logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Škorpil prezidentem!

Škorpil prezidentem!

Tak už je to tady. Nový český prezident bude v příštím roce s největší pravděpodobností volen přímo námi, občany.

Předpokládám, že se mnou budete souhlasit – náš kandidát je jasný. Teď už zbývá jenom přesvědčit o Škorpilovi alespoň dvacet poslanců nebo deset senátorů, aby ho mohli oficiálně navrhnout. Nebo ještě lépe: sehnat podpisy padesáti tisíc lidí, což při jeho známosti a věhlasu nebude žádný problém.

Nechci předbíhat událostem, ale jeho zvolení je již teď téměř jisté. V Ústavě České republiky se totiž zásadně změní některé pravomoci nově voleného prezidenta, v nichž nemůže žádný jiný kandidát než Miloš ani náhodou obstát. Posuďte sami:

 • čl.54, odst.1) Prezident je běžeckou hlavou státu; reprezentuje stát na mezinárodních závodech.
 • čl.62, pís.a) Prezident jmenuje a odvolává nejlepšího běžce a nejlepší běžkyni sezóny a přijímá jejich demisi.
 • čl.62, pís.c) Prezident svolává jednání běžeckých klubů a skupin; v případě jejich opakované tréninkové nečinnosti rozhoduje o jejich rozpuštění.
 • čl.62, pís.g) Prezident na základě odůvodněné žádosti uděluje konkrétnímu běžci milost v jakékoliv fázi jeho závodního procesu (může mu přidělit nízké startovní číslo i po uplynutí termínu přihlášení, libovolně upravit jeho cílový čas, aj.).
 • čl.63, odst.1, pís.b) Prezident sjednává a ratifikuje pořadatelské a sponzorské smlouvy, řídí běžecká soustředění, navrhuje a podepisuje tréninkové plány.
 • čl.63, odst.1, pís.h) Prezident uděluje medaile včetně bramborových, propůjčuje běžecké řády (mj. Řád spáleného tělesného tuku) a vyznamenání (např. za celoživotní usilovné šíření běžecké závislosti).
 • čl.63, odst.1, pís.j) Prezident vyhlašuje amnestii, tj. hromadné odpuštění zbytku trati. Nejtěžším maratoncům a ultramaratoncům může být prezidentem na základě jejich hmotnosti, snahy a slušného chování na trati zkrácena vzdálenost závodu o deset až patnáct kilometrů.

Je ale možné, že přímá volba nakonec přeci jenom nebude, protože ji Senát zamítne. V tom případě se vůbec nic neděje – zvolíme si Miloše za svého prezidenta sami. My, běžci. Protože existují-li třeba policejní prezident, prezident fotbalového svazu, nebo dokonce prezident filmového festivalu, musí být nutně ustanoven i prezident běžecký.

Škorpil na Hrad! Ať žije nový (běžecký) prezident!!

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
 • přečteno: 15069/14684×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (23 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12honzade | 27. 1. 2012 8.51 hod. | 195.113.13.xx
Kvuli utajeni si dovoluji reagovat na tento text az s odstupem casu, nektera zjisteni byla natolik sokujici, ze si vyzadala dodatecne overeni..
Predevsim vyslo najevo, ze Milos je v podstate jediny kandidat a politicke strany se snazi kvuli nemu zmenit jeste pred volbou ustavu:)... Je totiz zname, ze MS si vydrzuje rozsahly harem (ktery maskuje pod jmenem Woman Challenge) pravidelne s rocni periodou jej obmenuje.. Dokonce pred lety kvuli tomu zacal behat jako vodic na pomalejsi maratonske casy, kde mami dalsi zeny a divky a uz po trati si od nic bere telefonni cisla...:)
Aby bylo mozne jeho zalibu v behu a v zenach legalizovat, uvazuje se o zmene – president vlastne bude sultanem (uz tak je nase zeme casto nazyvana absurdistanem a tak se to bude jedine hodit), proslechlo se, ze ultrasultan uz ma pripraveno nekolik zakladnich dekretu, zejmena o bezecke abecede a povinnem absolvovani maratonu, zruseni vozoveho parku a nakup bezeckych batuzku.. To jsou mozna jedine prekazky, ktere mohou beh na hrad zmarit. politici se totiz boji, ze se bude vztahovat i na ne a zadaji odkladnou lhutu 25 let..
Tolik sokujici zjisteni. Pripad budeme pro Vas dale monitorovat.. 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
 • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
 • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
 • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
 • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků