logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhejte, běhejme – zachraňme společně náš svět

Běhejte, běhejme – zachraňme společně náš svět

Občas i ty řetězové e-maily mohou být zajímavé a poučné, jako ten poslední, který jsem dostal a v němž se mluví o tom, že islámisté – muslimové nebudou muset ani zvednout zbraň, prostě jim postačí si tak nějak lidsky užívat a za pár let bude po naší civilizaci veta!

Vůbec jsem tentokrát nepřemýšlel a poslal to dál všem svým známým a kamarádům, aby věděli, co je jejich občasná – občanská povinnost, jinak …

Ráno přišla první reakce a to, co Marcel navrhuje, bylo velmi rozumné – zvednout islámským spoluobčanům životní úroveň, oni pak propadnou stejným manýrům jako západní člověk a svět bude zachráněn. Obávám se, že na to asi nejsme připravení, vždyť bychom se připravili o levnou pracovní sílu a museli začít sami vykonávat ty práce, které považujeme za podřadné, ale které taky člověka už jen tak nějak samy od sebe nutí, aby se hýbal. V podstatě už ale něco podobného západní státy dělají, pouze s tím rozdílem, že se snaží podporovat rozvoj států, kde žijí, aby lidé zde žijící neměli potřebu se stěhovat jinam – k nim. Cestou z Prahy jsme o tom zapředli debatu s Petrem, i ten vyslovil zajímavý názor, a to ten, že zvýšení jejich úrovně v našem světě by vedlo jen k další přistěhovalecké vlně. Asi něco podobného, jako když se snaží naši Romští spoluobčané vystěhovat do Kanady.

Odpověď od Romana je trošku z jiného soudku:

„Hehe, to bude pr…, až se na www.behej.com bude probírat burka z coolmaxu a jak si naplánovat trénink, aby ho nepřerušoval svým vyřváváním mulezín. No možná po klanění Alláhovi si zmíněný jedinec bude moci plynule přejít do 10 angličáků.“

Roman je veselá kopa, ale je jisté, že ani jemu po shlédnutí tohoto videa, nebylo zrovna do smíchu. Ale zároveň uhodil hřebíček na „hlavičku“.

Jediná záchrana západní civilizace je v tom, že se začne hýbat, shodí své špeky a začne milovat své bližní. Zdá se vám to trošku lechtivé téma? Možná je, ale na druhou stranu nám nakonec nic jiného nezbude. Nebo možná ano, možná nás ještě zachrání to, když přesvědčíme své muslimské bližní o tom, že běhání na pásu je to nejlepší, co pro sebe mohou udělat.

Ale já bych se spíš přimlouval za ten náš aktivní přístup :))) k řešení tohoto globálního problému, ostatně tak, jak už to svého času navrhoval, blahé paměti, sám Karel IV :))) a byl za to označen viníkem světové krize, když se zjistilo, že založil v roce 1402 OFHL – Organisation for healthy lifestyle – Organizaci za zdravý životní styl. Možná si ještě vzpomínáte na ten humbuk, když vyšla tato skutečnost najevo v době, kdy se běžel v Praze Hervis ½maraton Praha, v němž stálo:

Karel IV. Právě zakládá OFHL

„Češi jsou zase na koni, objevili viníka světové krize. Zdá se to naprosto neuvěřitelné, přestože se dokázal umně skrývat, zametat za sebou všechny stopy, oblékat si různé masky a halit se do nejroztodivnějších obleků, nakonec byl dopaden skoro nahý a bosý na Karlově mostě.

Jak už to u světových objevů často bývá, opět k odhalení přispěla náhoda. Tedy náhoda, spíše lidská nedočkavost. Včera přesně v poledne zavolal neznámý volající na číslo 158 s tím, že po Karlově mostě pobíhá nějaký člověk a na sobě má jen bederní roušku a jakési lehké opánky s fajfkou. Čeští policisté zavětřili senzaci. Ihned vyjelo zásahové vozidlo, aby jeho posádka neznámé individuum zadržela a vyslechla.

Při bližší obhlídce zadrženého bylo zjištěno, že se nejedná o bederní roušku, ale běžecké trenýrky z velmi jemné látky, připomínající svou strukturou pavoučí vlákna. Opánky s fajkou se pak ukázaly jako poslední model běžeckých závodních maratonek nejmenované zahraniční značky.

Na dotaz, proč takto spoře oděný pobíhal po Karlově mostě, podezřelý najednou z ničeho nic začal zcela zmateným vyšetřovatelům vyprávět neuvěřitelný příběh. Ze všeho nejneuvěřitelnější pak bylo konečné doznání podezřelého, že právě probíhal Prahou a protože 28. března, kdy se běží Hervis ½ maraton Praha, musí být na zasedání OFHL – 1402 (Organisation for healthy lifestyle – Organizace za zdravý životní styl) v New Yorku, chtěl se alespoň proběhnout po mostě, který má tato organizace ve znaku a jehož postavení bylo první akcí, jíž byl odstartován proces za ozdravení světa, a právě proto byla k jeho stavbě použita bio vajíčka.

Na dotaz, co znamená to číslo 1402, se zadržený překvapeně podíval na vyšetřovatele a se zřejmým pohrdáním prohlásil: „Co jste to za vyšetřovatele, když ani nevíte, v kterém roce byl dostavěn Karlův most?“

Po této poznámce celé vyšetřování dostalo dramatický spád. Podezřelý byl podroben křížovému výslechu, občas doplněném nějakým tím sebeobranným chvatem. To když podezřelý odpovídal pohrdlivě a arogantně. Nakonec to z něj všechno dostali. Co bylo světu skryto 607 let, z něj vypáčili, pardon dostali, za necelou hodinku.

A co že to všechno vyžvanil?

Třeba, že:

  • v roce 1890 byl ustaven v rámci pořádání 1. ročníku běhu Praha – Brandýs výbor OFLH – 1402 a začal pracovat na novodobém plánu na záchranu zdravého člověka, tento plán byl pak schválen v roce 1896 při pořádání 1. ročníku maratonu v Bostonu;
  • základem plánu bylo pořádání maratonů ve všech možných světadílech a pod záminkou běhu přivádět lidi k tomu, že nikdo se o ně nepostará lépe než oni sami;
  • že pak v posledních deseti letech jsou vidět markantní výsledky – stoupá počet maratonů ve světě, stoupají počty běžců a běžkyň, kteří se jich zúčastňují, stoupá i počet dalších běžeckých závodů a to v těch nejneuvěřitelnějších podobách;
  • běh se infiltroval i do dalších sportovních odvětví – moderní pětiboj, triatlon, kvadriatlon a dalších;
  • vyslance OFHL – 1402 můžete vidět všude, kam se podíváte. Můžete potkat běhající prezidenty, přední světové politiky, herce, spisovatele, novináře, vědce, lékaře, ale hlavně milióny „obyčejných lidí“.

Může být lepší důkaz než to, že se dnes nekupují auta, lidi se snaží žít zdravě, dávají čím dál tím víc přednost potravinám pěstovaným bez chemických přísad, dávají přednost obilovinám, které nejsou geneticky upravené, přestávají kouřit a sypat, dávají přednost masu zvířat, která jsou chována tak, aby nebyla stresovaná, nejsou „vykrmována“ umělou výživou a přesto si vesele běhají po nekonečných pastvinách.

Může být lepší důkaz než člověk, který si nic nedělá z toho, že padá jedna fabrika vyrábějící auta za druhou – vždyť si všude bez problémů doběhne. Pokud má delší cestu, sedne na kolo, nebo osedlá koně.

Českým policistům se možná podařilo odhalit největší spiknutí proti průmyslovému zotročení člověka, ale naštěstí s tím už nikdo nic nenadělá.

Karel IV. nám zanechal odkaz, o němž jsme vůbec nic netušili a tak i po šesti stech sedmi letech řídí běh světa.

Proč jen ten svět nemá rád Čecha?“

Miloš Škorpil foto
Běhejte, běhejme – zachraňme společně náš svět

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Michal Smola | 30. 8. 2009 8.47 hod. | 78.128.179.xxx
Jen bych rád dodal, že to video se nezakládá na reálných datech. Komentují ho v článku na BBC NEWS. news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/8189231.stm

fotoMiloš Škorpil: Michale, díky za komentář a za odkaz, popravdě řečeno se snažil, aby celý článek vyzněl převážně nevážně, ale aby se nad ním lidi trošku zamyslely, protože způsob života většiny lidí žijících v západním světě spíše nežije než žije a tak by se mohlo někdy skutečně stát to, co video naznačuje

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků