logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012

Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012

POZOR , NOVÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE!

Vodiči na Hervis ½Maratonu Praha běží na reálný čas. Die Tempomacher beim Hervis ½marathon laufen auf Nettozeit. The pacemakers at Hervis ½marathon are running on real time. Les meneurs d´allure a l´Hervis ½marathon courent au temps réel. Gli assistenti di gara alla Hervis Mezza Maratona correranno in tempo reale.

Proč tolik řečí kvůli času? Neboť bylo řečeno, že prý cizinci nerozumí česky, tak aby si to mohli přečíst v řeči, které rozumí. Bližší podrobnosti k tomu, jak vodiči poběží, kde si je můžete odchytit, jsme přinesli v článku Vodiči pro Hervis ½Maraton Praha 2012 – poběží na reálný čas.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 1:30
  1. Jan Mareček
  2. Vláďa Šafr
 2. Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 1:40
  1. Michal Vítů
  2. David Dufek
 3. Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 1:50
  1. Roman Novotný
  2. Petr Sklenička
 4. Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 2:00
  1. Martin Ševčík
  2. Vláďa Novák
 5. Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 2:10
  1. Jirka Holíček
  2. Lucka Urbanová
  3. Monika Vavrochová
 6. Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 2:30
  1. Petra Nováková
  2. Miloš Škorpil

A nyní je konečně čas si letošní vodiče na Hervis ½Maraton Praha představit. Tedy představit, spíš by se hodilo napsat: Jak letošní vodiče pro Hervis ½Maraton Praha vidí Miloš:). Kromě představení vodičů věnujte pozornost hlavně údaji, do kterého koridoru jsou vodiči na ten který čas zařazeni – kde je najdete a podle čeho je poznáte. Údaj o koridoru najdete hned pod balónkem.

Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 1:30

vodiči 1:30
KORIDOR B

Jan Mareček

Jan Mareček

Poběžím jako takový živý Garminek, Suntík či Polárka, to neznamená, že vezmu na paži všechny tyto sportovní měřiče času, vzdálenosti a rychlosti snímající své údaje přes GPS. Znamená to, že poběžím pokud možno rovnoměrně, abych ty, co touží zdolat na ½umaraton čas jedné hodiny a třiceti minut dovedl do cíle dříve, než na hodinách Staroměstského orloje odbije půl druhá odpolední.

Vláďa Šafr

Vláďa Šafr

V běhání jsem zkusil již ledasco, ale úprk s balónkem je pro mě zcela novou výzvou a ctí. Zase něco extra!:o). Doma už nemohli poslouchat to moje věčný fňukání, jak v těch našich „Opičích horách" nemám s kým běhat. Dostal jsem tedy opušťák a byl jsem vyslán do hlavního města. Tak teď už jen zbývá zastrčit slámu, přežít metro a těšit se, že si společně zaběháme. Nepatřím mezi klasické dálkoplazy, bráním se tomu, co to jde, ale při každém pohlédnutí do občanky zvyšuji kilometráž a hledím dále a výše:o). Poslední dva týdny jsem sice trávil na rehabce a u lékaře, ale věřím, že si to v sobotu užijeme a pokud budu někomu nápomocen k dosažení jeho cíle, budu z toho mít velkou radost.

Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 1:40

vodiči 1:40
KORIDOR D

Michal Vítů

Michal Vítů

Michal je už „starý a vysloužilý" vodičský bard. Teda ne že by měl fousy až na zem, které by se mu při každém kroku zamotávaly mezi nohy, ale coby vodič už pár ovcí do cíle včas přes jejich zarputilý odpor dovedl. Tentokrát poběží se svým „dvojčetem" Davidem, takže ti, co si dali letos za cíl zdolat na Hervis ½Maratonu Praha metu jedné hodiny a čtyřiceti minut si tedy kromě toho, že si splní svůj cíl, ještě za ty peníze, které utratili za startovné, přijdou na své. Rozhodně jim mohu slíbit, že kromě nohou je bude v cíli bolet i břicho, nebo jinak – do cíle přiběhnou tak vysmátí, že se budou za břicho popadat.

David Dufek

David Dufek

To, co jsem napsal o Michalovi, platí o Davidovi jen částečně. O Davidovi zatím neplatí to o starém a vysloužilém vodičském bardovi. Zatím toho totiž nenavodil tolik co Michal. To, co však dosud zameškal ve vlastním vodění, určitě dožene na trati ve vymýšlení různých pitomin, jen aby ty všechny, co s nimi poběží, dostal z případné krize, která na ně dolehne, neodhadli-li úplně nejlépe své síly a zvolili si pro den D příliš optimistický cíl. David je z těch lidí a vodičů, kteří, kdyby je měli do toho cíle donést či dotlačit, tak je tam donesou či dotlačí, jen aby se mohli s nimi v cíli obejmout a popřát jim k úspěchu.

Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 1:50

vodiči 1:50
KORIDOR E

Roman Novotný

Roman Novotný

U Romana budu stručnější, nejlépe totiž vykreslím jeho vodičské kvality, když vám řeknu, že Roman je jeden z mála českých běžců, který má na to povodit si Keňany. Navíc, pokud je vaším cílem si střihnout půlmaraton za hodinu pade a padne na vás krize, tak vás z ní na tuty dostane, vždyť kdo jiný by to měl dokázat, než jeden z těch, co jsou na vás připravení.

Petr Sklepička

Petr Sklenička

Když jsem stál před pěti lety na startu svého prvního závodu, kterým byl shodou okolností pražský Hervis ½maraton, všiml jsem si v davu na startu jakýchsi podivných postav s balonky. Tenkrát jsem nedokázal pochopit, proč někdo běží takový krásný závod záměrně pod svoje možnosti, nicméně člověk se mění a tak jsem i já o pět let později dospěl k názoru, že jen tak se proběhnout ve společnosti několika tisíc dalších běžců a některým z nich ještě navíc pomoci k výslednému vysněnému času, není vůbec tak špatný a ztřeštěný nápad, jak se mi tehdy zdálo. Takže po nějakých deseti půlmaratonech, které jsem za těch pět let odběhl vždy na hranici a často i za hranicí svých možností, mě tentokrát čeká změna, poprvé obléknu vodičský rozlišovák a sám se stanu onou podivnou postavou s balonkem, kterým na rozdíl od většiny ostatních zúčastněných nejde o nejlepší možný čas, i když vlastně o ten nejlepší čas mi půjde taky, ale nepůjde o můj čas, ale o čas běžců, kteří se rozhodnou následovat mé kroky, na ten úkol se těším a udělám všechno pro to, aby všichni, kdo se rozhodnou běžet se mnou, měli v cíli na tváři stejný výraz jako já na fotce:-)

Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 2:00

vodiči 2:00
NA ZAČÁTKU KORIDORU H

Martin Ševčík

Martin Ševčík

Martin učinil svou vodičskou premiéru na Kbelské 10. Pak si zkusil 2x odvodit ve svém tempu, v němž poběží půlmaraton, na trénincích Běžeckého kroužku Reflexu a Běžecké školy. Dnes si na to vzal dovolenou, aby se dobře vyspal, nejen, aby mohl zodpovědně odvodit všechny, kteří si vytkli za cíl běžet v Praze půlmaraton za 2 hodiny nebo pro sichr těsně pod ně, ale i aby pak měl ještě sílu si o tom s nimi povídat na Třídních schůzkách Běžecké školy. Protože, co si budeme povídat, i tam je školník jednou z nejdůležitějších persón. Jinak řečeno: školník a uklízečka jsou ve škole ti nejdůležitější.

Vláďa Novák

Vláďa Novák

Vláďa již patří k vodičským profesorům, když se tak ohlédnu za těmi roky, co už odvodil, tak si říkám: „Kdy začne vodit mě, abych si konečně zaběhl něco pořádného?" Ale vážně, Vláďa je jako vodič naprosto spolehlivý, navíc k běhání přitáhl kromě celé své rodiny i celou řadu přátel, takže v současné době má před půlmaratonem či maratonem největší problém si vzpomenout (taky už není nejmladší, i když je o plných 15 dní mladší než já), komu že slíbil, že jej na závodě povodí a na jaký že čas by tedy měl běžet. Ještě štěstí, že ti, co chtějí využívat jeho vodičské služby, jsou povětšinou běžečtí elévové a tak moc netlačí na pilu, jinak by se mu taky jednou mohlo stát, že si bude muset coby vodič střihnout osobáček a to nevím, nevím, jak by při tom stačil ještě plynně mluvit a podávat všemožné informace, rady a povzbuzení, které má vodič také ve svých úkolech.

Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 2:10

vodiči 2:10
NA KONCU KORIDOR H

Jiří Holíček

Jirka Holíček

No, co bych vám tak řekl o tomto Moravákovi kdesi od Holomóce. Vlastně o něm nic moc nevím, jen to, že opravdu, ale opravdu není žádný Horst Fuchs, a že vlastně začal běhat a dodnes běhá jen proto, aby se mohl dobře najíst. Tím je ostatně asi nejvíce sympatický nejen mně, ale i většině běžců a běžkyň, kteří vlastně běhají pro to samé. Každopádně, Jirku byste pod balónkem neměli přehlédnout, protože ze všech vodičů je zřejmě nejztepilejší postavy, ale nemusíte se bát, do cíle vás do dvou hodin a deseti minut určitě dotlačí.

Lucka Urbanová

Lucka Urbanová

Lucka. Co napsat o Lucce, aby to nebylo nějaké klišé. Pokud jsem o ní psal, že byl pro ni běh 30 let zakázané slovo, tak to musím uvést na pravou míru. Tohle Lucka nikdy nenapsala, ten název jsem si vymyslel, ale popravdě, když před ní i dneska vyslovíte slovo „běh“, tak vezme do zaječích, respektive radši začne nahánět yettiho. Navíc má z běhání takovou hrůzu, že i ze spaní křičí Pozor, pozor, pozor, Škorpilománie je větší hrozba než prasečí chřipka. Takže suma sumárum, protože bude vědět, že jí běžím v patách, tak určitě bude uhánět tak, aby byla v cíli ve stanoveném čase.

Monika Vavrochová

Monika Vavrochová

Monika je vodičská premiantka, ale protože před týdnem běžela kolem Balatonu a celou dobu běžela v tempu, které odpovídá tempu, kterým vás bude táhnout k cíli na čas 2:10 hod, tak by měla mít tohle tempo v nohách. Pokud bude ještě po té štrece „lehce" unavená, tak jí položte nějakou otázku typu: „A jaké to tam Moniko, prosím tebe, u toho Balatonu bylo?" Tím ji nejen probudíte, ale máte zaručeno, že až do konce neucítíte žádnou únavu, žádnou bolest, žádnou žízeň, žádný hlad, protože budete poslouchat se zatajeným dechem, jaké že to u toho Balatonu bylo. Prostě máte zaručeno, že Monika zastaví pusu, až když proběhnete cílem.

Vodiči běžící (die Tempomacher; the pacemakers, les meneurs d´allure) na čas 2:30

vodiči 2:30
KORIDOR J

Petra Nováková

Petra Nováková

Petru mám rád. Tohle bych tady asi takhle veřejně psát neměl, aby si Vláďa, který běží jako vodič za 2 hodiny, to ještě na poslední chvíli nerozmyslel a chtěl si to se mnou vyměnit. Protože se mi to nechce tak hnát. Naopak si ten běh chci pořádně užít a i když má být v sobotu zima, tak se radši pořádně obléknu. Tedy vezmu si na sebe dlouhé elasťáky, triko s dlouhým rukávem a nepromokavou bundu a na hlavu čepici. Ale abych se vrátil k Petře. Petra, společně s Vláďou a pár dalšími, patří k těm, kteří se účastnili prvního běžeckého soustředění, které tehdy bylo pořádáno v Račicích u Berouna pod hlavičkou PIMu. Soustředění, kde zúčastnění poprvé v životě běželi 35 kilometrů v kuse, neb bylo pořádáno měsíc před Volkswagen Maratonem Praha. Tehdy to dali, a dávají to dodnes. Petra mezitím časem běžecky vyrostla, takže půlmaraton může běžet jako vodička a pomáhat tak těm, kteří se vydávají na tuto trasu poprvé. Nedělá to poprvé a dělá to ráda, navíc na rozdíl ode mě se domluví i anglicky či italsky, takže může říct i cizincům, k čemu tam vlastně jsme, že běžíme na reálný čas a jaké máme zpoždění oproti času oficiálnímu.

Miloš Škorpil

Miloš Škorpil

Sebe jsem si nechal nakonec. Protože nevím, co bych o sobě psal. Jednak už o mě napsali mnozí jiní a taky sebechvála smrdí, a uznejte hanět se, to se jednomu taky moc nechce. Takže, pokud o mně ještě nic nevíte, chcete mě víc poznat, v sobotu běžíte a nemáte žádné velké ambice, nebo jen takové, které se shodují s časem 2 hodin a 30 minut, po něž se budu snažit všem v dosahu na trati Hervis ½Maratonu Praha pomoci, tak se zastavte na kus řeči. A pokud poznáme, že máme stejný cíl, tak to možná vydržíme spolu až do něj.

Miloš Škorpil foto
Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012 Vaši vodiči na Hervis ½Maratonu Praha 2012

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Věra Dudová | 2. 4. 2012 15.58 hod. | 85.160.4.xx
Připojuji se také s díky ke všem vám a Milošovi za podporu a úžasnou atmosferu. Já jsem si závod neskutečně užila s vodičkou Luckou na 2:10. Přesně jsem se držela jejich pokynů, překvapivě jsme s ní běžely jen 2. Povídaly jsme si, když jsem si na trati odskočila na záchod, počkala na mě, připravila kelímek s pitím. Ze začátku mě pořád brzdila, ale jsem ráda, že jsem ji poslechla, protože v cíli jsem byla úplně v pohodě a s úžasnými zážitky. Nemohu uvěřit, že se ta vzdálenost dala užít! V závěru mě vypustila ať si to do cíle vychutnám a dala jsem to za 2:08:48, což jsem si ani ve snu nepředstavovala.

Ivo | 31. 3. 2012 18.16 hod. | 109.80.102.xx
HáTéTéPéDvojtečkaDvěLomítkafotoalba.cz/fotky/24993703
HáTéTéPéDvojtečkaDvěLomítkafotoalba.cz/fotky/24993765
HáTéTéPéDvojtečkaDvěLomítkafotoalba.cz/fotky/24993772
;-)

david d. | 31. 3. 2012 12.44 hod. | 85.71.124.xxx
Ahoj, omlouvám se všem, kteří čekali, že přijdu....Schvátila mě nemoc a v pondělí letím na dovču, tak jsem si netroufl běžet.
Držím palce, právě běžíte 43 minut a blížíme se k 10. kilometru :-))
DD

pyjár | 30. 3. 2012 16.31 hod. | 88.100.162.xx
klidně jsi o sobě mohl napsat, že běháš jako když pan skupa vodil po jevišti hurvínka! odtud tvá přezdívka pro zasvěcené :"hurvajs".
adios
pyjár

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká poradna

všechny články Běžecká poradna

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
 • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků