logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Sebrané spisy Miloše Škorpila

Sebrané spisy Miloše Škorpila

Hlasů volajících stále silněji po tom, že by se už konečně měly objevit sebrané spisy Miloše Škorpila, v poslední době výrazně přibývá. Oprávněně.

Škorpilovo dílo, to totiž zdaleka nejsou jenom ty dvě knížečky – nová Běžecká čítanka a profláknutá Jak uběhnout maraton za 100 dní (mimochodem: taky vás napadlo, co u toho Mistr tak dlouho dělá, když většině z nás to trvá jenom několik hodin?).

Sebrat všechno to, co už o běhání Miloš sepsal (tj. spisů), je samozřejmě zhola nemožné. Znamenalo by to nejenom pravidelnou kontrolu kontejnerů na tříděný odpad, ale také hloubkovou inspekci ve všech sběrných surovinách a firmách zaměřených na recyklaci starého papíru – a kdo by to asi dělal?

Shromážděno by však mělo být maximum toho, co se sebrat dá. Rozhodl jsem se proto začít u sebe doma. Při úklidu bytu jsem sebral zmuchlané novinové články o Škorpilovi, používané pro vysoušení mokrých bot, a složené škorpilovské rady maratoncům, plnící dlouhodobě funkci podložky pod nohou nerovného kuchyňského stolu.

Na sbírání se ale musí podílet všichni, protože Miloš zblbnul celou republiku a jeho dílo je tak rozprsknuto úplně všude. Například máte-li na chatě krb, seberte ty natrhané cáry běžecké poradny, kterými podpalujete třísky. A sušit houby můžete taky na jiných plachtách, než jsou staré tréninkové plány.

Zapojí se též všichni tělocvikáři a seberou dětem ty jejich výmluvenky pro školní běhy na čas. Mám na mysli vytištěné pasáže, jimiž žáci zdůvodňují, proč při závodě jenom tak volňoučce poklusávají nebo skoro jdou: „Pan Škorpil tady uvádí, že máme běhat pomalu!“

Další škorpiloviny budou sebrány zákazníkům a seniorům. V prvním případě jde o zákazníky prodejen běžecké obuvi, kam chodí vybaveni tlustým štosem teoretických rad pro výběr těch nejlepších bot. V případě druhém se jedná o články pojednávající o možnosti začít běhat v jakémkoliv věku, nalezené lékaři u zkolabovaných důchodců v maratonkách.

Na sebraných spisech Miloše Škorpila se už podílí i Policie ČR. Za rušení duševního klidu sebrala několik aktivistů Běžecké školy, kteří distribuovali texty jejich učitele o správném stylu, správné stravě a správném objemu naběhaných kilometrů. Podle přibývajících zjištění psychiatrů totiž tyto nedosažitelné zásady narušují psychickou rovnováhu normálních běžců.

Když tedy každý sebere doma nebo na svém pracovišti něco od Škorpila, dáme to nakonec úspěšně dohromady. A kam to všechno přinést? Navrhuji třeba holešovické Výstaviště, běžcům dobře známé z Expa. Milošovi ovšem zakazuji přinést cokoliv z toho, co má doma teprve rozepsáno. Tak velké to Výstaviště zase není.

Nerudný týpek

Tak jo, končím, nebo za chvíli nebude v celé republice ni strom, neboť všechny padnou na výrobu papíru na ty bláboly, co píšu. A jestli někdo vezme Dr. Ing. Rabbita – Králika vážně, a začne nosit ty sebrané spisy skutečně na holešovické výstaviště, tak ještě nakonec shoří i jeho druhá část po té co jím proběhne kočka, jíž nějaký ničema zapálil ocas.

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 8707/8584×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

ll | 27. 5. 2012 11.30 hod. | 89.176.233.xxx
jo minimalně by se měly přepsat ty staré rozpadající se papyrusy aby se neztratily slavné věty jako třeba "běhatse , běhatse, běhatse" :))

Iva | 26. 5. 2012 12.35 hod. | 37.188.162.xx
Hned začínám sbírat matroš a fotodokumentaci – jen z WCH je jí nepřeberné množství. Dalším logickým krokem tedy bude muzeum, kde bude shromážděn všechen nepoužitý materiál. Jó, a zamlouvám si první výtisk této BĚŽECKÉ BIBLE!!!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků