logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Miloš versus Mikouč, aneb předmaratonská recenze trenérů

Miloš versus Mikouč, aneb předmaratonská recenze trenérů

Maraton za pár a doporučení zní jasně: „Odpočívat!“. S tímhle pokynem problém nemám. Nic jiného mi vlastně ani nezbývá. Jsem šikula a předminulý týden se mi podařilo šlápnout na střep a navzdory rčení, jak střepy nosí štěstí, šťastná jsem z toho nebyla. Sice jsem po pár dnech zkusila vyběhnout, ale skončilo to po pár kilometrech krví nasáklou ponožkou a následným zoufalým testováním všech pracích přípravků ve snaze docílit původní bělosti mých oblíbených běhacích botiček.

Budu věřit zkušenějším, že je maraton v hlavě. A když tak o tom přemýšlím, co jako v té hlavě teď mám, tak docházím k šokujícímu poznání. Začalo to rozhodnutím běžet půlmaraton – na truc mému ex. A najednou mám v hlavě maraton.

Přemýšlím, kde se to v té hlavě vzalo. Z  běhání se během 4 měsíců stala součást mého života. Živě si vzpomínám na první běžecké pokusy v lednu a přesvědčení, že přihlásit se na půlmaraton byl výplod chorého mozku a i si pamatuji na to skálopevné přesvědčení, že líbit se mi tenhle sport nikdy nebude. A najednou je z běhání tak trochu náhrada meditace, čas, kdy si v hlavě dělám pořádek, chvilky záhadného napojení na neviditelný zdroj energie. Povznášející pocit, kterému naše nepostradatelná rádkyně PIMčat, Karolína, říká „narostou vám křídla“.

Asi je to výstižné – z housenky plazící se po zemi se zrodí motýl, který si svobodně letí za svým cílem.

Asi se to stává hodně lidem – plazí se v prachu, a když toho mají dost, tak se raději zakuklí. Pak se s tím vším, co je obklopuje, musí poprat a probojovat se do svého nového já. Silnější jedinci to zvládají sami ve velmi krátkém čase, jiní – tak jako já – potřebují trochu pomoci. Někdy pomůže nakopnutí, jindy vlídné slovo, někdy rada, …. a někdy trenér.

V rámci PIM Women´s Challenge jsme vyfasovaly trenéry dva: oba mají svá plus a u obou najdete i nevýhody. Miloš a miCouch(Mikouč) Který z nich mi na cestě k maratonu pomohl víc? Kdo zvítězí v bitvě o lepšího trenéra?

Na úvod malé představení. Tedy, Miloše asi nikomu představovat nemusím, ale asi se najdou jedinci, kteří nemají tušení, co se skrývá pod názvem Mikouč.

Já to netušila ještě ani v momentě, kdy jsem si tu zelenou krabičku s logem Adidas přinesla domů a bez většího zájmu jsem ji položila v kuchyni na stůl. Teprve reakce mého syna ve mně vzbudila zvědavost: „Týýý vole, hustý! Krutě hustý!! To vám fakt dali na furt? A nechceš mi to za něco vyměnit? Stejně to je pro fotbalisty!“. Jsem velkorysá matka, ale na výměnný obchod jsem sobecky nepřistoupila a rozhodla jsem se zjistit, co že to je tak kůůůl.

Vždyť je to sporttester, co je na tom tak úžasného? Stejně miluju svoji Polárku (můj sice starší, primitivní, ale věrný, krásně bleděmodrý měřič TF od Polaru). Ale jako každá ženská, tak i já ráda rozbaluji dárky a tak jsem během chvilky civěla na hrudní pás, sluchátka, dva kabely a cosi malého černého a cosi ještě menšího černého (pacer a krokové čidlo).

Nebudu podrobně popisovat, jak jsem se učila Mikouče používat – vznikla by tak nejspíš několikadílná stostránková tragikomedie. Pouze vřele všem doporučuji zapomenout na přístup: Nejsem debil, návody jsou pro blbce, inteligent na to přijde sám. Videonávody na internetu vám ušetří hodiny a nebudete jako já pětkrát vyndávat a kontrolovat baterii v čipu, jenom proto, že vám Mikouč hlásí: Not found. Z úvodního videa totiž hned pochopíte, že musíte nejprve botou s krokovým čidlem prostě zahýbat.

Když se ovšem prokoušete informacemi na webovkách, vše správně nainstalujete, nastudujete a následně vyzkoušíte, tak získáte trenéra, který zvládá nejen několik světových jazyků (bohužel neumí čéééésky), ale vyzná se i v různých sportech a vytvoří vám tréninkový plán na míru.

Takže: co že to ještě všechno umí, ten náš Mikouč?

 • Vyhodnotí si vaše tepové frekvence a určí vám na míru tréninkové zóny
 • Můžete si vybrat z mnoha tréninkových plánů, určíte si, kolikrát týdně chcete sportovat, jaký máte cíl
 • Krokové čidlo vám spočítá uběhnutou vzdálenost, změří vám tempo, rychlost i frekvenci kroků
 • Můžete si i zvolit hlas, kterým k vám bude Mikouč promlouvat a vyberete si, co od něj během tréninku chcete slyšet – info o tepovce, rychlost, vzdálenost…(a můžete poslouchat i svou oblíbenou muziku, která se automaticky ztlumí)
 • Tréninky si můžete libovolně přizpůsobit
 • Díky webu máte skvělý přehled o všech vašich výkonech, včetně všemožných statistik
 • A spousta dalších vychytávek, které si může každý najít na internetu v nespočetných recenzích.

Co víc by si asi člověk mohl přát! Trenér, který je kdykoli a kdekoli k dispozici!

Jenže…

Miloš umí česky.

Miloš není na baterky (i když, koupit mu růžové tričko, hned by mohl dělat reklamu na Duracell – místo králíčka – keep going and keep going…)
S Milošem nestrávíte hodiny instalací a nepotřebujete návod na použití.
Miloš má mnohem rozsáhlejší zásobu povzbuzujících slov (Great job! od Mikouče mi zkrátka nestačí)
Miloš poradí s běžeckým stylem

Miloš doporučí, čím se nadlábnout!
Miloš se pořád usmívá:-)

Bohužel je Miloš jenom jeden a musím se o něj dělit se spoustou lidí, do kufru na dovolenou si ho taky nemůžu zabalit. Ale i tak vítězí zcela jednoznačně v souboji mých dvou trenérů.

zlatý pohár

P.S. Tak jsem se teď koukla na to „ptačí“ video trasy maratonu. Proč jste mě někdo nevaroval, ať na to nekoukám! Nohy se mi rozklepaly a nevím, jestli mě tam nebudou muset holky v neděli dotáhnout násilím. Vždyť je to bláznovství tohle běžet!!!

No, ale co. Maminka mi vždycky říkala, že mám v hlavě jenom bláznivý nápady – tak snad to v tý hlavě někde mám.

Iva Kubešová foto
 • přečteno: 11046/10682×, 1 komentář
Miloš versus Mikouč, aneb předmaratonská recenze trenérů

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

1bubobubo | 12. 5. 2012 14.18 hod. | 82.150.185.xxx
Po tréninkovém zápřahu s využitím dvou trenérů a trenérských radách jednoho skvělého člověka bude zítřejší PIM sice náročný, ale pohodě. Hlavu vzhůru a přeji hodně štěstí!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2012

všechny články PIM Women´s Challenge 2012

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků