logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Sebrané spisy Miloše Škorpila

Sebrané spisy Miloše Škorpila

Hlasů volajících stále silněji po tom, že by se už konečně měly objevit sebrané spisy Miloše Škorpila, v poslední době výrazně přibývá. Oprávněně.

Škorpilovo dílo, to totiž zdaleka nejsou jenom ty dvě knížečky – nová Běžecká čítanka a profláknutá Jak uběhnout maraton za 100 dní (mimochodem: taky vás napadlo, co u toho Mistr tak dlouho dělá, když většině z nás to trvá jenom několik hodin?).

Sebrat všechno to, co už o běhání Miloš sepsal (tj. spisů), je samozřejmě zhola nemožné. Znamenalo by to nejenom pravidelnou kontrolu kontejnerů na tříděný odpad, ale také hloubkovou inspekci ve všech sběrných surovinách a firmách zaměřených na recyklaci starého papíru – a kdo by to asi dělal?

Shromážděno by však mělo být maximum toho, co se sebrat dá. Rozhodl jsem se proto začít u sebe doma. Při úklidu bytu jsem sebral zmuchlané novinové články o Škorpilovi, používané pro vysoušení mokrých bot, a složené škorpilovské rady maratoncům, plnící dlouhodobě funkci podložky pod nohou nerovného kuchyňského stolu.

Na sbírání se ale musí podílet všichni, protože Miloš zblbnul celou republiku a jeho dílo je tak rozprsknuto úplně všude. Například máte-li na chatě krb, seberte ty natrhané cáry běžecké poradny, kterými podpalujete třísky. A sušit houby můžete taky na jiných plachtách, než jsou staré tréninkové plány.

Zapojí se též všichni tělocvikáři a seberou dětem ty jejich výmluvenky pro školní běhy na čas. Mám na mysli vytištěné pasáže, jimiž žáci zdůvodňují, proč při závodě jenom tak volňoučce poklusávají nebo skoro jdou: „Pan Škorpil tady uvádí, že máme běhat pomalu!“

Další škorpiloviny budou sebrány zákazníkům a seniorům. V prvním případě jde o zákazníky prodejen běžecké obuvi, kam chodí vybaveni tlustým štosem teoretických rad pro výběr těch nejlepších bot. V případě druhém se jedná o články pojednávající o možnosti začít běhat v jakémkoliv věku, nalezené lékaři u zkolabovaných důchodců v maratonkách.

Na sebraných spisech Miloše Škorpila se už podílí i Policie ČR. Za rušení duševního klidu sebrala několik aktivistů Běžecké školy, kteří distribuovali texty jejich učitele o správném stylu, správné stravě a správném objemu naběhaných kilometrů. Podle přibývajících zjištění psychiatrů totiž tyto nedosažitelné zásady narušují psychickou rovnováhu normálních běžců.

Když tedy každý sebere doma nebo na svém pracovišti něco od Škorpila, dáme to nakonec úspěšně dohromady. A kam to všechno přinést? Navrhuji třeba holešovické Výstaviště, běžcům dobře známé z Expa. Milošovi ovšem zakazuji přinést cokoliv z toho, co má doma teprve rozepsáno. Tak velké to Výstaviště zase není.

Nerudný týpek

Tak jo, končím, nebo za chvíli nebude v celé republice ni strom, neboť všechny padnou na výrobu papíru na ty bláboly, co píšu. A jestli někdo vezme Dr. Ing. Rabbita – Králika vážně, a začne nosit ty sebrané spisy skutečně na holešovické výstaviště, tak ještě nakonec shoří i jeho druhá část po té co jím proběhne kočka, jíž nějaký ničema zapálil ocas.

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 15991/15642×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

ll | 27. 5. 2012 11.30 hod. | 89.176.233.xxx
jo minimalně by se měly přepsat ty staré rozpadající se papyrusy aby se neztratily slavné věty jako třeba "běhatse , běhatse, běhatse" :))

Iva | 26. 5. 2012 12.35 hod. | 37.188.162.xx
Hned začínám sbírat matroš a fotodokumentaci – jen z WCH je jí nepřeberné množství. Dalším logickým krokem tedy bude muzeum, kde bude shromážděn všechen nepoužitý materiál. Jó, a zamlouvám si první výtisk této BĚŽECKÉ BIBLE!!!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků