pomalejsi maratonske casy, kde mami dalsi zeny a divky a uz po trati si od nic bere telefonni cisla...:)
Aby bylo mozne jeho zalibu v behu a v zenach legalizovat, uvazuje se o zmene – president vlastne bude sultanem (uz tak je nase zeme casto nazyvana absurdistanem a tak se to bude jedine hodit), proslechlo se, ze ultrasultan uz ma pripraveno nekolik zakladnich dekretu, zejmena o bezecke abecede a povinnem absolvovani maratonu, zruseni vozoveho parku a nakup bezeckych batuzku.. To jsou mozna jedine prekazky, ktere mohou beh na hrad zmarit. politici se totiz boji, ze se bude vztahovat i na ne a zadaji odkladnou lhutu 25 let..
Tolik sokujici zjisteni. Pripad budeme pro Vas dale monitorovat.. 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky52
podle povrchu na němž převážně běhám28
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy71

kde se diskutuje

 • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
 • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
 • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
 • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
 • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků