logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak se běhalo Pavle Šlapákové v testovacích botách Asics Gel-Nimbus 12 na běžeckém soustředění v hotelu Francis

Jak se běhalo Pavle Šlapákové v testovacích botách Asics Gel-Nimbus 12 na běžeckém soustředění v hotelu Francis

Předem upozorňuji, že jako naprostý běžecký elév, který se pohybuje přískokem vpřed (tzv. Skippy-styl) a má běžecký styl k smíchu (či spíše k pláči), nemohu bohužel posloužit žádnou sofistikovanou expertízou, ale jen dojmy čistě subjektivními…:-)

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Jak se mi jevila na pohled?
 2. Jak se mi jevila na poběh?
 3. Suma sumárum:
  1. plusy
  2. mínusy

Testované boty: ASICS GEL-NIMBUS 12, dámské
Naběháno: cca 45 km po asfaltu, v terénu i po ledu (!)

Jak se mi jevila na pohled?

Bílá bota se šmrncovními světle modrými proužky a lesklými stříbrnými aplikacemi. Velmi jemná a velmi ženská. Nenápadná, ale elegantní. Touhu po umírněném vybočení z průměrnosti určitě uspokojí asymetrické šněrování, které nezačíná uprostřed boty, ale směřuje diagonálně od palce přes nárt, což nechá vyniknout zmiňovaným roztomilým modrým proužkům na vnější straně boty. Uvedený způsob šněrování mi ale přivodil subjektivní pocit, že botu není možné dost dobře utáhnout a že vnější část nohy (malíková hrana) má víc volnosti, než by mi bylo možná příjemné.

Jak se mi jevila na poběh?

Tipuju, že jde o botu určenou pro dlouhé pomalé běhy. Uvnitř jako v pokojíčku. Velmi citelná podpora klenby, dostatek prostoru pro všechny prsty, žádný pocit stlačeného chodidla nebo utlačovaného nártu (což může – ale nemusí – souviset s asymetrickým šněrováním). Došlap jako v bavlnce, bota absorbuje prakticky veškeré nerovnosti terénu. I přesto, že celou dobu testování byla zima jako v ruském filmu, neměla jsem v botách pocit chladných nohou (a to jsem měla pouze jednu vrstvu běžeckých ponožek – pravda zimních). Důvodem může být poměrně vysoká podrážka, na což jsem si musela chvíli zvykat. Celou dobu testování jsem ale bojovala s pocitem, že bota je v oblasti kotníku dost nízká. To se projevovalo zejména při běhu v terénu, kdy jsem nerovnosti musela vyrovnávat prací kotníků (což se asi dělá běžně, ale oproti mým běžným objemovým botám Salomon byl rozdíl podpory kotníku dost markantní). Při běhu po asfaltu boty naopak krásně tlumily dopad a pohyb v nich byl jedna velká radost. Poznámka, že boty na ledě fakt hodně kloužou, asi není úplně fér, protože v takových podmínkách by zřejmě klouzaly všechny boty (s výjimkou těch, co mají hřeby).

Suma sumárum:

plusy

+ design (přiznávám, že částečně též ovlivněn mojí barevnou preferencí modré:-))
+ super tlumení
+ uvnitř dost prostoru i pro „vyšlápnutou“ nohu

mínusy

- nízká v oblasti kotníku
– nečekaně vysoká podrážka v oblasti paty

Pavla Šlapáková foto
 • přečteno: 13124/12834×, 4 komentáře

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Velká porce | 22. 2. 2012 10.26 hod. | 85.158.139.xxx
Toto hodnocení bylo ZCELA JISTĚ ovlivněno příliš malou porcí jídla (je vědecky dokázáno, že kvalita písařského střeva je přímo úměrná velikosti hladu :-)), neboť díky prozřetelnosti a hlavně díky Zdeňkovi jsem na běžeckém soustředění dostávala velké porce JÁÁÁ!!! V této souvislosti bych zcela nenásilně chtěla všechny čtenáře obeznámit s tím, že v hotelu Francis (za což vůbec, ale vůbec nejsem placena...ehm...díky Zdeňku) vaří úplně nejvíc nejlepší jídlo, jaké jsem ve svém dosavadním běžeckém životě jedla (velikosti porcí jsou naprosto optimální a hlavně – každý si může přidat, co hrdlo a žaludek ráčí!), obsluha naprosto vzorná, ambiente velmi přátelské až rodinné, a hlavně nesmím zapomenout na řídící vedení hotelu, které je nevídaně profesionální a vstřícné ke každému (byť sebekrkolomnějšímu) přání jakéhokoliv hosta...Takže summa summárum, pokud by hoši z Michelina nebyli lemry líné a sem tam zavítali taky do Františkových Lázní, mohl by se jít nejmenovaný pražský restaurant klouzat...
Polárním běhům zdar!

Rad | 22. 2. 2012 9.05 hod. | 85.161.133.xx
Jakou vypovidaci hodnotu ma hodnoceni boty po 45 km?

fotoMiloš Škorpil: Otázka jakou vypovídající hodnotu má hodnocení po 45 km má jistě své opodstatnění. Ovšem určitě má vypovídající hodnotu to, že vám někdo půjčí boty, aniž by po vás chtěl jakékoliv peníze a nechá vás v nich běhat 45 km, po nichž určitě spíše zjistíte zda vám ony boty sednou a jak, než když si je jen vyzkoušíte a projdete se v nich v prodejně.

Zdenek | 22. 2. 2012 8.07 hod. | 90.177.16.xx
Nebylo toto hodnocení ovlivněno příliš velkou porcí jídla? Nebo příliš malou?

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Běžecké boty

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics114
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike49
Salming327
Salomon39
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků