logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nech se inspirovat pro běh!

Nech se inspirovat pro běh!

Život je plný příběhů o lidech, kterým běh když ne přímo zachránil život, tak jim pomohl najít sebe sama a pak nasměrovat k novému začátku. Neváhám napsat, že běh je v současné době pro lidstvo stejným fenoménem, jako byl ve své době objev kola, penicilínu či Einsteinova teorie relativity.

Nevěříš? Přečti si příběhy pěti žen, které objevily běh a jimž pak běh pomohl objevit nový svět, nový život!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Příběhy pěti žen, které již objevily krásu běhu
  1. Co pro mne znamená běh?
  2. Co mi běh dal?
  3. Je těžké sedět doma, když nohy by běžely
  4. Když běžím v lese, splývám s přírodou
  5. Jak mě běh nakonec dostal

Příběhy pěti žen, které již objevily krásu běhu

Co pro mne znamená běh?

Ilona Bajerová

Doslova a do písmene neoddělitelnou součást mého života. Jen běžec ví, že nejde o žádné klišé, jen běžec chápe, co znamená neoddělitelná. Jen běžec ví, že když běh od svého života oddělíme, teskníme, smutníme, chátráme a to tak dlouho, než zase vyběhneme. Než cítíme rychlost, kterou se pohybujeme díky vlastním nohám, než se před očima míhá film cesty ubíhající pod běžeckými botami a střídají obrazy okolní krajiny. Běh je cesta na závody a očekávání známých tváří na nádražích, parkovištích, v šatnách, na startu. Běh je pro mne vzrušení a tréma na startu závodu a pocit štěstí a obrovské radosti v cíli. Běh je prostředek k dobití energie po náročném pracovním dni. A statečně přiznávám, že i prostředek k získání uznání a sebevědomí. Co běhám, jsem spokojený a vyrovnaný člověk.

Ilona Bajerová

Co mi běh dal?

Kristýna Lenomarová

Strašně moc. Původně jsem myslela, že díky běhu získám původní, nebo ještě lepší, kondici, než před dětmi. Myslím, že se to daří. Potřebovala jsem mít možnost odpočinout si od tíhy 4 stěn, starostí o rodinu a věčného švitoření dětí. Povedlo se. Jako správná ženská jsem doufala i v určité „kosmetické" působení běhu na mou postavu, což se také plní a to beru jako příjemný bonus. A překvapivě jsem našla úžasnou cestu k sobě samé. Našla jsem v běhu způsob relaxace, meditace a způsob komunikace se svým tělem i myslí.

Co se zpočátku zdálo jako východisko z nouze, získalo za čas podobu velikého štěstí a otevření nových obzorů!

Kristýna Lenomarová

Je těžké sedět doma, když nohy by běžely

Lucie Urbanová

Poslouchám déšť a představuju si, jak běžím mezi těmi kapkami a nechávám ze sebe smývat všechny starosti a problémy. Cítím, jak se mi v různých fázích pohybu napínají a uvolňují jednotlivé svaly. Běžím lehce a pružně, užívám si každý krok. Celý svět je v harmonii s rytmem mých došlapů, mého dechu, s tepem mého srdce.

Lucie Urbanová

Když běžím v lese, splývám s přírodou

Lamya Kourdi

Pokaždé, když vyběhnu ven, jsem ve stresu. Jsem nervózní ze všech lidí, které potkávám po cestě, neboť se pořád, přestože chodím již rok běhat, neuvěřitelně stydím. Ale když běžím sama v lese, vítr fouká do stromů a do listí, tak cítím, jak splývám s přírodou, že já sama jsem příroda a mé tělo je dokonalý stroj, který funguje perfektně. Jsem naprosto svobodná, poslouchám okolí nebo poslouchám svůj dech, a miluju ten pocit, když vím, že ještě hodinu můžu v běhu meditovat. A když doběhnu poslední kroky, nevadí, jak moc jsem unavená. Krev mi pumpuje v těle a já cítím, že jsem silná.

Lamya Kourdi

Jak mě běh nakonec dostal

Jana Křivánková

Lámala jsem si hlavu s tím, jak skloubit klasický ženský trojboj práce/děti/domácnost a přitom vyšetřit alespoň trochu času pro sebe. Nejjednodušším řešením se mi zdálo obout tenisky a vyrazit na půlhodiny ven „zaběhat si“. Běhání je přeci jednoduchá věc, člověku přirozená, nic k tomu nepotřebuje. Tak jsem jednoho dne vyrazila. Jenomže všechno bylo jinak, než jsem si představovala. Krátce po mém úžasném startu mi došel dech a sípala jsem ještě druhý den. Neměla jsem žádný z těch euforických pocitů, které jsou popisovány různými běžeckými nadšenci. Byla jsem vyčerpaná, unavená a přitom jsem uběhla nula, nula, nic. Na druhou stranu – přeci jen jsem na chvilku vypadla z domu a byla na čerstvém vzduchu. Když jsem se z mého prvního pokusu vzpamatovala, rozhodla jsem se, že to se sebou ještě zkusím. A zkusila. Ne jednou, ale mockrát a už nepřestala a doporučuju všem, které řeší klasický ženský trojboj.

Jana Křivánková

Dámský běžecký klub

Připraveno ve spolupráci s Dámským běžeckým klubem

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 11344/11067×, 1 komentář
Nech se inspirovat pro běh! Nech se inspirovat pro běh! Nech se inspirovat pro běh! Nech se inspirovat pro běh! Nech se inspirovat pro běh!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jana | 24. 4. 2012 9.12 hod. | 78.45.230.xxx
Pěkné moc!
S Ilonkou jsem se potkala na svém prvním 1/2 maratonu a teď se sem tam potkáme na závodě....a opravdu je to velmi pohodová a usměvavá žena :-)
Mmch, dala Mi spoustu užitečných rad jako naprostému nováčkovi :-)
I love run :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu5
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků