logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Misijní běh 1.2.2012

Misijní běh 1.2.2012

Misijní běh jsem zahájil v 7:45, před tím jsem si vytiskl schematickou mapu a zjistil a uložil několik GPS bodů do Garmina. Bodů jsem zadal jen několik, protože jsem jinak chtěl běžet spontánněji. Vzal jsem sebou do ledvinky mobil, čtvrt litru vody, doklady, klíče, tužku a kapesník a vyrazil. Přestože bylo dost mrazivé počasí, tak jsem neměl obavy o sebe, ale spíše o mou techniku, protože pokud by mi zamrzl Garmin a mobil, tak bych měl potíže trefit do Moutnice, protože v té oblasti jsem nikdy nebyl.

mapa misijního běhu

První kilometry jsem běžel cestou, kterou dobře znám, Starým Lískovcem přes železniční přejezd a pole na cestu na Moravany, odkud jsem pokračoval na Modřice. Chvíli jsem byl nejistý probíháním technologické zóny, ale jinak mi cesta dobře utíkala až do doby, než jsem se dostal k rychlostní komunikaci mezi Modřicemi a Rajhradem. Samozřejmě bylo vyloučeno, abych po ní běžel, proto jsem zahnul na Popovice, ze kterých jsem chtěl pokračovat přímo na Rajhradice (vynechal bych Rajhrad).

Start misijního běhu na konečné trolejbusu číslo 26 – kamenný vrch – Brno

Protože jsem se ale dostal k oplocenému lesu a potoku, tak jsem běžel téměř zpět podél lesa a až jsem narazil na branku, tak jsem jí vběhl do lesa. Nechal jsem se vést cestou a dorazil téměř ke klášteru v Rajhradu. Zaběhl jsem k němu, pomodlil se a napil, voda byla sice studená, ale ještě ne zmrzlá.

Z Rajhradu jsem běžel na Rajhradice a odtud se přímou cestou přes pole vydal na Blučinu. Běželo se mi dobře, i když chvílemi se objevoval studený vítr.

kostel v Blučině

Z Blučiny jsem se vydal směrem k dálničnímu nadjezdu, avšak šipka GPS mě dovedla k dálnici příliš brzy, proto jsem musel běžet skoro kilometr po zmrzlém poli pár desítek metrů od ní. Dopil jsem též vodu, ve které se už dělaly malé kousky ledu, avšak považoval jsem za nezbytné v mrazivém počasí tekutiny aspoň trošku doplnit. Z dálničního nadjezdu zbývalo už jen necelých 5 km do Moutnice, rozhodl jsem se běžet po silnici, a to i proto, že už byl dost nepříjemný protivítr a běžel už jsem skoro tři hodiny. Když jsem přeběhl Jalovisko, tak jsem uviděl pána, který šel na druhé straně silnice, a který se otočil, jakmile jsem ho míjel. Jednalo se o slovenského rekreačního sportovce, který byl kvůli misiím na návštěvě u moravských příbuzných a který se od otců misionářů dozvěděl, že kolem jedenácté touto oblastí poběžím. Slyšel jsem, že se už od neděle o akci zajímal, ale nebyl jsem si jistý, zda a kde se přidá.:-)

kostel v Moutnici

Poslední kilometry tak byly překvapivě pestřejší. Před Moutnicemi jsem se pomodlil za všechny místní farníky a pak s novým kamarádem navštívil jeho příbuzné doma. Pak jsem se proběhl ke kostelu a na faru, kde už na mě čekal redemptorista P. Tomáš, se kterým jsem pak zašel na oběd k jedné paní, shodou okolností příbuznou pána, se kterým jsem běžel. Pak jsem se vydal autobusem do Brna a dorazil těsně před začátkem své pracovní doby.

Petr Kaňovský s redemptoristou P. Tomášem

Prožil jsem velmi pěkný čas, za který jsem Bohu i lidem vděčný. Je super, že jsem se dobře proběhl, odpočinul si od běžných starostí, pomodlil se, a také navštívil přátele. Věřím, že podobné akce ještě budu mít možnost brzy zopakovat!

Cíle misijního běhu

 1. Podpořit lidové misie, které se konaly v Mounicích a Těšanech
 2. Poděkovat Bohu za vše, co jsem v posledních letech prožil
 3. Vyprosit Boží požehnání pro sebe, svou rodinu i moutnickou a těšanskou farnost

Údaje čísla z Misijního běhu

 • Počet účastníků: po Jalovisko 1, od Jaloviska 2
 • Trať: Brno, Nový Lískovec – Moravany – Modřice – Popovice – Rajhrad – Rajhradice – Opatovice – Blučina – Jalovisko – Moutnice
 • Povrch: převážně cyklostezky, chodníky, silnice, místy přes hliněné cesty nebo zmrzlá pole
 • Počasí: jasno, na startu cca. -15 stupňů, v cíli cca. -7 stupňů
 • Délka: 35,2 km
 • Čas běhu: 3 hodiny 22 minut
 • Průměrné tempo: 5:44/km (10,47 km/h)
 • Průměrná TF: 140 tepů/min
Petr Kaňovský foto
 • přečteno: 8478/8376×
Misijní běh 1.2.2012 Misijní běh 1.2.2012 Misijní běh 1.2.2012 Misijní běh 1.2.2012 Misijní běh 1.2.2012 Misijní běh 1.2.2012

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics124
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno52
Newton5
NB21
Nike55
Salming349
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

 • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
 • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků