logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Naše malé Švýcarsko za korunu

Naše malé Švýcarsko za korunu

Do „Malého Švýcarska" dojedete z Prahy cirka za dvě a půl hodiny. Nepojedete na sever, jak by mnohé mohlo napadnout s ohledem na znalosti zeměpisu a toho, že se v české kotlině nalézá místo Česko-Saské Švýcarsko, ale pojedete na západ.

Můžete to vzít buď kolem Plzně, přes Planou, okolo Mariánských Lázní a Chebu, nebo přes Karlovy Vary. Do navigace si zadejte Komorní Dvůr nebo Komorní hůrka. Víc vás lákat nebudu, jakmile vystoupíte na místě z auta, nadechnete se a rozhlédnete se kolem, tak to na vás dýchne, tak v tom okamžitě budete. V tom okamžení se budete cítit jako by se cítilo novorozeně, kdyby se po šoku, který zažije, když opustí matčino lůno, mohlo okamžitě vrátit do důvěrně známého prostředí, kde mu nic k životu nechybělo.

Kdykoliv sem z Prahy na víkend přijedu, zažívám to znovu a znovu. Stejné pak zažívám pokaždé, když překročím hranice Švýcarska.

hotel Komorní hůrka

Tyhle pocity nezažívám jen na Komorním Dvoře, ale i široko – daleko v celém okolí a pokud jde o hotely, jimiž je Švýcarsko proslulé a kde vás doslova opečují, jako byste byli doma, tak tady máme takové dva – Komorní hůrkaFrancis.

K napsání dnešního zamyšlení mě přivedla vejce, tedy vejce, která nám chyběla v ledničce k tomu, abychom si mohli udělat k snídani hemenex. Vzpomněl jsem si na debužírské fb příspěvky Miloše Čermáka a protože to máme do hotelu Komorní dvůr nějakých 100 metrů, řekl jsem si, že než jet pro vejce do krámu, bude lepší si na ně dojít a nechat si je udělat.

V hotelu se právě podávala snídaně pro zde ubytované hosty, takže kromě objednaných hemenexů nám bylo nabídnuto nabrat si co oči ráčí i z nabídky pro hosty. Nakonec nám ještě přinesli noviny. Rázem jsme si připadali jak na dovolené někde ve Švýcarsku. A podobnost to nebyla čistě náhodná, protože personál obsluhující zde i ten,který vás obslouží v hotelu Francis ve Františkových Lázních, toliko vzdáleném 2 kilometry, jezdí každoročně na motivační „dovolenou“ do penzionů v rakouských Alpách.

dámy na snídani v hotelu Komorní hůrka

A skutečně se v těchto wellness hotýlcích cítíte jako v hotýlcích a penzionech na svazích rakouských či švýcarských Alp – dýchne tu na vás naprosto domácká atmosféra, takže se opravdu cítíte jak doma, jen si obout pantofle a župan, což také jeden z hostů, který přišel na snídani po nás, udělal. Toho jsem nenašel odvahu vyfotit, ale pohled na čtyři dámy sedící u vzdáleného stolu vám tu atmosféru také dobře dokreslí.

rybníček před hotelem Komorní hůrka

Po snídani jsme vyšli ven, venku zářilo jarní slunce, vzduch byl jarně naladěn do teplo-mraziva, nedalo mi to, abych celou atmosféru nezachytil objektivem fotoaparátu a trošku tak ještě nepoškádlil vaše smysly – vždyť pohled na vodní hladinu jezírka před hotelem, či nedalekého rybníka, v jejíchž vodách se odráží modrá obloha, tak uklidňuje a co teprve pohled na pasoucí se a ke svým ovčím mamkám se tulící jehňátka.

ovečky na Hůrceovečky na Hůrce 2

Tak to bylo ráno, odpoledne nás čeká oslava splnění limitu Ivany Sekyrové v hotelu Francis, který stál na začátku cesty k němu. Jak to proběhlo se pokusím napsat hned, jak budu schopný koordinovaných pohybů po klávesnici svého Vajíčka.

Miloš Škorpil foto
Naše malé Švýcarsko za korunu Naše malé Švýcarsko za korunu Naše malé Švýcarsko za korunu Naše malé Švýcarsko za korunu Naše malé Švýcarsko za korunu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

LiborT | 22. 4. 2012 0.30 hod. | 88.102.115.xx
No, úplně to na mě dýchlo, zasněně jsem tu seděl a cítil se, jak když jsem tam a ne tady a užívám si pohodičku :-))
Na druhé straně, také jsem dnes zažil krásný jarní den (vlastně už včera, protože je už po půlnoci) a i když zítra nemá být už tak hezky, tak ráno vyrážím vlakem a už mám naplánovanou běžeckou trasu pěkně zpět domu.
Hezký víkend všem.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Dobrý den, může se běhat u tohoto zranění,nebo je lepší dát pauzu a jen cvičit ty cviky? Děkuji za…»
  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků