logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vše je asi opravdu v hlavě

Vše je asi opravdu v hlavě

Tak jsem v PIMu. 13. ledna setkání s během lapenými děvčaty. Některé z nich jsou namakané už od pohledu, 10 km je pro ně brnkačka. Běhají maratony a to i horské. Těm bych se chtěla vyrovnat.

Pár dní na to mi přišel od Miloše běžecký plán. Na první pohled jsem zajásala, samé krátké běhy, sice 5x v týdnu (k tomu ještě 1x aerobic či spinning), ale to zvládnu, to není žádná dřina. Jsem zvyklá běhat 3 x až 4 x týdně 70 – 90 minut. Ovšem na druhý pohled zděšení a veliké.

100 minut, 140 minut v 85% tepové frekvenci? To se asi Miloš spletl, ne? To nemůžu uběhnout. Bohužel nespletl, jímá mě hrůza, ale říkám si, uběhli to jiní, tak já snad taky.

První dlouhý běh jsem absolvovala v posilovně na běžícím páse. Byl to očistec. Po 5 km jsem chtěla trénink vzdát. Bolely mě nohy, funěla jsem a snila o gauči a knížce. Skoro vždy mám po prvních 4 až 5 km tuto krizi, vyloženě se trápím. Musím vydržet! Přeci nepůjdu po půlhodině tréninku domů, vždyť jsem zvyklá běhat daleko delší tratě. No jo, ale venku, na páse je to zase jiné. Po chvíli se začala posilovna plnit lidmi. Na vedlejším páse se střídali běžci. To mi pomohlo. Běh jsem si začala užívat a vydržela do konce. Uběhla jsem 17 km za 1:45 hod. Pocit úžasný!

S druhým dlouhým během mi pomohla Hanka s Tomášem, kamarádi z našeho běžeckého kroužku. Měla jsem totiž strach, že takhle vysoké tempo sama dlouho neudržím. Vyrazili jsme před polednem, počasí slunečné, až na ten ledový vítr. Běželo se mi dobře, kupodivu nepřišla ani počáteční krize. Tomáš s Hankou stále něco vyprávěli, takže čas rychle ubíhal. Pro ně to byl pohodový běh, jsou výkonnostně jinde. Asi po hodině běhu jsme dorazili do Nemošic. Tady se Tomáš odpojil, bydlí tu. A my s Hankou jsme pokračovaly přes Drozdice, Čerou za Bory zpět na Duklu. Už se mi moc dobře neběželo, dostavila se únava a bolest nohou. Ještě, že jsem si vzala pití! Silný protivítr taky nebyl příjemný. Měla jsem pocit, že se ploužím, ale pohled na hodinky a tepovou frekvenci říkal něco jiného: 158 – 162 tepů. To Hanka měla o hodně míň a ještě neustále vyprávěla o všem možném. Často se mě ptala, jestli je mi dobře. Asi jsem vypadala, že každou chvíli zkolabuji.

Jó, mládí. Hanka je ve věku mého nejstaršího syna. Jak jsem jí v té chvíli záviděla. Nefňukej a makej! Tohle není o věku, ale o tréninku, přikazoval mozek.

Už zbývá jen 10 minut, rovinka se zdá nekonečná a silný vítr nesnesitelný. Ještě pár koleček po sídlišti a konečně vytoužený cíl. Dvě hodiny běhu jsou zdolány. Ta úleva a pocit štěstí, že jsem to dokázala, se nedá popsat. Uběhly jsme 20 km. Takže 1/2 maraton bude v pohodě, snad i s lepším časem než ten první. Ale tehdy mi ani tak nešlo o čas, hlavně, abych ho vůbec uběhla.

Hanko a Tomáši, díky! Na další dlouhé běhy si vás určitě zase objednám.

Věra Pospíšilová foto
  • přečteno: 6905/6726×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Helča | 1. 3. 2012 21.42 hod. | 213.192.12.xx
ahoj Verko, drzim Ti pesti a do jiste miry zavidim,ze muzes behat porad dal, sice to je unavne,uz na tom nejsme jako Hanka,jak spravne pises,ale ty to vsechno zvladnes.Doufam,ze po druhe operaci se budu moci k Vam zase pridat.Jiste vse zvladnes,mas vuli a tak to dokazes,hlavne ,aby Ti zdravi slouzilo a bylas v pohode.Hanka je dobrej sparingpartner.drz se Helca

Hanča | 29. 2. 2012 16.51 hod. | 212.80.67.xxx
Věrko, běželas výborně .....klobouk dolů !! Jo a neboj, ráda tě zas na trase podpořím :))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2012

všechny články PIM Women´s Challenge 2012

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků