logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Pane Krejsa, měl byste se omluvit a ne šířit pomluvy

Pane Krejsa, měl byste se omluvit a ne šířit pomluvy

Silva Nortica Run – závod, který vzbuzuje mnoho emocí, z nichž 99% je kladných, a to bez ohledu na to, jak se kterému účastníkovi na něm vede. Samotná trať – příroda Novohradských hor člověka milujícího běh a přírodu nabije na mnoho měsíců dopředu. Ostatně články z letošního ročníku otištěné na Běžecké škole (Silvo, jsi mojeSkolím mamuta), i ty, které ještě čekají na své vydání, to jen dosvědčují. Stačí však jeden nespokojený, nesoudný člověk a máte chuť se na všechno vykašlat.

Tím nespokojeným je Václav Krejza – sběratel čárek. Vaška nemohu říct, že mám rád, ale vždycky jsem se ho snažil chápat, ostatně, každý máme nějakou úchylku a pak také: Normální je být jiný, ale to, co vyvedl poté, co byl odvolán z trati pro překročení časového limitu, je i na mě moc, proto jsem se rozhodl ty neznalé seznámit s jeho e-mailem, který rozeslal na všechny světové strany, a i když v jeho úvodu oslovuje hlavní organizátorku Pavlínu Hanušovou, jaksi ji z toho svého e-mailingu vynechal. Proč, to píše, ale zapomněl dodat, že tu dost mlží, viz moje zhodnocení celé téhle nešťastně volené komunikace za jeho dopisem.

Co napsal a rozeslal Václav Krejsa

Paní Hanušová, jak jste si mohla všimnout, již nepíši přídomek „Vážená“. Víte, já jsem se dostal k běhu po velice kruté historii, v níž jsem nebyl vinen!!! Běhám od roku 1985. Běh mě vrátil do života a 27 let mi pomáhal a držel při životě! Mám uběhnutých 3121 závodů (včetně toho vašeho podvodného závodu). A mám také 390 maratonů klasických a dalších 66 ultramaratonů. Nikdy jsem žádný závod nevzdal!! Vždy jsem byl hrdý na to, že mám (jsem měl) 390/0. Po vašem maratonu bych měl mít 390/1. Ale s tím já nesouhlasím. Byl jsem odchycen soudruhem Frčkem jak divá zvěř a ještě pomocí jeho goril, protože sám by mě neodchytl.

V závodě na maraton byl vypsán limit na 6,5 hodiny a na ½maraton 3:00:00! Před startem jsem se dočetl, že kontrolní stanoviště je na 22. km, ale podle internetové mapy mi to ukázalo, že v místě mého odchytu a omezení osobní svobody jsme se nacházeli už na 23,9 km, ne-li 25,1 km. Já měl čas na 20. km ve Stropnici 2:32:57!

Buď byl 20. km podvod, ale abych běžel 1,1 km za 36 minut je zhovadilost, to sama musíte uznat..

A pak je tedy vámi vypsaný limit 6,5 hodiny sprostý podvod! Já s časem 3:08:52 na 24. km, když další km byly z kopce, bych ten limit v pohodě zvládl!

Proč jste mě chytili jak dobytek a nedovolili mi závod dokončit! Vždy jsem každý závod doběhl! Já byl řádně přihlášen k závodu! Tak proč jste mě nechali odchytit jak divou zvěř?

Celý loňský rok jsem promarodil, po 3 operacích jsem byl smířen, že jsem skončil na 383 maratonech! Ale díky přátelům jsem se pokusil do toho znovu dát. Můj letošní 1. maraton byl „Okolo Boleváku" za 6:55:07 ½maraton za 3:08:27. Můj letošní 2. maraton byl „Maraton Unhošť“za 6:12.31 ½maraton za 2:52:26. Můj letošní 3. maraton byl „Mělnický Maraton" za 6:08:46 ½maraton za 2:53:26 (velmi těžký maraton). Můj letošní 4. maraton byl „PIM PRAHA" za 5:50:32 ½maraton za 2:44.44 měl jsem z toho obrovskou radost! Můj letošní 5. maraton měl být za? Když na 20. km jsem měl 1:32:57, na půlmaratonu jsem mohl mít 2:43:00! Tam měl být ten váš limit! Na každém obyčejném maratonu je slušnost označit 21,1 km.

Ale jestli si myslíte, že takovýho blbečka jako jsem já oblbnete, tak jste na velkém omylu. Na místě, kde mi bylo znemožněno pokračovat v závodě, byl km už téměř 25. a vy to víte stejně dobře jako já.

A o co vám šlo, kdybych doběhl po15 :30 hodině? Ale já bych zvládl limit! Stejně ještě dobíhali další.

Tohle jsem chtěl poslat pořadatelům, ale jsou důmyslně ukrytí! Jediná adresa na ně je silvarun.eu a to nelze odeslat!! Je to podvod – celej Silva run! Pražskej PIM mararon je proti těmhle zlodějům neviňátko!

Nerudný týpek

Jak to vidím já

Vážený Václave, vidíš, já nemám nejmenší problém ti říci, že si tě vážím, a to přesto, že nechápu tvé počínání. Nebo možná právě proto, že jej chápu až moc. Chápu, že sis, abys překonal svou životní krizi, vybudoval svůj vlastní svět. Svět založený na tom, že budeš běhat a nikdy nic nevzdáš. Nikdy jsi proto nebyl schopen pochopit ty, co běhají, protože jim to přináší radost anebo běhají pro zdraví, tudíž nemají sebemenší problém tu a tam z nějakého závodu odstoupit, když cítí, že by jim to mohlo uškodit.

Chápu tvé rozčarování, když tě Pavel Frček, ve smyslu předem stanovených pravidel, které jsi znal i ty, na 20. kilometru ze závodu stáhl. Prostě jsi v tu chvíli viděl ve své statistice svítit 390/1. Poprvé v životě ti nebylo umožněno (a ne tvou vlastní vinou) odstoupit ze závodu. Mám pro tebe radu. Přidej si ve svých statistikách ještě jednu kolonku – stažen ze závodu pro překročení limitu a tím pádem budeš mít za prvním lomítkem stále 0. Tvá statistika pak bude vypadat 390/0/1.

Vypadá to možná jako kosmetická úprava, ale dovedu se vžít do tvých pocitů a jsem si jistý, že pokud tento můj návrh přijmeš, snížíš tím tlak na sebe a tu 400 maratonů brzo dokončíš. Hlavně prosím kolem sebe nekopej, děláš ostudu jen sám sobě. Vezmi prosím v úvahu, a to platí i pro ostatní, kteří nikdy nic nepořádali a dívají se pak na činnost pořadatelů jen ze svého pohledu, že pořadatel je zodpovědný za všechny – za závodníky i za ty, kteří jim pomáhají na občerstvovačkách, křižovatkách apod. Má s nimi nějaké ujednání ohledně času, po nějž tam budou. Pokud někdo překročí limit, je stažen i z toho důvodu, že občerstvovací stanice se v daném čase na daném místě ruší, to znamená, že závodník, který zůstane na trati po limitu, již nemá možnost se nikde občerstvit – to jsou prostě pravidla.

Něco jiného je, když se takovýto závod běží ve městě, kde se může dojít napít někam do hospody, něco jiného je, když je to v přírodě, kde pak není živáčka. Co když se pak takovému jedinci něco stane? Kdo je na vině? Kdo bude první křičet po spravedlnosti? Pořadatel? Ne! Ten, co nedbal jeho pokynů! Tak to prostě v životě i při pořádání závodů chodí. A pořadatel má jedinou ochranu, jak se tomuto nebezpečí vyhnout. Nedovolit tomu, kdo se na trati z jakéhokoliv důvodu zdrží, pokračovat po překročení limitu v závodě.

To, zda tak organizátor učiní na 20. či 21. kilometru je zcela v jeho kompetenci. A ještě abych se zastal Pavla Frčka, s nímž jsem měl v životě také pár diskuzí, protože – proč to neříct – mi pěkně hnul žlučí, tak v tomto případě naprosto chápu jeho striktnost a počínání, i z toho důvodu, že tě zná a ví, jak na tom jsi. Možná tě zná dokonce víc, než se znáš ty sám. Takže i jemu by ses měl za svá hanlivá slova omluvit.

A ještě k té zlodějně, kterou ve svém dopise zmiňuješ a k tomu, že nemáš možnost svou stížnost zaslat pořadatelům, protože jediný přístup na ně je www.silvarun.eu. Vašku! To myslíš vážně? Ty už jsi zapomněl na mailovou komunikaci mezi tebou a Pavlínou Hanušovou, po níž ti dokonce umožnila startovat za symbolické startovné 100,- Kč? Jinak věř, že když si přečte někdo z organizátorů PIMu, že i je označuješ za zloděje, byť menší než jsou ti, co pořádají Silva Nortica Run, tak ti určitě za tvou poklonu nepoděkují.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (17 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

IlonaB | 9. 6. 2012 9.12 hod. | 109.164.3.xx
Jako přímý účastník nejdelší z tratí závodu Silva Nortica cítím potřebu vyzdvihnout nádhernou ,velmi dobře značenou trasu, víc než bohatou nabídku na občerstvovacích stanicích,dobré technické a zdravotnické zajištění. Nepochybuji o tom, že všichni aktéři organizačního týmu měli snahu konat to nejlepší, co dovedou.A proto by žádný z menších nedostatků neměl být důvodem k znevážení jejich úsilí a už vůbec by si žádný ze závodníků neměl nechat kazit nádherné dojmy ze závodu jedním "NESPOKOJENÝM"

Adam | 8. 6. 2012 22.57 hod. | 109.71.213.xx
1bubobubo: Znovu jenom zopakuji, ze stazeni Krejzy z trati nebylo dle me vubec fer a ze jeho rozcileni chapu. O forme se nevyjadruji, to bych zaprve nosil drivi do lesa a zadruhe je to dle meho nazoru neskutecne lacine a odporne, se hezky povozit po nestastnem clovekovi davaje na oddiv svoji moralni vysi. Ale je videt, ze jsou tady sami vzneseni budhisti a zadny cholerik, ktery nekdy ve vzteku ujel. Kdoz jsi bez viny, hod prvni kamenem.
Jenom dalsi kratke info – z 20. km to na obcerstvovacku v Dobre Vode byly 3 km. Organizatori bud sami nemeli potuchy, jakou vzdalenost ty trate maji, nebo v horsim pripade proste dali dvacitku tak, aby si vsichni mysleli, ze pulmaraton je opravdu pulmaraton a moc dobre vedeli, ze je o kilak kratsi. Jakou ma potom logiku drzet nemilosrdne limit na minuty, kdyz bud nevim, jake jsou vzdalenosti, nebo si je vymyslim? Nemam co bych k tomu dodal.
Zdenek Bezda: chapu, pro posledniho se pravidla nemusi dodrzovat a kdyz se porusi, muzeme v klidu delat jako ze nic a kdyz se na to upozorni, tak to detinsky zkusit zamaskovat a fora pro jistotu uzavrit, A kdyz si nekdo just stezuje, je to rozmazlena panicka. Nebo snad ne?

fotoMiloš Škorpil: Ahoj všichni, tak abychom se nezačali různě zařazovat, tak bych se přidal. Pravda je, že jsme v inkriminovanou dobu na místě nikdo z nás nebyl a vaříme jen z toho, kdo nám co řekl a hodnotíme to podle toho jak ty, co jsou v celé záležitosti za hlavní aktéry, známe a jaký k nim máme vztah – takže naše hodnocení je ryze subjektivní a nejspíš nikdy nenalezneme vzájemnou shodu.

1bubobubo | 8. 6. 2012 21.59 hod. | 82.150.185.xxx
Adame, i pokud by bylo pravidlo nastavené během takto těžkého závodu a ne v propozicích, tak to u slušných lidí, ještě nikoho neopravňuje někoho hrubě napadat a nazývat zloději, co myslíš? Mám názor, že běh čistí lidi zevnitř, ale asi je pravda, že ta "kilometráž", kterou člověk musí naběhat, aby se to stalo, je u každého jiná (nebo že by záleželo i na vychování? :-)))). Na druhou stranu, pokud se k tomu organizátoři nepostaví čelem a neinformují pravdivě o problému, tak se mi to také nezamlouvá:-(((( Pokora by měla být na obou stranách! Ale hanět nějaký závod a lidi, kteří do něho vložili spoustu práce jen kvůli tomu, že mě nenechají dokončit – to je pro mě směšné a nedůstojné! Vždyť běh je sport a když nejde o život či zdraví, tak jde o h...o :-)))

Zdenek Bezda | 8. 6. 2012 21.31 hod. | 93.99.35.xxx
Chapu dobre, ze si posledni zavodnik v celem zavode stezuje, ze ho diskvalifikovali? Takhle si stezujou panicky na vystavach psu, ze rozhodci jejicjh milackovi nedal dobrou znamku. Nemam to rad :(

Jirka Krofta | 8. 6. 2012 20.26 hod. | 109.123.227.xxx
Nerad se přidávám ale musím... Byl jsem na Silvě, bohužel letos jen jako čumil. Vaška jsem potkal na silnici při odchodu z N.H. Když mi vysvětloval proč již není na trati, tak mimo jiné podotkl, že by to opravdu v limitu nestihl a dál nadával na Pavla F. Z mé strany mě ale zejména vadí, že všude se ohání žádostí o charitu (i na mých závodech s 30 Kč startovným si žádá start zadarmo),tak ať omezí honbu za počty závodů a bude na to mít. Kdo mu platí Jungfrau apod.? A navíc pomlouvat lidi, kteří mu pomáhají? :-(

Adam | 8. 6. 2012 20.24 hod. | 109.71.213.xx
Ja bych jenom dodal cisty fakt, ze Krejza neporusil predem deklarovane pravidlo z propozic (kontrola na mete pulmaratonu), ale behem zavodu nove definovane pravidlo (kontrola na stanovisti Dobra Voda). Proto jeho rozhorceni chapu – kdyz vam zmeni pravidla behem hry, neni to fer jednani a zaslouzite si alespon omluvu. Taky kvuli tomu dovedu byt pekny rapl. K tomu dodam osobni nazor, ze omluvu by meli vyslovit poradatele SNR nejenom za zmenu pravidla, ale i za nasledne popirani a vyslovne lzi hlavni organizatorky na foru behej.com, vrcholici kratkou ex-post zmenou propozic, aby vypadali ve sporu jako nepravem napadnuti chudacci. Z te nadutosti a absence jakekoliv pokory je mi smutno..

1bubobubo | 8. 6. 2012 19.52 hod. | 82.150.185.xxx
Chování některých lidí v některých situacích je těžké pochopit :-( Hrozně mě mrzí, že všude kolem nás je pěstován zvyk porušovat, co se dá a když někdo jedná podle předem domluvených (v propozicích uvedených pravidel) tak je nazýván nelichotivě a spíláno mu do zlodějů :-(((( Přece jen pořadatelé pro nás běžce udělali na SNR, jak se říká "první poslední" a myslím si, že za své startovné každý dostal to co "mu náleželo". Je mi z tohoto článku hodně smutno, ale na druhou stranu ti Miloši moc děkuji, že jsi ho publikoval – i to je tvář běžeckých závodů – bohužel ta odvrácená. Přeji všem pořadatelům a nám běžcům, abychom se k sobě chovali jako lidé a respektovali se navzájem a hlavně abychom všichni respektovali pravidla, které jsou v nastavené pořadateli propozicích a které vlastně stvrzujeme zaplacením startovného!

Franta Burda | 8. 6. 2012 19.34 hod. | 88.102.173.xxx
Václav KrejSa

1 . 2 

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků