logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jezerní běh krajinou bez hranic, 16. 6. 2012

Jezerní běh krajinou bez hranic, 16. 6. 2012

V půlce června startuje první ročník zážitkového běhu na 25 kilometrů rekultivovanou krajinou Mostecka.

Kdykoliv běhám ve východním Podkrušnohoří, nestačím se divit, s jakou dynamikou se tahle industriální krajina proměňuje. Dnes už mě nepřekvapí dlouhé cesty podél betonových koryt řek, jež lemují trubky všech barev i rozměrů, rozkrádané železniční tratě či zbytky po odtěžených vesnicích. Pořád mě ale fascinuje, když cesta, po které jsem loni v pohodě doběhla až do cíle, najednou končí v hluboké důlní propadlině zalité vodou, ze které vykukují špičky zaplavených stromů. Anebo když krásně zpevněná cesta na místě probíhajících rekultivací náhle skončí, protože ji zahradila nová divoce zatravněná výsypka hlušiny. Když se mi podaří haldu překonat, ta samá stará cesta lemovaná stoletou alejí hrušní pokračuje zase dál. Prostě do ní jenom někdo navezl nový kopec. Fascinace touto krajinou mě spolu s přáteli ze sdružení Ze Severu neustále nutila se na Mostecko vracet a spletitý krajinný labyrint objevovat. A tehdy nás napadlo, že bychom touto fantaskní krajinou bez hranic, ve které máte chvíli pocit, že jste v pohádkovém zátiší s jezerem a za nejbližší zatáčkou zas v industriálním pekle, mohli vést zážitkový běžecký závod. Tak se zrodil Jezerní běh!

Jak se běhá na severu

Běh nás baví, protože právě při něm dokáže člověk intenzivně procítit okolní krajinu, zažít ji na vlastní kůži, nechat ji do sebe otisknout. Čím víc jste vyčerpaní, tím intenzivněji vnímáte každý závan z nedaleké chemičky, každý tón zpěvu ptáků v zelené výsypkové džungli i každý výhled na čarokrásné Krušné hory či měsíční krajinu pod zámkem Jezeří. A přesně o to nám jde! Ukázat vám krajinu Severočeské hnědouhelné pánve, nechat vás procítit krásu i ošklivost tohoto rychle se měnícího kusu země, zavést vás do tajemných míst výsypek a rekultivací. Pro partu zážitkových závodníků, kteří se nebojí pětadvaceti kilometrů v náročném terénu, jsme na šestnáctý červen tohoto roku vyjednali povolení uspořádat závod i cestami se zákazem vstupu s panoramatickými výhledy na jezera, hory a louky, ale i na chladicí věže, chemické závody, skládku a povrchové doly.

Přidejte se!

Tímto vás zveme k účasti na jedinečném běžeckém závodu na 25 kilometrů ryzí severočeskou krajinou. Odměnou vám bude nevšední zážitek, příjemné setkání s podobně naladěnými lidmi, domácí bramboračka od kastelánky zámku Jezeří v cíli a dobrý pocit, že jste přispěli k založení tradice podkrušnohorského pánevního běhání! Nezapomněli jsme ani na Afterparty. V Kulturním domě v Horním Jiřetíně vystoupí kapely, které dokonale dokreslují atmosféru místní krajiny. Vstup pro závodníky zdarma! Registrovat k účasti na Jezerním běhu se můžete už teď přes stránky www.jezernibeh.cz.

Těšíme se na vás na startu!
za Jezerní tým
Ivana Růžičková

Ivana Růžičková foto
  • přečteno: 7761/7543×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

dav | 15. 3. 2012 10.08 hod. | 62.24.78.xx
Výše uvedené mohu jen potvrdit, krajina fascinující, hrůzy i krása v jednom. Jesli budou nohy po Silvě Nortice ještě sloužit, rádi se s Gábinou účastníme. Rozhodně ne jako závodníci, ale jen pro ten zážitek.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků