logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jezerní běh krajinou bez hranic, 16. 6. 2012

Jezerní běh krajinou bez hranic, 16. 6. 2012

V půlce června startuje první ročník zážitkového běhu na 25 kilometrů rekultivovanou krajinou Mostecka.

Kdykoliv běhám ve východním Podkrušnohoří, nestačím se divit, s jakou dynamikou se tahle industriální krajina proměňuje. Dnes už mě nepřekvapí dlouhé cesty podél betonových koryt řek, jež lemují trubky všech barev i rozměrů, rozkrádané železniční tratě či zbytky po odtěžených vesnicích. Pořád mě ale fascinuje, když cesta, po které jsem loni v pohodě doběhla až do cíle, najednou končí v hluboké důlní propadlině zalité vodou, ze které vykukují špičky zaplavených stromů. Anebo když krásně zpevněná cesta na místě probíhajících rekultivací náhle skončí, protože ji zahradila nová divoce zatravněná výsypka hlušiny. Když se mi podaří haldu překonat, ta samá stará cesta lemovaná stoletou alejí hrušní pokračuje zase dál. Prostě do ní jenom někdo navezl nový kopec. Fascinace touto krajinou mě spolu s přáteli ze sdružení Ze Severu neustále nutila se na Mostecko vracet a spletitý krajinný labyrint objevovat. A tehdy nás napadlo, že bychom touto fantaskní krajinou bez hranic, ve které máte chvíli pocit, že jste v pohádkovém zátiší s jezerem a za nejbližší zatáčkou zas v industriálním pekle, mohli vést zážitkový běžecký závod. Tak se zrodil Jezerní běh!

Jak se běhá na severu

Běh nás baví, protože právě při něm dokáže člověk intenzivně procítit okolní krajinu, zažít ji na vlastní kůži, nechat ji do sebe otisknout. Čím víc jste vyčerpaní, tím intenzivněji vnímáte každý závan z nedaleké chemičky, každý tón zpěvu ptáků v zelené výsypkové džungli i každý výhled na čarokrásné Krušné hory či měsíční krajinu pod zámkem Jezeří. A přesně o to nám jde! Ukázat vám krajinu Severočeské hnědouhelné pánve, nechat vás procítit krásu i ošklivost tohoto rychle se měnícího kusu země, zavést vás do tajemných míst výsypek a rekultivací. Pro partu zážitkových závodníků, kteří se nebojí pětadvaceti kilometrů v náročném terénu, jsme na šestnáctý červen tohoto roku vyjednali povolení uspořádat závod i cestami se zákazem vstupu s panoramatickými výhledy na jezera, hory a louky, ale i na chladicí věže, chemické závody, skládku a povrchové doly.

Přidejte se!

Tímto vás zveme k účasti na jedinečném běžeckém závodu na 25 kilometrů ryzí severočeskou krajinou. Odměnou vám bude nevšední zážitek, příjemné setkání s podobně naladěnými lidmi, domácí bramboračka od kastelánky zámku Jezeří v cíli a dobrý pocit, že jste přispěli k založení tradice podkrušnohorského pánevního běhání! Nezapomněli jsme ani na Afterparty. V Kulturním domě v Horním Jiřetíně vystoupí kapely, které dokonale dokreslují atmosféru místní krajiny. Vstup pro závodníky zdarma! Registrovat k účasti na Jezerním běhu se můžete už teď přes stránky www.jezernibeh.cz.

Těšíme se na vás na startu!
za Jezerní tým
Ivana Růžičková

Ivana Růžičková foto
  • přečteno: 7417/7199×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

dav | 15. 3. 2012 10.08 hod. | 62.24.78.xx
Výše uvedené mohu jen potvrdit, krajina fascinující, hrůzy i krása v jednom. Jesli budou nohy po Silvě Nortice ještě sloužit, rádi se s Gábinou účastníme. Rozhodně ne jako závodníci, ale jen pro ten zážitek.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano131
Ne39

kde se diskutuje

  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků