logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

O jednom „Joudovi" a o jednom zahrabaném Drakovi u Kořenice

O jednom „Joudovi" a o jednom zahrabaném Drakovi u Kořenice

Středa se zdála až do osudného okamžiku nádherným dnem. Udělal jsem jednu kontrolu, jedno školení, Michal Vítů mě pozval do Pelhřimova, abych jako ochutnávač a rozhodčí posoudil, které z pěti nabízených jídel a jednoho desertu je nejlepší. Pak mi volali z Motola, že budu „ozdobou" jejich běhu. No fakt nádhera, kdybych mezi tou pozvánkou od Michala a tím vyznamenáním ozdobou neměl ten nápad poznávat krajinu českou.

Já bohužel ten nápad měl. A onen nápad se ukázal jako z těch nejblbějších. Vyjel jsem z Kolína, směrem někam, kde by mě to navedlo na Říčany. Problém byl v tom, že navedlo. Měl jsem totiž cca hodinu a čtvrt času a tak jsem si to tak v tom předjarním dnu štrádoval silnicí, poslouchal Country rádio, uhnul semhle, uhnul támhle, sjel z kopečka… A jejda, přede mnou se objevil potok s celkem dost velkým průtokem vody a bez lávky. Vzal jsem to vpravo, že to bude lepší, a to jsem, přátelé, neměl dělat. Lepší to vůbec nebylo, spíš úplně nejhorší, ale to jsem ještě netušil, jak.

Zahnul jsem tedy doprava a cirka 100 metrů před sebou uviděl takový tmavý násep na kraji rybníka. Z těch 100 metrů to vypadalo jako pevné. Vjel jsem tedy na to. „A do prkenný vohrady!“, vyklouzlo z mých úst. Začal jsem se do té hmoty pod sebou lehce propadat. Pojížděl jsem však stále vpřed, ale najednou byl přede mnou další sjezd do onoho potoka, kterému jsem se chtěl vyhnout a koryto v těch místech bylo ještě hlubší než to o kousek dál, nyní vlevo.

Zkusil jsem se v té hmotě otočit a měl jsem vystaráno o vycházku pro traktoristu. Drak se zahrabal až po prahy a nechtěl se, mrcha, hnout tu ani tam. Navíc jak hrabal a prohraboval, tak začaly hrozně smrdět gumy. „Asi to bude chtít traktor“, uvažoval jsem nahlas. Milého Draka jsem tam v té šlamastice nechal a jal se kráčet zpět do Kořenice, kterou jsem před tím projel a nedbal ani zákazu vjezdu, který hlásal „Výsadba stromků“. No jo, ale ten nápis byl vepsán do dopravní značky „Zákaz vjezdu“. Z toho jsem usoudil, že já stromky sázet nejdu a klidně tam vjel – a tak jsem zasadil Draka.

Došel jsem na kraj Kořenice, hezké středočeské obce v okrese Kolín
Došel jsem na kraj Kořenice, hezké středočeské obce v okrese Kolín.

Všude pusto a prázdno. Vtom jsem na jedné zahradě vysledoval pohyb. Nu, vydal jsem se tím směrem a vzápětí stál před místním obyvatelem, který nejspíše ještě nezaregistroval, že je rok 2012, protože když jsem se ho ptal, zda by se zde někde našel nějaký traktor, tak mě mimo jiné poslal na Místní národní výbor, že tam jeden pojízdný mají.

Nuže, vydal jsem se tedy zpátky věky a došel na Místní národní výbor. Zprvu jsem ale nevěděl, zda jsem dobře v místě a čase, neboť na budově byla ouřední cedule „Místní obecní úřad“. Každopádně pan starosta mi sdělil, že jejich traktorista právě odjel svým autem do jiné vesnice a vydává se na cestu s rodinou na dovolenou. „No fajn“, řekl jsem si, „Udělám si dovolenou, ale co sakra budu dělat na dovolené v Kořenici?" Naštěstí pana starostu napadlo, že mají v obci ještě jeden pojízdný traktor, který vlastní místní policista. Zavolal mu, byl naštěstí toho času mimo službu a byl ochotný mi pomoci – maně jsem si vzpomněl na „Pomáhat a chránit“.

Pan starosta mě tedy poslal zpět k Drakovi, že tam bude traktor coby frk. A taky jo, když jsem docházel k Drakovi, traktor už mi frkal za zády. Jal jsem se hledat v jeho výbavě šroub na připevnění lana. Hlavně, že jsem hodinu před tím na školení vykládal, jak má řidič vědět, kde tyhle věci v autě má, aby v případě potřeby šel najisto. Ale nakonec jsem ten šroub našel, dokonce i lano jsem našel, což se ukázalo posléze jako velmi důležité.

Pan policajt mistrně nejdříve přivázal Draka ke svému lanu, já do něj vlezl, nastartoval, vyřadil a dal palec nahoru, jako že můžem. Lano se napjalo, Drak se lehce vzepjal, lano ruplo a bylo. Teda nebylo nic. Pan policajt se omluvil, že to jeho lano už něco pamatuje, asi už dlouho žádnýho „Joudu" netahal. Přivázal Draka na moje lano a už jsme jeli.

Vytáhli mě, pan policajt si sebou vzal svého synka a dceru aby je vyvezl a ukázal jim toho pána, co je tak chytrej a jezdí k rybníku a ještě takovým fárem a pak tam zapadne a je děsně rád, když oni ho vytáhnou traktorem. Jo a to jsem ještě neřekl. Když pan policajt s traktorem dojel k Drakovi, tak se nejdříve zeptal: „A kam jste tady jel?" Tu otázku jsem však již čekal od chvíle, co jsem věděl, že nás s Drakem přijede vysvobodit, a tak jsem mu suše odpověděl: „Ale, hledám nové běžecké trasy“, a přitom jsem ukázal na Draka, na kterém je napsáno „Běžecká škola Miloše Škorpila“. Tím pádem hned věděl, koho má před sebou a výslech skončil.

Na závěr bych chtěl dodat něco vážně. Moc si cením pomoci všech těch lidí v Kořenici a moc jim za jejich pomoc děkuju. Pomohli mi, a to zcela nezištně, v nouzi a toho si moc cením.

Miloš Škorpil foto
O jednom „Joudovi" a o jednom zahrabaném Drakovi u Kořenice

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Hanka | 4. 3. 2012 8.59 hod. | 94.230.150.x
Pane řediteli, vy jste se kochal... :-)) No hezký článek, Miloši :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků