logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Co bylo dřív, sport nebo Nike?

Co bylo dřív, sport nebo Nike?

Již dva měsíce ti přinášíme seriál, který by tě měl inspirovat ke sportu, k běhu, a tak jsme se zeptali Lucie Grošaftové, PR manažerky Nike, co ona a sport? Jak jí sport pomáhá při práci a jak jí práce inspiruje ke sportu?

Lucie, když jsem lustrovala tvůj profil na Facebooku, byl to samý sport, Nike, kámoši, cestování, jídlo, sport, Nike, kámoši, cestování, jídlo… Co vlastně bylo dřív – sport tě přivedl do Nike, nebo Nike ke sportu?

Většina lidí, kteří pro Nike pracují, jsou zapálení sportovci, jinak to ani nejde.:-) Nemusíme dělat sport zrovna na profesionální úrovni, ale je důležité, abychom věděli, jak sport pozitivně působí na člověka, pokud chceme i další lidi inspirovat ke sportu. Já jsem se seznámila s Nike v České republice díky své účasti na mém prvním půlmaratonu. A díky Nike vášeň pro sport jenom roste.:-)

život je hra

Pro mnohé z nás máš povolání snů (PR manažer v Nike) – ve filmu Ďábel nosí Pradu pro to používali krásnou formulaci „Pro tuhle práci by miliony dívek vraždily“. Co je vlastně tvou pracovní náplní a jak se obyčejný smrtelník k něčemu takovému dostane?[(TUČNÉ]

Moje pracovní náplň je hodně pestrá a to je jedna z věcí, která mě na ní hodně baví. V České republice podporujeme kromě běhání také fotbal, fitness aktivity a máme k dispozici volnočasovou kolekci. Každou sezónu představujeme novinářům i široké veřejnosti naše novinky a zveme je na sportovní Eventy, které pro ně pořádáme. Když to zjednoduším, tak je to Komunikace a Eventy.

Když jsem koukala na tvoje fotky, byla jsem ohromena šíří tvého sportovního záběru! To máme: běh, sjezdovky, běžky, snowboard, kolo, lezení po skalách, trekking, triatlon, funkční cvičení, loďky a teď dokonce i curling!... Je ještě něco, na co jsem zapomněla? Co tě z toho baví nejvíc? A kdy to, kruciš, všechno stíháš???

Lucie v běhu

Když mám něco ráda, vždycky si na to snažím udělat čas. A mám takovou zkušenost, že čím víc toho mám, tím víc toho stíhám. Musím si prostě pořádně naložit.:-) Sport je navíc ohromná relaxace a skvěle dobíjí baterky. Je těžké říct, co mě baví nejvíc. Ráda běhám, jezdím na kole, v zimě pak je to určitě snowboard a běžky a teď jsem se vrátila i do fitka, kde s holkama poměrně dřeme.:-) Chtěla bych toho ale stíhat mnohem víc. Mrzí mě, že teď nestíhám chodit plavat, ale hodlám to brzy napravit. A dlouho si slibuju, že opět začnu pravidelně chodit na jógu.

Samostatnou kapitolou jsou tvé cesty. Chápu, že některé z nich jsou asi pracovní, ale hádám, že cestování bude i tvým koníčkem…

Cestování je můj velký koníček, ráda objevuju nové země, jejich přírodu i obyvatele. Cestování vás obohatí, poznáte různé kultury lidí, jiné zvyky, jiné standardy, jiné priority. Člověk díky tomu získá větší nadhled a navíc je to výborný relax. Mám to štěstí, že cestuji hodně i pracovně, ale ráda a často plánuju soukromé cesty.

Lucie běží s přáteli

Na spoustě fotek máš pusu od ucha k uchu, dokonce i na takových, kde by si člověk řekl, že ti asi bylo docela ouvej. Jsi optimista?

S úsměvem jde přece všechno líp.:-)

Nejde přehlédnout, že na mnoha fotkách provádíš své sportovní aktivity s partou přátel. Nikomu nic nezávidím, ale tohle zrovna docela jo…

Mám velké štěstí, že mám kolem sebe spoustu přátel, kteří mají podobné zájmy, rádi zkouší nové věci, hecují se, rádi cestují. Je super, když můžete svoje zážitky sdílet s lidmi, kteří mají stejnou krevní skupinu.

Na dalších fotografiích je jídlo a pití. Podle všeho si to dost užíváš?

Užívám, jídlo je určitě příjemnou součástí života, hrozně ráda ochutnávám. A po sportu chutná dvojnásob!

Nike je proslavená svými reklamními kampaněmi a svými motivačními šoty. Slogan Just do it! je – přiznejme si – hodně americký, ale dokáže strhnout jednotlivce i davy k výkonům, o kterých se jim ani nesnilo. Ví se, kdo ho vymyslel a jak a kdy se stal spolu se známou „fajfkou" symbolem firmy? A co vlastně je „fajfka“??

Lucie na horách

Tady je něco málo z naší historie. Nike se na trhu poprvé objevila v roce 1972. Jejími zakladateli byli Bill Bowerman, legendární inovátor a trenér lehké atletiky na Oregonské universitě a jeho svěřenec Phil Knight, běžec středních tratí. Jejich původní myšlenkou bylo vyrábět běžecké boty, které by sportovcům pomáhaly dosahovat lepších výkonů… Logo Nike pro Phila Knighta navrhla studentka grafického designu Carolin Davidson. „Swoosh” vyjadřuje pohyb, rychlost a dynamiku. Nejznámější slogan Nike „Just do it” se poprvé objevil v reklamě v roce 1988. Reklama hovořila o sportu. Byla univerzální i silně osobní. Vyzývala ke snění. Vyzývala k akci. Odmítala výmluvy a podporovala svobodu, odvahu a výjimečnost. A taková je Nike dodnes.

Loni se poprvé běžel Nike Run Prague. Hodně se o něm napsalo, reakce byly všechno, jen ne vlažné – bylo to takové „love or hate" (milovat nebo nenávidět). Chceš se k běhu samotnému a tomu všemu kolem něj ještě nějak vrátit?

Lucie na sněhu

Mrzí mě, že si někteří běžci neužili běh podle svých představ a jsme rádi za zpětnou vazbu, kterou nám dali. Naším cílem pro letošní ročník je připravit běžce na desetikilometrový závod tak, aby si ho opravdu užili a běhání se stalo součástí jejich životního stylu. Tento rok jsme opět pro běžce přichystali pravidelné běžecké tréninky, které probíhají tři dny v týdnu a také teoretickou přípravu – seriál přípravy na We Run Prague 2012. A pro letošní závod chystáme spoustu novinek a vylepšení.

Kam se chodíš proběhnout, Lucie? A jakému sportu vlastně dáš přednost, když máš chvilku času a potřebuješ si vyčistit hlavu?

Běh je pro mě ideální sport na vyčištění hlavy, nepotřebujete nic jiného než pohodlné běžecké boty. A vyběhnout můžete kdykoliv, v kteroukoliv denní nebo noční dobu. Ráda běhám venku a poslední dobou nejraději v Kunratickém lese, kde se najednou ocitnete uprostřed přírody, aniž byste tušili, že jste ve velkoměstě.

Lucie na kole

Dámský běžecký klub

Připraveno ve spolupráci s Dámským běžeckým klubem

Dana a Miloš foto
  • přečteno: 14115/13794×
Co bylo dřív, sport nebo Nike? Co bylo dřív, sport nebo Nike? Co bylo dřív, sport nebo Nike? Co bylo dřív, sport nebo Nike? Co bylo dřív, sport nebo Nike? Co bylo dřív, sport nebo Nike?

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Poběžte s námi We Run Prague

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Petře, znamená to, že máš v jednom tréninku střídat 7x po dvou minutách 2 minuty vycházkové s 2…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj, Potřebuji a to zdůrazňuji, zničit, staré návyky. Vážím 150 kg a po přečtení článků jsem…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků